Skocz do zawartości

BRC FLY - problemy


resmiki

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem auto. Mondeo 2.5 V6. Pisalo ze jest z instalacją sekwencyjną. Nie znam się na tych, wiec nie rozpoznałem i wczoraj doszedłem do tego, że jest to BRC FLY, czyli III generacja.

Auto jest przymulone na gazie i poszarpuje podczas przyspieszania, chociaz nie zawsze. Czasem jest całkiem dobrze. Benzyna OK.

Filtr fazy plynnej OK. Filtr fazy gazowej jade dzis kupic - troche brudny. Typu reduktora nie pamietam ale BRC, ma nalatane 40 kkm.

Po pierwszym zapaleniu z rana silnik musi się nagrzac prawie na maksa - czyli wskazówka w polowie skali, zeby sie przełaczyć na gaz. Potem postoi nawet dwie godziny i przelacza sie od razu, mimo ze wskazówka jest na poczatku. Sprawdzałem organoleptycznie reduktor. Jest taki gorący, że dotknąć się go nie da a jeszcze nie przełacza sie. Moze to problem czujnika temperatury ? Da się gdzies dokupic ?

O szarpaniu to myslę, że może ew. wynikać z brudnego filtra ale bardziej prawdopodobne wydaje mi sie uszkodzenie czegoś co sie nazywa chyba smart - na zdjęciu. Czytałem, że jest to cholernie drogie. Co z tym mozna począć ? Ma ktos doświadczenia ?

Jeżdzć się da na gazie, ale podczas wdepnięcia w pedał, ma zająknięcia i czasem podczas ruszania lubi zgasnąć.

Jestem umówiony w serwisie BRC (Czakram w Rzeszowie) na piątek, ale do tego czasu chciałbym się jak najwiecej o tym dowiedziec, bo moze ewentualna naprawa jest nieopłacalna i lepiej przełozyc na IV gen.

smartw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo

> moze ewentualna naprawa jest nieopłacalna i lepiej przełozyc na

> IV gen.

Jak padł dozownik Smart, to faktycznie naprawa może być nieciekawa cenowo. Z resztą z obsługą III generacji ogólnie jest chyba obecnie problem.

Przy przełożeniu na sekwencję pewnym pocieszeniem może być fakt, że wykorzystywany we Fly reduktor Genius chodzi do tej pory w sekwencjach BRC, więc według mojej wiedzy mógłby zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy przełożeniu na sekwencję pewnym pocieszeniem może być fakt, że

> wykorzystywany we Fly reduktor Genius chodzi do tej pory w

> sekwencjach BRC, więc według mojej wiedzy mógłby zostać.

Dzwoniłem do Czakramu w Rzeszowie z pytaniem ile by kosztowalo przerobienie III gen na IV. Powiedzieli ze 4 kpln. Chyba mnie nie zrozumieli. Przeciez to się chyba tylko podmienia kompa, troche kabli, doklada wtryski. Co ma tu kosztowac 4 kpln ?

Tak jak piszesz, wszystko od butli, a skonczywszy na filtrze fazy lotnej pewnie by zostalo.

Edit: mozna jeszcze spróbowac zregenerowac smarta. To co mogło tam padnąć to cewki i popalona płytka. Cewki mozna przewinąć, plytkę wymienic, dolozyc smartowi radiator i moze byc git. ZTCW tam nie ma żadnych elementów obrotowych tylko elektrozaworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do Czakramu w Rzeszowie z pytaniem ile by kosztowalo

> przerobienie III gen na IV. Powiedzieli ze 4 kpln. Chyba mnie

> nie zrozumieli. Przeciez to się chyba tylko podmienia kompa,

> troche kabli, doklada wtryski. Co ma tu kosztowac 4 kpln ?

dobrze cie zrozumieli, praktycznie wymiana całego przodu , reduktor aut,wtryski +elektronika, czyli w sumiecały kit montarzowy, a przeciesz muszą stare zdemontować smirk.gif

> Tak jak piszesz, wszystko od butli, a skonczywszy na filtrze fazy

> lotnej pewnie by zostalo.

> Edit: mozna jeszcze spróbowac zregenerowac smarta. To co mogło tam

> padnąć to cewki i popalona płytka. Cewki mozna przewinąć, plytkę

> wymienic, dolozyc smartowi radiator i moze byc git. ZTCW tam nie

> ma żadnych elementów obrotowych tylko elektrozaworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak padł dozownik Smart, to faktycznie naprawa może być nieciekawa

> cenowo.

Już wiem więcej. Niestety jeden smart zaczyna mowić 30.GIF

Jeden by tu nie wyrobił, dlatego pracują dwa rownolegle, miałem więc możliwośc porównania. Smart ma wtyczkę z 6 pinami. Pomierzyłem rezystancję pomiedzy kazdą kombinacją dwoch pinów i porównałem obydwa. Wyszło mi, że na jednym wszystkie rezystancję od jednego pina są ok 2 X wieksze niż tego samego w drugim smarcie. Porownałem tez z znalezionymi tego typu pomiarami na elektrodzie i jeden ma za duze rezystancje frown.gif

Szukam smarta i znlezc nie moge moze po rozsądnej cenie. Moze uda sie naprawić. Na razie zamienilem je i mogę normalnie ruszac - nie gasnie, ale przy wiekszych obrotach jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas jazdy sp...ło się jeszcze bardziej. Nie ma sensu reanimowac na krótko. Zmieniam na Staga 300-6 Plus.

Ceny mniej więcej:

Stag 640 zł

2 x Magic Jet (4 wtryskowe, bedzie po jednym zapasie smile.gif ) 2 x 220

czujnik cisnienia 135 zł

Inne ...

Sadze, ze koszt czesci zamknie sie w 1300 zł

Gaziarz zakrzyknął wstępnie lekko ponad 2 k zł za wymianę i ma uszczegółowić po obejrzeniu.

Zastanawiam się czy robić samodzielnie, bo inne przeznaczenie na te 700 zł znalazłbym grinser006.gif , na przykład kilka tankowań, zwłaszcza ze to V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy robić samodzielnie, bo inne przeznaczenie na te 700 zł znalazłbym , na przykład kilka tankowań, zwłaszcza ze to V6.

Jeżeli jesteś odrobinę rozgarnięty smile.gif i masz miejsce i czas na zrobienie tego samemu, to polecam taką drogę.

Rok temu robiłem podmiankę 2 na 4 gen. sam, zajęło mi to ok. 2 dni - sobota i niedziela i jestem bardzo zadowolony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jesteś odrobinę rozgarnięty i masz miejsce i czas na

> zrobienie tego samemu, to polecam taką drogę.

Na razie mam trochę niewiadomych - prozaicznych, np. jaka jest srednica króćcy magic jeta i gdzie przyłacza sie ten cieńszy, do kolektora ssacego ?. Jakiej gruposci weze gazowe kupic itp. No i Stag 300 plus jest na schemacie podlaczony do jakiegoś zintegrowanego czujnika temperatury i ciśnienia. Nie mogę w necie takiego namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i co z tego, że nowa? Pisałem o trudzie tej roboty... Wszystkie

> czujniki już są okablowane... wystarczy przelutować...

może dokładniej napisze:

1.demontarz starej instalacji elktrycznej +zabezpieczenie poprzednich połączeń które nie będą napewno wykożystane, reduktor, rozdzielacz, filtry aut palacz.gif

2.zostają pod maską węże od chłodzenia, przewód od zbiornika z gazem, wężyki z kolektora ssącego

3.montarz całego kitu , pod maske nieraz da sie zmiescic reduktor w poprzednie miejsce nieraz nie, listwy wtryskowej, instalacji elektryczna(rozcina sie wtryski ,podłącza zasilanie i mase z akumulatora a w kabienie + po stacyjce i linie diagnostyczną)

Zadkłada sie pod mase wszystko nowe bo jest w zestawie a zestaw taniej wychodzi niż poszczególne częsci liczone osobno, czyli wychodzi koszt nowej instalacji minus jakieś 300 do 400 za zbiornik z zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadkłada sie pod mase wszystko nowe bo jest w zestawie a zestaw

> taniej wychodzi niż poszczególne częsci liczone osobno, czyli

> wychodzi koszt nowej instalacji minus jakieś 300 do 400 za

> zbiornik z zaworem.

Ja zostawiam reduktor BRC, ma podobno nalatane 40 kkm. Jak trzeba bedzie to wymienie. Na razie nie, wiec cały montaż jest prostszy. Musze doprowadzic gaz od filtra fazy lotnej (zostaje) do wtrysków przez trójnik pomiarowy, dołozyc MAPa i krociec w kolektorze ssacym do niego, bo nie ma. Krocce przy wtryskach są z rurkami, wiec odcinam przy smarcie i nasuwam na wtryski.

Potem uzyję miejc gdzie był wlutowany stary sterownik i wlutuję kable od nowego (wtryski, stacyjka, masa, sonda, wyłacznik, buzer ...) i powinno dzialac. Jak mi po tym odpali na benzynie to już prawie bedzie sukces.

A teraz koszty. Stag 300-6 PLUS z czujnikami i okablowaniem, listwy Magic Jet 2 x 3 wtryski, rurki, obejmy, króćce a nawet intefejs PC do Staga i powinienem się zmiescić z wszystkim w 1300 zł. Liczyłem.

Potem strojenie, ew. rozwiercanie dysz i gotowe.

Jutro kupuje rupiecie, po niedzieli zaczynam smile.gif

Szkoda, ze nie mam wujka szejka, nie musiałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.