Skocz do zawartości

Ja mu gaz on mi...zgasł


DrE_WILL

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano spotkała mnie przykra niespodzianka. Nie wiem czy to wina wilgoci czy to coś innego, ale po uruchomieniu silnika mrugały mi lampki podświetlenia radia. Następnie po wyjechaniu z garażu, pyknęły przekaźniki i samochód po 100m zgasł. Zgasły również wszystkie kontrolki, jedynie kontrolka od poduszki tak dziwnie świeciła a raczej bardzo powoli gasła. Następnie po ponownym powrocie kluczykiem do pozycji stop i próbie uruchomienia problemu nie było. Dodam, że to pierwsze takie zdarzenie w całej historii. Co sprawdzić zanim zaskoczy mnie ponownie i może już nie odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś rano spotkała mnie przykra niespodzianka.

-Masa idąca od akumulatora do skrzyni biegów - przy skrzyni ( odkręcić przeczyścić, skręcić.... o ile już nie odpadła wink.gif

-Klemy akumulatora ( lużne / zielone itp )

-Sam Akumulator

Przewód "+" / czerwony .... idacy do bezpieczników obok akumulatora ( przykręcony do skrzynki z bezpiecznikami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc odłożyć do przyszłego tygodnia czołganie pod samochodem nie zaglądałem do kabelków i wczoraj zonk zeby.GIF. Godzina 22:10, 180 kilometrów od domu, zapalam silnik skrobię szybki odjeżdżam 200 metrów i silnik zgasł. Przekręcam kluczyk a tu wszystko dead. Paliło się tylko podświetlenie wnętrza i awaryjne zeby.GIF. Ponieważ rady Liska wydrukowałem sobie i nosiłem w kurtce sięgnąłem do kieszeni, podepchnąłem samochód pod latarnie i zacząłem ruszać kablami na przekręconym kluczyku. Już po minucie znalazłem jedna niewinnie wyglądająca nakrętkę, nieco polucowaną, a cały gwint zabrudzony i zarczewiały. Kluczyk 10, sróbokręt, asfalt do czyszczenia nakrętki, pozostałości kontaktu na klemach akumulatora i w 10minut samochód odpalił aż milo smile.gif. Na załączonym obrazku przyczyna awarii zaznaczona na zielono. Zdjęcie zapożyczone z innego forum.

Dziękuję Lisku smile.gif

283011632-skrzynka1.JPG

post-118731-14352505013308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję Lisku

To był dopiero Mój 4-ty typ hehe.gif radze sprawdzic jeszcze pierwszy... tak na wszelki wypadek abyś za 0,5 roku znowu nie staną wink.gif

Radze również na spokojnie wink.gif to odkręcić i zobaczyć czy coś sie juz nie nadpaliło.... ponownie wyczyścic ten przewód "+" idący do bezpieczników wraz z szyna jaka jest umieszczona pod nim.... papierkiem ściernym

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna to by popsikac taka miedzia w spraju, ja tak u siebie wszystkie

> masy itp popsikalem , nie zgnije na przyszlosc

Tak zrobię. Póki co od piątku przejechałem 550km i wszystko gra smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.