Skocz do zawartości

Zapowietrzanie układu chłodzenia


Dobieslawb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Co może być przyczyną?

Układ był kilkakrotnie odpowietrzany i za każdym razem po przejechaniu kilkuset kilometrów pojawia się w nim powietrze. Płyn znika w niewielkich ilościach. Układ wydaje się być szczelny, bo nic nie cieknie. Gdyby nawet, to płynu traciłbym znacznie więcej.

Gdzie szukać usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie.

> Co może być przyczyną?

> Układ był kilkakrotnie odpowietrzany i za każdym razem po

> przejechaniu kilkuset kilometrów pojawia się w nim powietrze.

> Płyn znika w niewielkich ilościach. Układ wydaje się być

> szczelny, bo nic nie cieknie. Gdyby nawet, to płynu traciłbym

> znacznie więcej.

> Gdzie szukać usterki?

często winna jest uszczelka pod głowicą gdzie ciśnienie z nad tłoka idzie w układ chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> często winna jest uszczelka pod głowicą gdzie ciśnienie z nad tłoka

> idzie w układ chłodzenia

Myślałem o tym, ale kiedyś miałem uszkodzoną uszczelkę pod głowicą... teraz auto zachowuje się inaczej. Z wydechu nie wydobywa się para, problem wystąpił już kilka miesięcy temu nic się nie pogarsza. Wcześniej uszczelkę "wydmuchało" w ciągu kilkudziesięciu km.

Biorę pod uwagę uszczelkę pod głowicą, ale wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś inadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie...

> ...Gdzie szukać usterki?

W moim wozie powodem zapowietrzania były popękane węże wodne zasilające parownik LPG. Na oko wyglądały dobrze i nic nie ciekło. Wyciek ujawniał się dopiero po nagrzaniu silnika, kiedy w układzie wzrosło ciśnienie. Z pęknięć leciała mgiełka, która od razu parowała i dlatego nie było plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.