Skocz do zawartości

Rodzaje wejść antenowych w radiach montowanych w asterkach


przemas86

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się okazyjnie posiadaczem radyjka PHILIPS SC-201 wczesniej mialem Grundiga 9505 ale grał juz tylko lewą stroną głośników. Z tym radyjkiem juz jest ok ale nie mogę podlączyć kabla antenowego gdyż jest takie dziwne wejscie antenowe jak na zalaczonym obrazku (obrazek zapozyczony ale wejscie takie samo). Wczesniej miale przejsciowke DIN>ISO i działala zpoprzednim radyjkiem ale do tego juz nie pasuje. Jak nazywa sie ten rodzaj wejscia antenowego zebym mogl dokupic odpowiednia przejsciowke. p1170344er0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prwidłowo, oryginalnie twoja astra powinna miac włąsnie taką wtyczke.

No ale bylo rzezbione cos tam przez poprzednich wlascicieli i teraz mam wtyczke DIN i do tego przejsciowke na ISO. A jak sie nazywa ta wtyczka co powinna byc oryginalnie bo chcialbym sobie dokupic taka przejsciowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz troche niejednoznacznie. Pytasz o zlacze antenowe a opisujesz

> zlacze DIN->ISO

Wrzuc na allegro DIN ISO adaper to zobaczysz, że anteny też to dotyczy. zeby.GIF Nie rozumiem jednak o co chodzi autorowi wątku. zeby.GIF Może niech też wrzuci DIN ISO na allegro i zobaczy co mu pasuje. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz troche niejednoznacznie. Pytasz o zlacze antenowe a opisujesz

> zlacze DIN-ISO

No wlasnie takie zlacze DIN-ISO jak na Twoim zdjeciu nie pasuje do wejscia w radiu na moim zdjeciu. To znaczy ten bolec we wtyczce jest za maly i nie styka. Potrzebowalbym podobnej przejsciowki ale z troche grubszym bolcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie rozumiemy niestety. W radiu ktore poprzedno mialem było gniazdo antenowe okragle - i do niego idealnie pasowala by przejsciowka na zdjeciu, ktore wrzucil etac_owiec . Jak dokladnie przyjrzycie sie zdjeciu, które ja wrzuciłęm to tam gniazdo antenowe w radyjku jest takie bardziej trójkątne i do niego taka przejsciowka nie pasuje. To sa raczej dwa różne standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tematu podszedłem tak. Do gniazda antenowego w radiu wkręciłem pasującego wkręta, do wystającej główki przymocowałem drucik na skrętkę i zaizolowałem taśmą izolacyjną. Drugi koniec podłączyłem do środkowego przewodu kabla antenowego (też zaizolowane) masa już jest, więc było i jest po kłopocie. Koszt części 1zł. Mało profesionalne ale działa. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z trygonometri pytanie:

Czy w trojkat nie da sie wpisac okrąg?

Jak znajdziesz odpowiedz to sobie odpowiesz na swoje pytanie. Sprawa bedzie robiegac sie o srednice tego bolca. A tak BTW to w niektorych radyjkach ta koncowke sie dalo wyciagnac i wtedy bylo gniazdo jak to wy nazywacie ISO_DIN.

Mam propozycje wziac to radio pod pache i isc do sklepu z czesciami elektronicznymi i na pewno pomogą. A jak nie to wsiadaj w auto i z ta koncowka ci to podlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to wsiadaj w auto i

> z ta koncowka ci to podlacze.

No da sie wpisac i opisac nawet sie da. Nie znam sie na radyjkach, myslalem ze sa rozne gniazda antenowe. Tlumaczylem, ze bolec we wtyczce ma mniejsza srednice niz wewnetrzne rozmiary trojkata ehh... W takim razie jakos sobie sam poradze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.