Skocz do zawartości

Wymiana baterii w kluczyku


szumigt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jeśli ten temat był to przepraszam i usuńcie wątek ... Pojawił się kłopot z otwieraniem drzwi w mojej Thali. Co prawda pilot CZ działa ale z odległości ok 1m od oprzodu auta. Chciałbym wymienić baterię ale gdzieś naczytałem się że może to zaowocować brakiem możliwości odpalenia auta bo imobiliser przestanie rozpoznawać kluczyk. Do ASO nie bardzo mi się widzi jechać bo pewnie z parę stów zawołają za wymianę bateri za 15pln.

Czyli 2 pytania:

1. Jak rozebrać kluczyk z pilotem do CZ.

2. Czy mogę samemu wymienić baterię i później będę mógł nim uruchomić auto ...

Z góry dzięki za wszelkie odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz rozsunąć dwie "połówki"kluczyka.

> Wymieniaj śmiało auto odpali bez problemów.

Z tym że nie napewno....

Był taki watek na francowatych ze 2 lata temu o wgrywaniu kodu do kluczyka po zmianie baterii - co prawda dotyczył meganki.....

Sam ze 3-4 mlata temu podwoziłem kolegę do domu po drugi komplet kluczyków (miał clio) po wymianie u zegarmistrza...

IMO najbezpieczniej wymienic tak żeby kluczyk był cały czas pod prądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaowocować brakiem możliwości odpalenia auta bo imobiliser

> przestanie rozpoznawać kluczyk. Do ASO nie bardzo mi się widzi

> jechać bo pewnie z parę stów zawołają za wymianę bateri za

> 15pln.

1. Jeżeli 15pln. z wymianą to nawet się nie zastanawiaj i wymieniaj w ASO. Sama bateria kosztuje jakieś 10pln palacz.gif

2. Wymieniałem baterie w kluczykach do Twingo, żaden się nie rozprogramował, jeden kluczyk który leżał bardzo długo z rozładowaną baterią zadziałał również bez problemu.

3. Immobilizer nie potrzebuje do działania baterii, bo działa na zasadzie transpondera (zasilanie indukcyjne, z pętli wokół stacyjki czy gniazda na kartę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jeżeli 15pln. z wymianą to nawet się nie zastanawiaj i wymieniaj w

> ASO. Sama bateria kosztuje jakieś 10pln

> 2. Wymieniałem baterie w kluczykach do Twingo, żaden się nie

> rozprogramował, jeden kluczyk który leżał bardzo długo z

> rozładowaną baterią zadziałał również bez problemu.

> 3. Immobilizer nie potrzebuje do działania baterii, bo działa na

> zasadzie transpondera (zasilanie indukcyjne, z pętli wokół

> stacyjki czy gniazda na kartę).

A ja powiedziałem 15 boje_sie.gif matko chodziło mi o 150. Sorki ... A tak naprwdę to nie wiem ile wezmą ale jeśli okaże się to taką kwotą to wole sam to zrobić i zaryzykować.

No dobrze a teraz przejdźmy do tego rozbierania kluczyka. Rozsunąć tzn tak jak jest na nim ta strzałka tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzebuje wątek, ale może innym sie przyda. Faktycznie trzeba rozsunąć połówki kluczyka. Najlepiej przez podważenie wewnątrz (tam gdzie jest uchwyt od kółeczka). Jak się to rozsunie to wymiana bateri jest jak w zegarku, podważyć i ok. Nie obawiajcie się żadnego rozprogramowania CZ czy tym bardziej, nie wiedzieć czemu imobilizera. Co prawda dziś porówanłem zasięg pilota z kupionym na allegro zestawem 4 siłowniki + centralka i muszę powiedziec że Renault jest nieco w tyle ... no ale nie wiem jak wy ale ja nie zamykam/otwieram auta z pokoju na 8 piętrze więc ten ostatni argument raczej odapada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.