Skocz do zawartości

ubywanie płunu do chłodzenia


maaroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

mam problem z ubywającym płynem w chłodnicy a mianowicie co dwa dni po dolaniu do pełna jego poziom spada poniżej minimum - co to może być.Wycieków żadnych nie widac ,czy to może wskazywać na uszczelke pod głowicą?

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli nia ma innych objawów np zapach glikolu wewnątrz kabiny (cieknąca nagrzewnica) oczywiscie płyn może wydostawać się jeszcze w wielu innych

miejscach i odparowywać pozoatawiając niewielką ilosc osadu, u mnie

niestety zaczęło się od nagrzewnicy, następnie była chłodnica, a później uszczelka

pod głowicą, (pisałem o tym) trudno niestety zdiagnozować natychmiast, trzeba

zaglądać np do oleju (czy nie wygląda inaczej niż zwykle, czy go nie przybywa).

pooglądać wszystkie przewody wypełnione płynem, opaski metalowe, okolice

termostatu, odpowietrzniki, oraz chlodnicę, a także okolice nagrzewnicy wewnątrz

auta.

Pozdrawiam i nie zyczę aby była to uszczelka (wysokie koszty naprawy)

Zyczę natomiast Wesołych Swiąt

Witek

brava 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w zbiorniczku wyrównawczym jest duże ciśnienie? jak odkręcasz (ostrożnie!!) zakrętke na pracujacym silniku, to wszystko chce wykipiec?

czy węże przy chłownicy są po rozgrzaniu twarde jak kamienie?

jeśli tak, to na 99% uszczelka pod głowicą.

mozesz sprawdzic jeszcze olej czy ma normalny kolor i czy go nie przybylo (nie jest to objaw konieczny upg, ale jak wystąpi to masz pewnośc).

ps. niektóre lepsze warsztaty mają sonde co2. wkładaja ją do zbiorniczka wyrównawczego i w ciągu kilku sekund masz pewnoś czy uszczlka jest wydmuchana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.