Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vectra B ogromny problem z zamykaniem i otwieraniem

Featured Replies

Napisano

Witam , ja z sąsiedniego kącika , mam mały problem z oplem Vectrą 1998 mojej ciotki który jest wyposażony w orginalny centralny zamek na pilota i problem polega na tym ze trudno jest go otworzyc schodzi czasem do 30 minut no a potem jest problem z zamknieciem bo tyle samo trzeba sie bawic zeby go zamknąc no a czasem jak jest dobry dzien to zamknie sie i otworzy bez zadnych problemów crazy.gif auto ma 2 piloty w obu jest załozona nowa bateria ale to nic nie zmieniło.

Akumulator jest ok, kilka lat siedzi juz na swoim miejscu i niebylo z nim problemów.

Ktoś moze ma jakies pomysły jak rozwiązac ten problem ? będę wdzięczny za pomoc

Napisano

A jak naciskasz guziki na pilocje to swieci sie dioda jesli tak to sprobuj zaprogramowac pilota.Wsiadasz do auta zamykasz drzwi ale nie na zamek przekrecasz kluczyk na zaplon liczysz do 15 i wciskasz obojetnie ktory guzik na pilocie otwarcje lub zamkniecie rygle zamka powinny sie zamknac i same odrazu otwozyc lecz nie we wszystkich vectrach bedzie ten ruch rygli tak sie programuje sprobuj i daj znac jak poszlo.

Napisano

Nie trzeba czekać 15 sekund. Można odrazu. Działa na jakiś czas, potem problemy wracają i trzeba zrobić to od nowa.

Pytanie też, dlaczego ktoś czeka 30 minut zamiast otworzyć auto z kluczyka? To dosyć niewiarygodne.

Napisano

> Nie trzeba czekać 15 sekund. Można odrazu. Działa na jakiś czas,

> potem problemy wracają i trzeba zrobić to od nowa.

> Pytanie też, dlaczego ktoś czeka 30 minut zamiast otworzyć auto z

> kluczyka? To dosyć niewiarygodne.

Moze kluczyk mu nie dziala kolesiowi w VB padl akumulator na anen i sie okazalo ze zamek w drzwiach nigdy nieuzywany a klucz wyrobiony w stacyjce i musialem awaryjnie otwierac maske kabelki z prodem pod jego aku i z pilota.

Napisano

> Moze kluczyk mu nie dziala kolesiowi w VB padl akumulator na anen i

> sie okazalo ze zamek w drzwiach nigdy nieuzywany a klucz

> wyrobiony w stacyjce i musialem awaryjnie otwierac maske kabelki

> z prodem pod jego aku i z pilota.

Wyjde na bydlaka, ale sorry, jak się ma kłopoty z pilotami to pierwsze co bym zrobił to zabezpieczył się dla możliwości otwierania ręcznego. Przeczytaj jeszcze raz posta, "czasami jak ma lepszy dzień ..." to oznacza że to wszystko trwa jakiś czas.

Napisano

> Wyjde na bydlaka, ale sorry, jak się ma kłopoty z pilotami to

> pierwsze co bym zrobił to zabezpieczył się dla możliwości

> otwierania ręcznego. Przeczytaj jeszcze raz posta, "czasami jak

> ma lepszy dzień ..." to oznacza że to wszystko trwa jakiś czas.

Moze zamykaja z klucza a czasami probuja z pilota smile.gif niewiem

Napisano

> Moze zamykaja z klucza a czasami probuja z pilota niewiem

Spoko. Tak czy siak, Viki B ma idiotyczne problemy z centralnym.

Napisano
  • Autor

> A jak naciskasz guziki na pilocje to swieci sie dioda jesli tak to

> sprobuj zaprogramowac pilota.Wsiadasz do auta zamykasz drzwi ale

> nie na zamek przekrecasz kluczyk na zaplon liczysz do 15 i

> wciskasz obojetnie ktory guzik na pilocie otwarcje lub

> zamkniecie rygle zamka powinny sie zamknac i same odrazu otwozyc

> lecz nie we wszystkich vectrach bedzie ten ruch rygli tak sie

> programuje sprobuj i daj znac jak poszlo.

dioda na pilocie świeci tak ze guziki działają zlosnik.gif programuje tak jak mówiłeś , rygle sie podnoszą i opadają wyjme kluczyk ze stacyjki wcisne przycisk drzwi sie zamkną ale juz sie nieotworzą , wkladam do stacyjki wcisne przycisk i sie otowrzą dopiero wtedy oslabiony.gif

tak jak by sie sam pilot rozkodowywał oslabiony.gif

Napisano
  • Autor

> Nie trzeba czekać 15 sekund. Można odrazu. Działa na jakiś czas,

> potem problemy wracają i trzeba zrobić to od nowa.

> Pytanie też, dlaczego ktoś czeka 30 minut zamiast otworzyć auto z

> kluczyka? To dosyć niewiarygodne.

ciotka ma tylko jeden zamek w drzwiach ( od strony kierowcy) i do tego sciągniety drut bo wujek uczulony na kradziejstwo zlosnik.gif

Napisano

> dioda na pilocie świeci tak ze guziki działają programuje tak jak

> mówiłeś , rygle sie podnoszą i opadają wyjme kluczyk ze stacyjki

> wcisne przycisk drzwi sie zamkną ale juz sie nieotworzą ,

> wkladam do stacyjki wcisne przycisk i sie otowrzą dopiero wtedy

> tak jak by sie sam pilot rozkodowywał

To jeszcze moze zimne luty w pilocie tesz czesta usterka rozbierz pilota i przelutuj wieksze luty moze pomoze ale raczej to nie to prubuj to nic cie niekosztuje.

Napisano

Faktycznie, ponowne zaprogramowanie działa, właśnie skorzystałem z opisu.

ok.gif

Napisano

> Spoko. Tak czy siak, Viki B ma idiotyczne problemy z centralnym.

Dokładnie!

Moja Vectra jak ją kupiłem miała tylko jeden kluczyk (bez pilota).

Jako, ze pracuję w aso, to z car passa zamówilem sobie drugi (na wypadek, gdyby pierwszy np raczył wpaśc do studzienki albo gdzieś zlosnik.gif ).

Liczyłem, ze dostanę taki z przyciskami, ale ten model miał only jajopilota. Dobra jest! Biore. Zapłaciłem (po max zniżkach) trzy paczki, biore techa do wgrania klucza i zonk. Niby ok (tzn test wykon pokazuje, że działa) a nie bangla.

Po ok minucie od wyjecia klucza ze stacyjki, moge zamknąć padline z pilota. Wcześniej z klucza (manualnie) zamykam tylko drzwi kierowcy - po upływie minuty zamyka sie wszystko.

I co k... jest grane? Podejrzewam mastera, ale chyba szybciej sprzedam parcha, bo na giełdzie znależć ten zaczep to cud, a nowego nie kupie, bo styka mi juz breloczek za trzy paczki zlosnik.gif

Wie ktos o co cho?

Pzdr

Napisano

A co może być przyczyną, że z pilota w kluczyku zamykają i otwierają się wszystkie drzwi oprócz kierowcy i nie ma blokowania drzwi?????

Przy zamykaniu kluczykiem centralny działa.

Napiszcie coś albo kto Wam w tym pomagał. Chodzi o Kraków.

Napisano

Mi z zamkiem kierowcy (wymiana) robił gość z kraka zagadaj do niego na gg nr 4266674 ma na imie Robert, zamek wymieniony ponad rok temu, Zajmuje się tylko zamkami do Viki. Przypuszczam że przelutowuje te mikroprzełąłczniki w domu które padają bo stary zamek zabiera wink.gif

Napisano

> Mi z zamkiem kierowcy (wymiana) robił gość z kraka zagadaj do niego

> na gg nr 4266674 ma na imie Robert, zamek wymieniony ponad rok

> temu, Zajmuje się tylko zamkami do Viki. Przypuszczam że

> przelutowuje te mikroprzełąłczniki w domu które padają bo stary

> zamek zabiera

dokladnie wymiana mikroprzelacznikow pomoze koszt przelacznikow okolo 10zl i 2 godziny roboty na VKP jest manual co jak zrobic.

Napisano

> dokladnie wymiana mikroprzelacznikow pomoze koszt przelacznikow okolo

> 10zl i 2 godziny roboty na VKP jest manual co jak zrobic.

Znalazłem to tam ale juz po wymianie zlosnik.gif Ale ostatnio udało mi się na szrocie wyrwać zamek drzwi tylnych za 25 zeta bo mój sporadycznie się przycina jak padnie całkiem to mam i wymienię, a za taką cenę warto było bo nie mam zabawy z naprawą biglaugh.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.