Skocz do zawartości

Wkładka zamka klapy i stacyjki - jak wydłubać?


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wkładka stacyjki - jak ją się wyjmuje? Chcę ją powierzyć w ręce klucznika w celu usprawnienia jej działania bo w tej chwili kluczyk mogę wyciągnąć w każdym momencie jazdy, a co lepsze to daje się przekręcić ją śrubokrętem bez większych manewrów.

Wkładka klapy bagażnika - to jak zdjąć plastik wiem tylko jak wyrwać wkładkę, odkręcałem tam jakąś śrubkę ale za grzyba się nie dała wyciągnąć. Chcę ją wyjąć i naprawić bo nie przekręca się i żadne psiukadła nie pomagają, a przydał by mi się komfort otwierania klapy z zewnątrz.

Pozdrowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klucznik odradził mi tą operację, bo twierdził że może się gorzej

> stać niż jest.

"Od takich kluczników, zachowaj nas Panie" powinno być w litanii. zlosnik.gif

Weź WD40 lub coś podobnego (są lepsze specyfiki) spryskaj i spróbuj rozruszać.

A tak szczerze, to pomyśl logicznie. Klucznik doradza Ci, żeby wymienić zamki i twierdzi, że specyfik, może zaszkodzić. To czemu nie spróbować? A nuż nie trzeba będzie kupować nowych wkładek. A jak zaszkodzi ( w co wątpię), to i tak wymienisz. A może jednak uratujesz wkładkę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale chodzi o to że on jest na tyle wyedukowany że potrafi dorobić

> wkładkę do kluczyka :

To akurat nie jest wielka sztuka. Czasami wystarczy pozamieniac zapadki. Będziesz miał wrazenie ze wszystko jest ok a tak naprawdę to bedzie działać tylko jedna lub dwie zapadki.

W stacyjce wkładka jest przeważnie blokowana kołkiem a w zamkach to bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pokombinujesz to obejdzie się bez wiertarki, w bravce trzeba odłączyć cięgno i odkręcić chyba ze 2 nakrętki i wyciągasz cały zamek a później wkładkę. Jak nie działa tobie od dawna to preparat może nic niedać i wtedy trzeba wyciągnąć wkładkę i ją wyczyścić a później potraktować ją jakimś wd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa od dawna czyli od kiedy kupiłem auto, na co zwracała również uwagę ex właścicielka.

Co do cięgien i śrubki to odkręciłem śrubkę i zdjąłem cięgno i wyglądało na to że trzeba wkładkę przekręcić aby dała się wyciągnąć, bo za cholerę nie mogłem jej wyszarpać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety matki i zapasu brak ale mam drugi dorobiony klucz, który klucznik naciął mi mniej niż oryginalny i współgra z działającym bez zarzutu zamkiem w drzwiach kierowcy.

A z zamkiem w drzwiach pasażera są problemy i to na obu kluczach bo nie za każdym razem załapuje, więc ryzyko że będzie gorzej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra to psiknę i sprawdzę co się stanie, najwyżej unieruchomię

> auto

> A teraz pozostaje kwestia tego w bagażniku i coś czuję że bez wiertła

> i wiertarki się nie obejdzie...

w poprzednim aucie miałem podobnie.

Weź kup se panie WD40, weź szmatę, rozbierz obudowę stacyjki, na puszkę WD40 załóż rurkę z zestawu, wsuń delikatnie i psikaj tak długo aż czarny syf przestanie z niej wyciekać, następnie wsadź kluczyk i energicznymi ruchami kręć w każdą pozycję (wcześniej rozepnij kleme aku), wsuwaj/wysuwaj kluczyk, powtarzaj czynność aż zużyjesz całą puszkę WD.

U mnie ta operacja spowodowała że stacyjka zaczęła w końcu działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.