Skocz do zawartości

Wyjące łozysko a przednie hamulce....??


lososmaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu ponownie dręczy mnie łożysko w prawym przednim kole, było wymieniane na nowe ale po około miesiącu znowu wyje, czy ma sie coś do tego to że przedni prawy hamulec leciutko mi blokuje?? zawsze po dłuższej jeździe jak sprawdzam to prawa tarcza jest gorąca nie do wytrzymania a lewa odczuwalnie mniej, miałem tez nawet takie myśli ze coś może źle zrobił jak zakładał łożysko ale co mógł zrobić źle, dokręcił za mocno?? Czekam na jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> blokujące hamulce same w sobie mogą zakatować łożysko

> jak się nagrzej mocno od tarczy to się smar z łożyska robi rzadki i

> wypływa

No to lipa, dopiero co łozysko wymieniane i bedzie znowu trzeba pewnie robić, ale to tak szybko by padło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mogło się na to nałożyć kilka czynników... źle założone, kiepskie

> łożysko, zbyt mocno dokręcone ...

to mogło by być np. w maluchu, gdzie regulowałeś luz łożyska, ale w uno dokręcając nakrętkę osławionym już kluczem "30" ściskasz tylko wewnętrzną bieżnię łożyska. zamiast 300Nm możesz dać i 500Nm (o ile tylko gwint nakrętki lub ośki to wytrzyma), a na łożysko nie ma to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to lipa, dopiero co łozysko wymieniane i bedzie znowu trzeba

> pewnie robić, ale to tak szybko by padło??

W/g mnie to technicznie niemożliwe, żeby łożysko padło po miesiącu. Ile przejechałeś? Wyło na pewno łożysko, a nie wibrujący w czasie jazdy klocek ,albo inny element? Jesteś pewien, że było zmienione, a nie tylko zalane jakimś olejem, czy innym g.....?

Bardzo podejrzane.

Druga sprawa, jeśli klocki były zdejmowane, to pewnie był też wciskany przez mechanika tłok. Może poszedł głęboko, zaciągając brud pod uszczelkę?

Mechanicy nie poczuwają się do smarowania, tłoków przy takich "rutynowych czynnościach". Przecież wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, nie stałem przy mechaniku wiec nie wiem czy łożysko wymienił w ogóle, ale po obiorze samochodu nie wyło, a teraz wyje:/....przejechałem może z 1000-1500km, tłoczek od hamulców sam wyciągałem i smarowałem, wchodzi gładko ale pomimo to hamulce lekko sie grzeją z prawej strony, może pomogła by wymiana tarcz i klocków bo sa w naprawdę średnim stanie. Tarcze mają straszne wżery i juz utworzył się spory rancik:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.