Skocz do zawartości

Widzieli raport TUV?


patre

Rekomendowane odpowiedzi

> Auta 4-5 letnie

> ...

> 76. BB

> ...

> 87. M ( )

> źródło

widzieli palacz.gif i trza stwierdzic ze BB trzymaja sie calkiem niezle a M juz troche gorzej , ciekawe czym to jest spowodowane wszystko prawie identyczne no moze poza dwoma silnikami 2.0 i 2.4 biglaugh.gif czyzby one tak klasyfikacje psuly zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzieli i trza stwierdzic ze BB trzymaja sie calkiem niezle a M

> juz troche gorzej , ciekawe czym to jest spowodowane wszystko

> prawie identyczne no moze poza dwoma silnikami 2.0 i 2.4 czyzby

> one tak klasyfikacje psuly

rzekłbym raczej, że użytkownicy M są subtelniejsi i bardziej wrażliwi oraz bardziej dbają o swoje auta smirk.gif

w związku z tym częściej odwiedzają warsztaty, a nie jak ci od B czekają, aż stanie w szczerym polu biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzekłbym raczej, że użytkownicy M są subtelniejsi i bardziej wrażliwi

> oraz bardziej dbają o swoje auta

> w związku z tym częściej odwiedzają warsztaty, a nie jak ci od B

poprostuy dmuchaja na zimne gdyz wiedza ze przy najblizszym wyjezdzie autko moze stanac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dosc male tylko raz na 4,5 roku odmówilo mi posluszenstwa , teraz

> ty sie pochwal

też tylko raz - i to nie z jej winy palacz.gif

przy poprzedniej zmianie rozrządu mechanik zepsuł czujnik fazy rozrządu icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też tylko raz - i to nie z jej winy

> przy poprzedniej zmianie rozrządu mechanik zepsuł czujnik fazy

> rozrządu

upsss widze wladza czuwa busted.gif

a tak swoja droga to czemu tak naprawde marea wypada gorzej od BB mi sie wydaje ze te wszystkie 3 autka powinny byc w jednej klasyfikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak swoja droga to czemu tak naprawde marea wypada gorzej od BB mi

> sie wydaje ze te wszystkie 3 autka powinny byc w jednej

> klasyfikacji .

różnica rzędu 1,5% mieści się w zapewne spokojnie w granicy błędu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Bo jest większa i ma więcej do popsucia....

>chyba dłuższa z tego co wiem to najszersze jest Bravo

Marea dłuższa jest od Bravo/a o jakieś 35 cm. A Bravo szersze od Marei o 1 cm. Wiec i tak wychodzi, że M jest większa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temu się nie dziwię bo pewnego razu widziałem raport TUV gdzie Tipo i

> Tempra też osobno były klasyfikowane

Jeszcze jakis czas temu widzilem raporty, tylko nie pomne czyje ale zamieszczone w Auto Swiat, w ktorych Brava i Tipo byly klasyfikowane razem jako jeden model

hehe.gif

Z tego rankingu wynika mi, ze mam autko o awaryjnosci na poziomie Mondeo a lepsze niz Carisma, Audi A4 nie mowiąc juz o VW Passat (dla 6-letnich).

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jakis czas temu widzilem raporty, tylko nie pomne czyje ale

> zamieszczone w Auto Swiat, w ktorych Brava i Tipo byly

> klasyfikowane razem jako jeden model

> Z tego rankingu wynika mi, ze mam autko o awaryjnosci na poziomie

> Mondeo a lepsze niz Carisma, Audi A4 nie mowiąc juz o VW Passat

> (dla 6-letnich).

klasyfikację TUV też tą z Tipo też widziałem w autoświecie widziałem - no cóż oni włoskich aut nie rozpoznają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie te raporty TuV sa do kitu bo sa robione przy przegladach okresowych czyli rejestracyjnych... a dla nich uszkodzona zarowka jest usterka czy łysa opona... a przeciez zalezy to od wlasciciela i rzetelnosci serwisow.... a bylyby wiarygodne gdyby pochodzily od Serwisow czy z ankiety wsrod wlascicieli... bylo by rzetelne gdyby stworzono centralny system ewidencji usterek zglaszanych w serwisach, ktory bylby polaczony z sieciami ASO i automatycznie uaktualnialby baze zgłoszeń!!!

Pozdrawiam

PS: mnie po 5,5 roku pojawila sie pierwsza usterka (silniczek krokowy) a kolega pracujacy w Mercedesie mowi ze ma klienta, ktory w 3 letniej E klasie na 3 wyjazdy w Polske 3x byl sciagany przez Pomoc drogowa... tak wiec bez paniki.. BBM sa calkiem niezle a psuja sie wszystkie auta... i naprawde wiedza cos o tym ci, ktorzy je naprawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wedlug mnie te raporty TuV sa do kitu bo sa robione przy przegladach

> okresowych czyli rejestracyjnych... a bylyby wiarygodne gdyby

jest jeszcze taki ranking robiony przez ADAC i wtedy to pokazuje ilość awarii do jakich wzywana jest pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest jeszcze taki ranking robiony przez ADAC i wtedy to pokazuje

> ilość awarii do jakich wzywana jest pomoc

To tez nie jest miarodajne i obarczone przypadkowoscia... bo nie kazda usterka konczy sie koniecznościa sciągania na lawecie... a czesto serwisy tez same maja wlasna bade pomocy i niekoniecznie musza korzystac ADAC......

Pozdrawiam

PS: Ja juz od kilku lat nie kupuje Auto Swiata poniewaz nie wiem czy specjalnie (by jedynie sluszny autam bylo niemieckie i to koniecznie VW) czy tez z niechlujstwa lub ignoranctwa lapalem ich na niekompetencji polegajacej na zamieszczaniu nieprawdziwych danych... poza tym ich artykuły sa płytkie i powieszchowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tez nie jest miarodajne i obarczone przypadkowoscia... bo nie

> kazda usterka konczy sie koniecznościa sciągania na lawecie...

ale w tych wynikach nie biorą pod uwagę tylko lawety.....,

jak weźmiesz wyniki tych dwóch instytucji to juz jakiś obraz możesz sobie ułożyć,

ale oczywiście nie musisz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w tych wynikach nie biorą pod uwagę tylko lawety.....,

> jak weźmiesz wyniki tych dwóch instytucji to juz jakiś obraz możesz

> sobie ułożyć,

> ale oczywiście nie musisz

Do kazdego badania potrzeba jest duza ilosc probek.... np jesli zepsuje sie 20 aut sposrod 1000 i 20 sposrod 1000.000 to uzyskujesz inny procent... nie prawdaż.... a jak to wyliczaja... czy licza do ilosci aut tdanej marki czy modelu jezdzacych po drogach niemiec??? Ja w niemczech nie widzialem duzo Brav... o wiele wiecej statystycznie w Polsce..... wiec jesli mieli np 20 interwencji to im wychodzi o wiele wyzszy % usterek niz np w VW.......

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najśmieszniejsze ze glowne czesci, ktore sie psuja w naszych autach

> sa niemieckie... silnik krokowy, alternator , komputer...

> wiekszosc made by Bosh - czyzby sabotaż

> Piotr

Sa firmowane przez Bosch, ale kto robil ?

Pewnie konstruowal Hindus produkuje Turek na włoskich maszynach a testuje...... Polak w Bravie ! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa firmowane przez Bosch, ale kto robil ?

> Pewnie konstruowal Hindus produkuje Turek na włoskich maszynach a

> testuje...... Polak w Bravie !

Jest napisane Made in Germany.... a jesli Bosh robi jakis przekret w tym zakresie to szkodzi sobie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak zwykle w Auto swiat tekst ma błedy... chocby podawany rozstaw

> osi, ktory wynosi 252 (a nie 254 jak to pisze AŚ)!!!!

Rozstaw osi w Bravo i Bravie jest na pewno 254 cm, co do Marei nie mam pewności, ale na 99% też wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> upsss widze wladza czuwa

> a tak swoja droga to czemu tak naprawde marea wypada gorzej od BB mi

> sie wydaje ze te wszystkie 3 autka powinny byc w jednej

> klasyfikacji .

hmm.gif też się zastanawiam i.. jedynie co mi przychodzi do głowy to:

a) tylna klapa i klamka - w marei weekend. To lubi sprawiać problemy, a BB tego nie ma

b) łatwioej spotkać BB "golca" (tzn z podstawowym wyposażeniem) niż mareę golca, a być może któryś z elementów opcjonalnego wyposażenia lubi szwankować....

Ktoś tu pytał o odmawianie posłuszeństwa w trasie... moja maryśka ma 4 lata, ale posłuszeństwa jeszcze nie odmówiła. A w ostatnim roku była już ..na Sycylii i na Gargano, a w tym roku zdążyłą zwiedzić Val Gardenę. Nie zawiodła nawet gdy kilka dni postała przy temperaturach spadających w nocy do -18 st, a aku nie zmieniane od nowości... (jego 4-ta zima).

Ale co tam - poprzednim autem (fiatem tipo) gdy miało ok 160 tyś km przebiegu zapędziłem się w okolice Rzymu - w Alpach zapaliła siękontrolka ładowania confused.gifsick.gif no ale.. z palącąsię kontrolką dotarłem do celu, trochę tam pojeździłem, i wróciłem... Wszystko cały czas działało yay.gif potem tylko okazało się że padła jedna dioda w alternatorze, ale ładowanie było, tylko słabsze...

tak więc - te nasze padaki dość wytrzymałe są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.