Skocz do zawartości

Sztuka montażu LPG - silnik krokowy


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa pytania do fachowców, instalacja II generacji.

1. Mamy przewód reduktor - mikser i w tym przewodzie wstawiony jest silnik krokowy. Przewód ma przykładowo 30cm. Jak będzie lepiej, jak krokowiec będzie wstawiony bliżej reduktora czy miksera? Czy może najkorzystniej, jak będzie po środku.

2. Muszę poprawić po fachowcu umieszczenie reduktora, bo jest powyżej zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego. Pod maską mam 2 elektrozawory (jeden z filterkiem gazu i około 30cm za nim elektrozawór na reduktorze). Muszę przenieść reduktor z lewej strony komory silnika na prawą i teraz pytanie. Ogranicza mnie przewód miedziany od butli do 1 elektrozaworu. Czy jeżeli przewód od 1 elektrozaworu do reduktora wydłużę np. z 30cm na 60cm, to będzie źle? No i po co na odcinku od 1 elektrozaworu do reduktora zakręca się przewód miedziany w taką jakby sprężynkę? Co to ma na celu?

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, czyli jak mam możliwość, to krokowiec jak najbleżej miksera

> wkładam.

To się zgadza.

> A co z przewodem gazowym od elektrozaworu do reduktora?

Ta "pętla" to nic innego jak kompensacja długości przewodu (drgania, znaczne zmiany temperatury, itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.