Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodniczego.


dominik202j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik na pierwszy rzut oka poważny ale wynika on pewnie z mojej niewiedzy:) Po wymianie cieknącej pompy wody okazało się że nie tylko ona jest felerna. W silniku Fire 1.0 "od dupy" strony pompy, w blok silnika wchodzi stalowa rura (od układu chłodzenia oczywiście:)) I właśnie to jest przyczyna wycieku.

I teraz mam pytanie czy ktoś miał podobny przypadek. Nie chce tego ruszać bo nie wiem zupełnie czego się spodziewać. Ktoś mi może podpowie na jakiej zasadzie ta rura jest zamontowana, czym uszczelniona i czy w ogóle da to sie jakoś naprawić?:/

W pliku zdjęcie, inaczej nie umiem:)

post-131173-14352505372158_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura wchodzi do obudowy pompy i jest uszczelniona pierścieniem gumowym. Spuść płyn, zdejmij gumowego węża, odkręć tę rurę od bloku silnika i powinna dać się wysunąć claps.gif. Załóż nowy pierścień gumowy (niestety nie pamiętam rozmiaru), posmaruj go płynem chłodniczym i wsuń rurę na swoje miejsce brawo.gif. Do smarowania można użyć płynu do mycia naczyń. Powinno załatwić przeciek. rainy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rura wchodzi do obudowy pompy i jest uszczelniona pierścieniem

> gumowym. Spuść płyn, zdejmij gumowego węża, odkręć tę rurę od

> bloku silnika i powinna dać się wysunąć . Załóż nowy pierścień

> gumowy (niestety nie pamiętam rozmiaru), posmaruj go płynem

> chłodniczym i wsuń rurę na swoje miejsce . Do smarowania można

> użyć płynu do mycia naczyń. Powinno załatwić przeciek.

http://unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=468

przerabiałem to biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.