Skocz do zawartości

Subwoofer caraudio głośniki


mj31453

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w Stilo subwoofer seryjny i w zwiazku z tym kilka pytan:

1) Jaki głośnik (wymiary?) jest w tym subwooferze

2) Da sie go wymienic na lepszy?

Chce wymienic glosniki w Stilo na duzo lepsze i dorzucic jakis wzmacniacz. Radio to all-in-one-no-name-china-gps-dvd-itd-upr, 4x45w. Plan jest taki ze podlaczam dobry wzmacniacz pod radio a pod wzmacniacz podlaczam glosniki.

3) Czy instalacja wzmacniacza a szczegolnie podlaczenie seryjnego subwoofera jest bardzo problematyczna?

4) Jesli mozliwe jest podlaczenie suba seryjnego pod nowy wzmacniacz, to czy to ma sens?

5) Jesli nie jest, to czy seryjnego suba wyrzucic zupelnie? Tylko, ze jak odlacze suba to nie gra mi radio - duzo roboty jest, aby gralo?

6) Subik wyrzucony, zainstalowany nowy wzmacniacz - czy jak z tylu wrzuce glosniki basowe, a z przodu docelowo soprany przy slupku + 2 glosniki w kazdej parze drzwi (dalsza przerobka) to bedzie ok? Tzn czy wydaje sie wam konieczne posiadania suba?

Generalnie podpowiedzcie, co jest najsensowniejsze jesli chce

- dorzucic wzmacniacz

- dorzucic dodatkowe glosniki w drzwiach przednich

- wymienic glosniki (2x2 przod, 2x1 soprany, 2x2 tyl, sub(?))

No ;-) rozpisalem sie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pierdykam ... masło maślane ... nic nie kumam ...

Cos dzisiaj szwankuje przekaz mysli z mojej strony.

> Jaki masz budżet ? Pytam poniewaz np . na dobre wytłumienie drzwi

> w stilo trza wydac circa 1000 zeta

3000 to max :/ Czemu wygluszenie kosztuje az tak duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widzialem Brevis ze ty masz ladnie to audio u siebie zrobione. Czy jest sens cos robic z seryjnym subwooferem? Tzn wymiana glosnika na lepszy?

Czy roznica w wygluszeniu jest na tyle znaczaca, ze warto wydac wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kozakiem pewnie on nie jest .....

Oj nie jest. No i teraz sie zastanawiam, czy zrobic opcje najtansza (chyba) czyli wymiana wszystkich glosnikow na lepsze, razem z subem.

Czy pobawic sie glebiej czyli dorzucic wzmacniacz, wygluszyc drzwi itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracamy do tematu $$ .....

Moim skromnym zdaniem , jeżeli zakładasz na ten cel około 3000 zeta , to zrób dobrze drzwi i kup dobry zestaw 2 way na przód .... twetery nie dawaj na słupek , tylko zmontuj w seryjnych miejscach , ponieważ bez korekcji czasowej graja tam zajebiście ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz

- Porządne wygluszenie drzwi - czy jestes w stanie polecic kogos z Wawy kto sie tym zajmuje?

- Wymiane glosnikow - wszystkich?

Tweetery zostaja tam gdzie sa. Jesli radio mam 4x45w, to glosnikow o jakiej mocy powinienem szukac? Cos w okolicach 60 rms?

Dobry zestaw dwudrożny w przednie drzwi + głośniki basowe na tył, tak to powinno wyglądać?

Btw, wczoraj jechałem po raz pierwszy Stilo MW i tam glosniki przednie graja duzo lepiej niz u mnie. Szczegolnie tweetery,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , tez tak myślałem na początku swojej zabawy w car audio ........

tylne glosniki maja sens jesli robisz samochod do multimediow .....

jesli w wiekszosci jezdzisz sam lub z pasazerem na przednim siedzeniu to tylne glosniki sa niepotrzebne .....

zreszta inaczej .... male porownanie .... jak jestes na koncercie to stoisz dupa do sceny czy na wprost ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porownanie ale nie odłączę głośników tylnich smile.gif Zawsze myślałem, że powinny być niskotonówki z tyłu, średnio w przednich drzwiach i wysokie tony z tweeterów.

Jakiej mocy powinny mieć głośniki aby wykorzystać dobrze radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre porownanie ale nie odłączę głośników tylnich Zawsze myślałem,

> że powinny być niskotonówki z tyłu, średnio w przednich drzwiach

> i wysokie tony z tweeterów.

> Jakiej mocy powinny mieć głośniki aby wykorzystać dobrze radio?

Z tym radiem (samym) nie poszalejesz, jeśli nie planujesz zakupić wzmacniacza to mocno bym się zastanawiał nad zmianą głośników. Możesz być rozczarowany.

Jeśli zależy Ci na basie szczególnie to zrób wygłuszenie drzwi przednich i pokombinuj z wymianą subwoofera (zabudowa + dobry głośnik + wzmacniacz), być może się zmieścisz w budżecie smile.gif

Ale osobiście proponuję wymianę przedniego zestawu plus jakiś wzmacniacz do jego obsługi. Suba sobie kiedyś możesz dołączyć (a seryjny pewnie po zmianie przedniego zestawu będzie można odłączyć bo go nie będzie słychać hehe).

Co do rodzaju samych głośników - tutaj każdy swoje chwali więc sam będziesz musiał poszperać w necie i zobaczyć co masz do wyboru (ze względu na cenę). Zależy jakiej i w jaki sposób lubisz słuchać muzyki, czy jesteś wrażliwy muzykalnie i takie tam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem dzisiaj trochę z ustawieniem głośników. Zdecydowanie przyjemniej słucha mi się muzyki, gdy mam nacisk położony na przód. Wreszcie moge powiedzieć, że jestem pod wrażeniem seryjnego zestawu - gra czysto i głośno. Dodatkowo, co ciekawe, subwoofer gra nadal tak samo dobrze jak wcześniej ;-)

Przekonaliście mnie, że powinienem najpierw zająć się:

1) wygłuszeniem drzwi - porządnie

2) zakup wzmacniacza do głośników przednich

3) wymiana głośników na lepsze

No i dalsze pytania:

ad 1) Czy jestem w stanie to zrobić samemu czy lepiej zlecić jakieś firmie?

ad 2) Poczytałem, pomyślałem, jeszcze więcej poczytałem i stwierdziłem, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz 4 kanałowy. Generalnie mogę go wykorzystać do napędzenia:

- wooferów i tweeterów z zestawu przedniego (do tego się skłaniam)

- zestawu przedniego + zestawu tylniego

- zestawu przedniego + po zmostkowaniu subwoofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zaczynasz mądrze gadać ....

tylko wymienił bym punkt 2 z 3 jeżeli chodzi o kolejność ... w mojej zabawie z nagłośnieniem stilonka największe wrazenie zrobiło podłączenie nowych głośników , osadzonych w wytłumionych drzwiach ... pod seryjnym radyjkiem ... to bylo jedne wielkie zdziwko ....

Pewnie , ze potem bylo coraz lepiej , ale ten pierwszy krok zrobil najwieksze wrazenie....

ad1 ... jeżeli masz jakieś tam zdolności manualne oraz know how jak rozebrać drzwi wraz z blacha grodziowa oraz wyciągnięciem szyby ... to reszta to pikuś ,,, pełno jest na necie manuali ....

ad2 ....piecyk 4 kanałowy to dobry wybór ... tylko pod jednym warunkiem ... albo piec albo radio musi mieć regulacje fazy suba .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy samemu nie zdjemowałem boczków i nie wyjmowałem szyby. Chociaż koncepcyjnie wiem jak to zrobić, to jednak się tego trochę obawiam. Jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi przy założeniu, że to ja np. dostarczam materiały?

Jeśli bym chciał zmienić głośniki na lepsze, to czy istnieje szansa, że po zakupie radio "nie pociągnie" nowych głośników? Tzn, że zakupiony zestaw nie zagra bez wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do $$ to nie mam pojęcia jak sie kształtują ceny ... zawsze robiłem to sam ...

Co do głośniczków ... to jakie byś nie włożył pod seryjnym radiem zagrają ... jakoś ... jednak dopiero pod osobnym wzmakiem rozwiną skrzydła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja ciagle jeszcze nie wiem jak podłączyć subwoofer seryjny pod

> wzmacniacz

Jak chcesz to możemy się umówić np jutro wieczorem np gdzieś koło Siekierek smile.gif to udostępnię Ci mój samochód to zobaczysz jak ja mam podłączonego suba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.