Skocz do zawartości

Wymiana żarówki STOPU - Stilo 3d


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym się poradzić jak wymienić żaróweczke stopu w tylnej prawej lampie. Nie wiem jak się za to zabrać i ile rzeczy trzeba rozebrać, aby się do niej dostać. Na początku wyjąłem ten schowek mocowany na rzepach i nie wiem co dalej. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na początku wyjąłem ten

> schowek mocowany na rzepach i nie wiem co dalej. Będę wdzięczny

> za porady. Pozdrawiam

wyginasz ręke i od środka odkręcasz trzy śrubki na kluczyk chyba13. Mozna kluczykiem się pobawić, mozna umiejętnie poluzować je paluchami zeby.GIF

Po rtm lampa lekko do tyłu (na zewnątrz) i odczepiasz wtyczke z kablami. Jak odczepisz to wkład z zarówkami odpinasz od lampy, trzy plastikowe zatrzaski (o ile pamiętam, ze trzy). Nalezy z nimi uwazac, bo wyglądają tandetnie tak jak by się miały zaraz połamać. Lokalizujesz żarówke, wymieniasz i składasz w kolejności odwrotnej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie!

> Chciałbym się poradzić jak wymienić żaróweczke stopu w tylnej lampe <............................................>

w zestawie narzędzi jest taki plastikowy ( u mnie szary ) "klucz", odkręcasz 3 nakrętki z kołnierzami, uzyskujesz możliwość"oderwania" całego klosza z żarówkami. odginasz zatrzaski i dalsze postępowanie nie wymaga instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia:

- klucz płaski 10,

- wkrętak krzyżakowy,

Czynności;

- kluczem płaskim odkręcasz 3 śruby mocujące lampę do karoserii ( śruby schowane pod wykładziną wygłuszającą bagażnik),

- po odjęciu lampy od karoserii należy wkrętakiem wykręcić 4 śruby mocujące dekiel dolny lampy.

- oddzielamy dekiel dolny od lampy ( dekiel jest spasowany i uszczelniony neleży uzyć odrobiny siły i wyobraźni),

- wymieniamy uszkodzoną żarówkę,

- czynności montażowe wykonujemy w odwrotnej kolejności. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.