Skocz do zawartości

czym zacisnąc przewód hamulcowy i kilka innych?


gajos120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie tak jak w temacie po:

1. mam zamiar regenerować zaciski tylko niewiem zabardzo czym zacisnąc przewody halulcowe zeby plyn nie kapał,

niemam zadnego zacisku itp

2. bede też wymieniał nadkole tylne, ale w 2 miejscach trzyma sie na nitach, jak to z nimi jest?

wywalic je i wkrecic jakis wkręt czy da sie je moze zalozyc ponownie?

3. sa w sprzedazy conajmniej 2 typy płynów do chłodnicy- na bazie glikolu etylowego i monoetyloglikolu(np prestone),

w instrukcji pisze o tym pierwszym ze nadaje sie do uno, a jak z tym drugim? ktoś dobry z chemii?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niektórzy stosują do tego szczypce Morse'a, jak ktoś nie ma to słyszałem o takim sposobie, że bierzesz wykałaczkę albo strugasz zapałkę i zatykasz tak przewód hamulcowy grinser006.gif

3. Słyszałem opinię, że nie warto lać jedynie Petrygo lub Borygo, bo są żrące, a chłodnice stosowane w Fiatach są delikatne. Niektórzy leją i nie mają z nimi problemów, generalnie ile osób tyle opinii. Powiem tak, nie warto przepłacać, bo jak kupisz najdroższy, to i tak różnicy nie zauważysz w stosunku do najtańszego.

Poniekąd najlepszy jest właśnie Prestone, ale to chyba jedynie chodzi o to, że może o 1 lub 2*C ma niższą temp. zamarzania. Z resztą kup jakiś polski płyn, trzeba wspierać rodzimą produkcję biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.