Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Odpowietrzanie sprzegła w mk2 1.9 jtd

Featured Replies

Napisano

Witajcie

Słyszałem, że istnieje możliwość odpowietrzenia sprzęgła, jak to się robi jak się za to zabrać? Z góry dzięki za info.

Napisano

> Witajcie

> Słyszałem, że istnieje możliwość odpowietrzenia sprzęgła, jak to się

> robi jak się za to zabrać? Z góry dzięki za info.

a coś się dzieje ze sprzęgłem ? Jakieś szarpanie czy cuś innego ?

Napisano

> Witajcie

> Słyszałem, że istnieje możliwość odpowietrzenia sprzęgła, jak to się

> robi jak się za to zabrać? Z góry dzięki za info.

W Twoim aucie sprzęgło jest hydrauliczne - jest jeden zbiornik płynu tj płynu hamulcowego. Jeśli byłoby zapowietrzone zapewne miałbyś też problemy z hamulcami.

Co się dzieje ze sprzęgłem? Ślizga? Płyn jest nowy i prawidłowy?

Pozdro

P.S Możesz nie zakładać masy wątków tylko jeden z tytułem np JTD pytania i wszystko zamieścić w jednym topicu?

Napisano

> Witajcie

> Słyszałem, że istnieje możliwość odpowietrzenia sprzęgła, jak to się

> robi jak się za to zabrać? Z góry dzięki za info.

poniżej foto siłownika sprzęgła w JTD z nasuniętym wężykiem (średnica 6mm) do odpowietrzania.

281983662-Odpowietrzaiesprz%EAg%B3a.jpg

Napisano

Pewnie, że nie do ciebie tylko do autora wątku. bokser.gif

Napisano

20.GIF sie mi tez nada bo mam podejrzenie ze sie przyda taka operacja.

Korzystajac z okazji troszke zapytam od d*** strony. Eliminujac zapowietrzenie sprzegla jednoczesnie "zniknie" zapowietrzenie hamulcow?

Lub na odwrot , jesli bede dlubal przy odpowietrzeniu hamulcow odpowietrze tym samym sprzeglo ?

skoro to jeden i ten sam uklad... dobrze mysle ? hmm.gif

Napisano

> Lub na odwrot , jesli bede dlubal przy odpowietrzeniu hamulcow

> odpowietrze tym samym sprzeglo ?

> skoro to jeden i ten sam uklad... dobrze mysle ?

Po każdej zabawie z hydrauliką odpowietrzałem i jedno i drugie. Nie ma problemów z hamulcami, kangurami przy ruszaniu itd. Samo sprzęgło momentami się uślizguje ale z innego powodu...

Pozdro

Napisano
  • Autor

> W Twoim aucie sprzęgło jest hydrauliczne - jest jeden zbiornik płynu

> tj płynu hamulcowego. Jeśli byłoby zapowietrzone zapewne miałbyś

> też problemy z hamulcami.

> Co się dzieje ze sprzęgłem? Ślizga? Płyn jest nowy i prawidłowy?

Płynu nie wymieniałem jeszcze, odnośnie sprzęgła to mam taki uczucie jak to określiłeś kangur smile.gif

Napisano

> Płynu nie wymieniałem jeszcze, odnośnie sprzęgła to mam taki uczucie

> jak to określiłeś kangur

W większości aut jakie miałem kangur oznaczał dogorywający docisk

Pozdro

  • 4 miesiące później...
Napisano

> poniżej foto siłownika sprzęgła w JTD z nasuniętym wężykiem (średnica

> 6mm) do odpowietrzania.

OK... ale co dalej ???? !!!! smile.gif

bo to, że założy się wężyk to chyba za wiele nie pomoże frown.gif

Napisano

> sie mi tez nada bo mam podejrzenie ze sie przyda taka operacja.

> Korzystajac z okazji troszke zapytam od d*** strony. Eliminujac

> zapowietrzenie sprzegla jednoczesnie "zniknie" zapowietrzenie

> hamulcow?

> Lub na odwrot , jesli bede dlubal przy odpowietrzeniu hamulcow

> odpowietrze tym samym sprzeglo ?

> skoro to jeden i ten sam uklad... dobrze mysle ?

nie !!!!!!! nic nie zniknie to nie jest jeden i ten sam układ !!!! wspólny jest tylko zbiornik płynu i to tyle ma wspólnego z układem hamulcowym jeszce płyn jest wspólny ale tylko na poziomie zbiorniczka icon_eek.gif

Napisano

> OK... ale co dalej ???? !!!!

> bo to, że założy się wężyk to chyba za wiele nie pomoże

strzykawa i ciagniemy smile.gif

Napisano

> strzykawa i ciagniemy

ty nie rób se jaj

Napisano

> ty nie rób se jaj

nie robię jaj na końcu tej rurki jest .......... strzykawa no bo co innego ma być hehe.gif

Napisano

> nie robię jaj na końcu tej rurki jest .......... strzykawa no bo co

> innego ma być

nie wiem gdzieś wyczytałem że trzeba wyciągnąć trochę zawleczkę i przewód doprowadzający

Napisano

> nie wiem gdzieś wyczytałem że trzeba wyciągnąć trochę zawleczkę i

> przewód doprowadzający

tam gdzie jest wysprzeglik tak własnie się robi ....... ok.gif

np skrzynia C605 Stilo Idea Grande 1,9 itp ok.gif

Pozdr ok.gif

Napisano

> tam gdzie jest wysprzeglik tak własnie się robi .......

> np skrzynia C605 Stilo Idea Grande 1,9 itp

> Pozdr

na 1.2 16 v tak samo smile.gif

Napisano

> OK... ale co dalej ???? !!!!

> bo to, że założy się wężyk to chyba za wiele nie pomoże

aby odpowietrzyć potrzebne są dwie osoby. Tak więc jedna osoba wciska do oporu sprzęgło i trzyma. Następnie druga osoba wyciąga zawleczkę z siłownika sprzęgła do góry (tą poniżej nasuniętego wężyka) i płyn wytryskuje zlosnik.gif do nasuniętego wężyka. Wciskamy znowu tą zawleczkę, a koleś (ewentualnie koleżanka rotfl.gif)w kabinie podnosi pedał sprzęgła do góry (dosłownie podnosi bo pedał sprzęgła przykleja się do podłogi po wykonaniu pierwszego odpowietrzenia). No i taką czynność powtarzamy kilka razy aż zobaczymy że wężyku nie ma pęcherzyków powietrza.

Można zrobić też samemu to odpowietrzanie sprzęgła tylko nie wiem na ile jest skuteczna ta metoda. Mianowice jak nasuniemy ten wężyk na siłownik sprzęgła, podniesiemy do góry zawleczkę to odkręcamy zakrętkę od zbiorniczka z płynem hamulcowym. Po odkręceniu grawitacyjnie zacznie nam lecieć do nasuniętego wężyka płyn. Aby płyn nie leciał do wężyka zamykamy zakrętkę od zbiorniczka z płynem hamulcowym. Wężyk idealnie nadaje się o średnicy tak jak wcześniej napisałem 6 mm i najlepiej przezroczysty bo doskonale widać czy w płynie są pęcherzyki powietrza.

Najlepiej chyba jest jednak wymienić płyn hamulcowy w ASO. Zabieg taki kosztuje nie za dużo bo około 100 zł, gdzie mamy wymieniony płyn i odpowietrzony układ hamulcowy jak i sprzęgła (ten sam płyn krąży w jednym jak i drugim układzie)

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.