Skocz do zawartości

Chwalę się


Seban_I

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wybrałem się ostatnio w z założenia niespieszną trasę, więc pomyślałem, że zrobię test spalania minimalnego.

Trasa 120 km w jedną stronę i drugie 120 w drugą, pogoda ładna, ruch raczej niezbyt duży, jazda świadomie ekologiczna, ale średnia z jednego i drugiego przejazdu wyszła w granicach 64 - 66 km/h, a więc zawalidrogą nie byłem absolutnie.

W jedną stronę średnie zużycie 5,8l/100km, a w drugą... 4,8l/100km!

Pierwwszy przejazd robiłem używając hamowania silnikiem, drugi korzystałem z jazdy wybiegiem, czyli na luzie. Nie chcę się wdawać w dyskusję, czy to jest ewentualną przyczyną takiej różnicy i czy jazda na luzie jest prawidłowa z punktu widzenia techniki jazdy itp... Może po prostu drugi przejazd był bardziej z górki, bo z Ustrzyk do Rzeszowa grinser006.gif

Tak, czy inaczej jestem dumny ze swojego auta (Megane II kombi 1,6 benzyna).

Dziękuję za uwagę IThankYou.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jedną stronę średnie zużycie 5,8l/100km, a w drugą... 4,8l/100km!

> Pierwwszy przejazd robiłem używając hamowania silnikiem, drugi

> korzystałem z jazdy wybiegiem, czyli na luzie. Nie chcę się

> wdawać w dyskusję, czy to jest ewentualną przyczyną takiej

> różnicy i czy jazda na luzie jest prawidłowa z punktu widzenia

> techniki jazdy itp... Może po prostu drugi przejazd był

> bardziej z górki, bo z Ustrzyk do Rzeszowa

> Tak, czy inaczej jestem dumny ze swojego auta (Megane II kombi 1,6

> benzyna).

> Dziękuję za uwagę

Ja swoją pięknisię zamierzam dopiero przetestować na dłuższej trasie pod kątem niskiego spalania. zlosnik.gif Sam jestem ciekaw, czy uda mi się osiągnąć podobny wynik. Silnik mam ten sam, więc powinno się udać. ok.gif

P.S. Opierałeś się na wskazaniach komputera, czy liczyłeś na podstawie tankowania "do pełna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg wskazań komputera.

Mój komputer pokładowy o dziwo zaniżył nieco spalanie. Mniej więcej o 0,3 litra. Byłem trochę zdziwiony, bo przeważnie jest na odwrót, czyli komp pokazuje trochę więcej niż faktycznie wózek spalił. hmm.gif Ale Twój wynik i tak godny uwagi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.