Skocz do zawartości

Konserwacja układu WN


kobraluk

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja psikam do fajek ContaktSpray. Odśniedzam

nono.gif to nie jest dobry pomysł do WN używać środków przewodzących. W samej fajce nie ma to znaczenia ale możesz łatwo uszkodzić w ten sposób izolację przewodów, która w tym przypadku jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silol 350F kupowany w aptece i rozpylany na przewody i inne gumowe

> elementy

Stosowanie: Okolice skóry narażone na macerację - przetoki, odleżyny, sączące rany. Oparzenia. Zapobiegawczo - przed dermatozami zawodowymi jako tzw. niewidzialna rękawiczka. Pokrywanie opartunków przed sterylizacją w celu zapobieżeni

Skład:

Płyn zawiera dimetikon o lepkości 330-370 cSt lub 950-1050 cSt.

Działanie:

Dimetikon-350, dimetikon-1000, pochodna silikonów, posiada niskie napięcie powierzchniowe, dzięki czemu po zastosowaniu na skórę chroni ją przed wpływem substancji szkodliwych oraz długotrwałym działaniem wody. Przeciwdziała nadmiernemu wysuszeniu skóry, nie wywołuje podrażnień i stanów uczuleniowych. Nietoksyczny i obojętny w stosunku do żywych tkanek. Powłoka ochronna ma trwałość około 6 h.

yikes.gif

Nie jestem, przekonany o sensowności stosowania tego specyfiku na przewodu WN. Najważniejsza dla WN jest suchość i czystość. Proponuje od czasu do czasu przeczyścić benzyną ekstrakcyjną i tyle. Materiałoznawcy zajechali się przy wymyślaniu składu mieszanki na powłokę izolacyjną kabli WN aby były jak najtrwalsze i jak najdłużej nie ulegały przebiciu a wy je papracie jakimiś paskudztwami. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stosował ktoś może srodki jakies do konserwacji kabli WN, żeby sie

> szybko nie sypały, jeśli tak to jakie?

Ja kupiłem kiedys u gazownika Ignition Kleen. Nawet to działa - kable które już zaczynały strzelać jeszcze działały poprawnie przez jakiś czas. jednak warstwa lakieru robi się spekana po poruszaniu kablami ręką.

Póbowałem też spryskiwać kable smarem silikonowym (do urządzeń elektrycznych) w aerozolu - i tak samo przedłużał zywotnośc kabli.

Teraz mam wreszcie dobre kable Janmor i odpukać zero strzałów. Ale oczywiście można i dobre kable zabepieczyć dodatkowo. Gdy izolacja kabli jest już poprzebijana wysokim napięciem to chemia może tylko przedłużyc agonię pacjenta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem skromny praktyk. Nie twierdzę że to jest złoty środek, ale moim zdaniem skuteczny. Dobrze wpływa na gumę. Nie chcę go reklamować, ale moje przwody przejechały 180kkm i nie widać oznak złego działania. Jesienią zamarzał mi mechanizm zamka drzwi. Odchyliłem tapicerkę i rozpyliłem na mechanizm i dźwignie i problem z zamarzaniem zniknął. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem skromny praktyk. Nie twierdzę że to jest złoty środek, ale

> moim zdaniem skuteczny. Dobrze wpływa na gumę. Nie chcę go

> reklamować, ale moje przwody przejechały 180kkm i nie widać

> oznak złego działania.

moje bez żadnych zabiegów zrobiły prawie 170kkm

i nic złego się nie działo - zmieniłem profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.