Skocz do zawartości

przełącza sie na NoPb przy zwalnianiu :///


markkk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dziwny przypadek, czasami narazie bardzo rzadko jak spuszczam noge z gazu przy np dojezdzaniu do skrzyzowania /ale nie na biegu jeszcze/ sam przelacza mi sie na benzyne jak juz jest mała predkosc. Pozniej po przelaczeniu znowu na LPG troszke szarpie przy dodawaniu gazu. sprawdzalem chyba juz wszystkie polaczenia i nic tam nie widze. Nie wiecie co sie dzieje? Instalacja BRC blitz. Czy przekazniki od LPG moga to powodowac czy w ogole by sie nie przelaczal jakby jeden chociaz bytl uszkodzony? dodam tez ze kiedys mi sie spalil bezpiecznik od instalacji gazowej i troche nadtopił oprawkę w ktorej byl wlozony. wymieniłem i tyle.

Czy mam drzeć całą wiązkę LPG i sprawdzic wszystkie połączenia ktore sa porobione z wiazka samochodawa i wszystkimi połączeniami? a moze to centralka z przełącznikiem w samochodzie cos szwankuje? mam taka na 4 diody z przelacznikiem 3 pozycyjnym, przlaczenie na gaz odbywa sie tylko pod wplywem przekroczenia obrotow odpowiednich.

Moze jakies zimne luty w niej sa albo co ? juz nie wiem frown.gif doradzcie cos.

A moze ktorys z elektrozaworow gazu szwankuje? na filtrze albo reduktorze ale to by chyba caly czas cos sie działo a nie raz na tydzien.

bedze wdzieczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt ci nie pomógł, więc ja zasugeruję, żeby pojeździć w trybie awaryjnym LPG (3. pozycja przełacznika) i zobaczyć, co się będzie działo?

Doczytałem, że przełacza się na benzynę podczas jazdy na luzie? Może sporadyczne podmuchy powietrza powodują nagłe zubożenie mieszanki i chwilowy spadek obrotów silnika (poniżej zdefiniowanego w centralce progu) co skutkuje przełaczeniem silnika na zasilanie benzynowe? Obejrzyj dolot, może trzeba go odwrócić tak, aby pęd samochodu nie wtłaczał powietrza do silnika.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.