Skocz do zawartości

Wspomaganie elektryczne


misiekdrupi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka sąsiady. Parę pytań mam do was. Przedmiotem rozprawy jest kolumna wspomagania od punto prawdopodobnie 2FL. Oznaczenie centralki 1075. Przeglądałem schemat jednak jest on dość zagmatwany. Potrzebuje rozszyfrować piny we wtyczkach "D"(2 duże piny) i "E" (10 małych). Tylko te 2 wtyczki idą gdzieś w wiązkę. Drugie pytanko dotyczy body komputera. Czy istnieje możliwość podłączenia wspomagania pomijając body kompa. Chodzi o to aby podać napięcie i uaktywnić wspomaganie tylko w potrzebnej chwili. Cały pozostały czas wspomka pozostaje wyłączona. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cały pozostały czas wspomka pozostaje wyłączona

Wspomagnie wyłączone być nie może całkowicie , bo przełożenie jest takie , że za bardzo nie pokręcisz ... cały sęk w tym , że ono nawet po wyłączeniu "city" dalej działa tylko mniej odczuwalnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sygnal idzie w sensie przelatuje nie zmieniony czy ulega jakiemus "przeskalowaniu"?

Plan był taki aby podac zasilanie na wspomaganie za pomoca guzika. Cos ala CITY ale tylko przy np. parkowaniu. Reszta jazdy odbywala by sie przy wylaczonej instalacji. Skoro jednak to niebardzo wyda myslalem o podlaczeniu tak jak powinno byc to mniej wiecej ale pomijajac body komputer.

Nie wiem czy dobrze rozumuje ale potrzebne jest zasilanie, masa, sygnal z czujnika predkosci, zasilanie z przelacznika CITY. Czy moze jeszcze cos wchodzi w gre? Ile przewodow wychodzi z czujnika predkosci hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie opcje:

a) auto bez ABS - sygnał idzie via bodykomp

b) auto z ABS - nie ma czujnika prędkości,sygnał vss idzie z centrali ABS.

Wszystko po magistrali CAN dociera do "zainteresowanych" węzłów (urządzeń).

Niestety nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.