Skocz do zawartości

Vectra c 2003


melek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja z kącika obok wink.gif

Szukam od jakiegoś czasu nowego auta ma być większe od matiza i mieć duży bagażnik oraz silnik Disla 270751858-jezyk.gif Ostatnio padło właśnie na Vectrę. No i czytam opinie i znowu zawieszenie co 20 tys do wymiany pompa paliwa to samo no i dla urozmaicenia również turbo sciana.gif Ludzie co z tymi autami lagunę też odwaliłem z powodu usterek z silnikiem w fordach pada znowu coś innego . Gdzie te disle z przed lat co robiło się 1000000? Po g... mi te konie jak tylko będę ciągle myślał kiedy turbina wyjdzie bokiem albo padnie pompa?

Powiedzcie mi że tak nie jest grinser006.gif Nie mam już siły szukać blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja z kącika obok

> Szukam od jakiegoś czasu nowego auta ma być większe od matiza i mieć

> duży bagażnik oraz silnik Disla Ostatnio padło właśnie na

> Vectrę. No i czytam opinie i znowu zawieszenie co 20 tys do

> wymiany pompa paliwa to samo no i dla urozmaicenia również

> turbo Ludzie co z tymi autami lagunę też odwaliłem z powodu

> usterek z silnikiem w fordach pada znowu coś innego . Gdzie te

> disle z przed lat co robiło się 1000000? Po g... mi te konie jak

> tylko będę ciągle myślał kiedy turbina wyjdzie bokiem albo

> padnie pompa?

> Powiedzcie mi że tak nie jest Nie mam już siły szukać

Na forach zawsze znajdziesz posty o usterkach i problemach, obojętnie o jakiej marce będziesz czytał. Po to są m.in. fora aby rozwiązywać problemy, nikt nie pisze na forum wątku, że przejechał kolejny tysiąc km i nic się nie popsuło. Może za dużo bierzesz sobie do głowy spineyes.gif Trzeba trochę dystansu do tych opinii z forum, oczywiście przydają się ale nie należy zbyt pochopnie wyciągać wnioskow po przeczytaniu parunastu postów. Co to by było jakbyśmy mieli czytać jakieś forum medyczne, pewnie już dawno znalazł bym u siebie ze 20 różnych chorob hehe.gif

Ogolnie powiem Ci tak, samochody wszystkie się psują, bez wyjątku. Szukaj zatem takiego, ktory Ci się podoba i patrz na jego stan i historię, ktorą przekazuje wlaściciel.

Co do vectry c to powiem tylko, że zawieszenie mam jeszcze fabryczne a fura ma 110 tys km przejechane a z tego 94 tys km po polskich drogach i nic nie woła o wymianę na razie. Jak coś będzie trzeba zrobić to ceny nie są tragiczne .

Ogólnie przesiadając się na młode rocznikowo auto, nowoczesne, zaawansowane technicznie itp należy zrozumieć, że era tanich napraw się skończyła. Nic sobie za pomocą spinacza nie zdiagnozujemy, w garażu mało co zrobimy sami, a ceny części jak w astrze F też niestety przeminęły bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na forach zawsze znajdziesz posty o usterkach i problemach, obojętnie

> o jakiej marce będziesz czytał. Po to są m.in. fora aby

> rozwiązywać problemy, nikt nie pisze na forum wątku, że

> przejechał kolejny tysiąc km i nic się nie popsuło. Może za dużo

> bierzesz sobie do głowy Trzeba trochę dystansu do tych opinii

> z forum, oczywiście przydają się ale nie należy zbyt pochopnie

> wyciągać wnioskow po przeczytaniu parunastu postów. Co to by

> było jakbyśmy mieli czytać jakieś forum medyczne, pewnie już

> dawno znalazł bym u siebie ze 20 różnych chorob

> Ogolnie powiem Ci tak, samochody wszystkie się psują, bez wyjątku.

> Szukaj zatem takiego, ktory Ci się podoba i patrz na jego stan i

> historię, ktorą przekazuje wlaściciel.

> Co do vectry c to powiem tylko, że zawieszenie mam jeszcze fabryczne

> a fura ma 110 tys km przejechane a z tego 94 tys km po polskich

> drogach i nic nie woła o wymianę na razie. Jak coś będzie trzeba

> zrobić to ceny nie są tragiczne .

> Ogólnie przesiadając się na młode rocznikowo auto, nowoczesne,

> zaawansowane technicznie itp należy zrozumieć, że era tanich

> napraw się skończyła. Nic sobie za pomocą spinacza nie

> zdiagnozujemy, w garażu mało co zrobimy sami, a ceny części jak

> w astrze F też niestety przeminęły bezpowrotnie.

takiej opinii potrzebowałem smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sąsiad miał 2.0DTI firmówkę, jedyna zanotowana usterka przez mniej

> więcej 120-140kkm to wąż między turbo a IC.

A jest tu jakiś szczęśliwy który zaliczył padniętą pompę? Czy jest to problem starszych rocznikowo aut a może w nowych ta usterka nie występuje już tak "masowo"? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas. Problem w tym, ze maja juz ten milion dawno za sobą

> M.

dobre dobre hehe.gifrotfl.gifwaytogo.gif

żebyś wiedział, ze niejeden z nas żyje w błogiej nieświadomosci tego, że jego auto ma w rzeczywistości 4 razy tyle przejechane, a później lament, że pompa padła albo turbina przy 150 tys km tyle, że licznikowych hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest tu jakiś szczęśliwy który zaliczył padniętą pompę? Czy jest to

> problem starszych rocznikowo aut a może w nowych ta usterka nie

> występuje już tak "masowo"?

awarie pomp to problem silników 2.0DTI i 2.2DTI. Kiedyś miałem astrę G kombi z silnikiem 2.0DTI i powiem, że to super silniczek do tego auta, problemów nie mialem z pompą żadnych i ogólnie bezawaryjnie. Do vectry C ten silnik może już być ciut za słaby jeśli ktoś chce dynamicznie jeździć bo auto dużo cięższe (vectra c kombi waży ponad 1600kg), jednak z pewnoscia da się tym normalnie jeździć.

Silnik 2.2 w vectrze jest dużo bardziej popularny i łatwiej znajdziesz vectrę z takim silnikiem. Z tego co się orientuję to niestety pompy wtryskowe w astrach G 2.0 i 2.2 różnia się od tych w vectrach 2.0 i 2.2 (2.2 napewno, 2.0 nie jestem pewien) i jak w astrze pompę można było zregenerwać za 2-3 tys pln to w vectrze się nie da ponoć i ksozty wymiany pompy to duuuż o więcej. Oczywiscie jak już pisałem wcześniej nie znaczy to ,ze zaraz będziesz wymieniał pompę. Jak znajdziesz nie zajeżdżone auto, z e stosunkowo niedużym w 100% pewnym przebiegiem i historią to będzie OK. Ja szukając vectry skupiłem się jednak na silnikach cdti tyle, ze one są montowane dopiero od końca 2004 roku, jednak i one mają swoje bolączki np. koła dwumasowe podatne na szybkie zużywanie nawet przy przebiegach 150 tys albo i wcześniej, koszt wymiany to 2-4 tys pln.

Acha, szukasz obszernego diesela, ile będziesz rocznie jeździł i czy będa to trasy czy raczej miasto ?

Jeśli w zdecydowanej większosci miasto to może warto lepiej nad benzyną się zastanowić ? Diesele najlepiej czują się jak jeżdżą, jak są rozgrzane, jak robią trasy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sąsiad miał 2.0DTI firmówkę, jedyna zanotowana usterka przez mniej

> więcej 120-140kkm to wąż między turbo a IC.

tylko dodaj jeszcze że taki wąż w ASO kosztuje 700 zł i nie ma zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha, szukasz obszernego diesela, ile będziesz rocznie jeździł i czy

> będa to trasy czy raczej miasto ?

> Jeśli w zdecydowanej większosci miasto to może warto lepiej nad

> benzyną się zastanowić ? Diesele najlepiej czują się jak jeżdżą,

> jak są rozgrzane, jak robią trasy itp.

myślę że około 100km dziennie w tym 3/4 trasa. Dziś rozmawiałem z właścicielem Vektry sedan 1.8 i powiedział że nie wie co to awarie. ma przejechane prawie 200tys i nic nie robił ani przy zawieszeniu ani przy silniku ok.gif chyba jednak będę szukał vectry w dislu smile.gif. Znajomy ściąga bite z Francji może znajdzie coś fajnego tylko jaką pewność będę miał co do przebiegu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że około 100km dziennie w tym 3/4 trasa. Dziś rozmawiałem z

> właścicielem Vektry sedan 1.8 i powiedział że nie wie co to

> awarie. ma przejechane prawie 200tys i nic nie robił ani przy

> zawieszeniu ani przy silniku chyba jednak będę szukał vectry w

> dislu . Znajomy ściąga bite z Francji może znajdzie coś fajnego

> tylko jaką pewność będę miał co do przebiegu

w vectrze można sprawdzić przebieg podłączając ją do techa w serwisie lub jakiegoś op-coma u kogoś kto ma. Tyle, że krajową to tak sprawdzisz ale gdzieś za Odrą to będzie problem chyba, że ktoś Ci laptopa z op-comem pożyczy.

Pamiętaj o tym co Ci napisałem, jesli szukasz vectry c diesela z 2003 roku to będzie albo 2.0 albo 2.2 więc miej na uwadzę ewentualną wymianę pompy wtryskowej, no i inne standardy vectry z pierwszych roczników czyli CIM, maglownica, panel klimatronica (to akurat za grosze naprawisz) itp, uważaj na automatyczne skrzynie bo do 2004 roku miały wady w chłodnicy skrzyni biegów. Ogolne bądź ostrożny. Powodzenia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee sprowadzaliśmy go sporo taniej z tego co pamiętam.

Z częściami, to jest tak że trzeba szukać.

Obecnie są części które w ASO można kupić w normalnej cenie, i takie które są w tańszych zamiennikach. Tutaj trzeba wiedzieć gdzie szukać, bo rynkowi potentaci mają dosłownie typówkę, a części których próżno szukać u nich, są w ofercie tych mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to fakt, że to jest tylko w oryginale.

Jak 50% części do każdego samochodu.

Dostępnych tylko w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.