Skocz do zawartości

Miałem kolizję... EDIT: FOTKA


sienolot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mojej Sienie "miszcz" kierownicy w Fordzie Fiesta, postanowił rozpier... zderzak i kierunkowskaz.

Trochę się wquQ#@$@#$@#$$@!@, bo to, że rozp.... to szczegół, ale od razu pomyślałem, że będę "bujał" się z ubezpieczycielem (ubezpieczony w MTU).

Ponieważ, to jest taka moja pierwsza przygoda, to podpowiedzcie co robić ?

Zgłaszam do gościa szkodę, przyjeżdża, oględziny, protokół etc...

Do wymiany zderzak i kierunek.

Auto ma już 10lat.

Czy da się to zrobić jakoś bezgotówkowo w np ASO Fiat, czy jakiś inny patent ?

PS Sprawca dostał 100zł mandatu (młodzieniec 23letni). Sam wnioskowałem o najniższy wymiar kary dla niego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu no to kiepsko....ale z tego co piszesz to szkody raczej nie sa duze... Szkody tez nie mialem ale z tego co wiem to dzwonisz do tego TU, zglaszasz szkode, przyjezdza rzeczoznawca daje wycene i albo sie z nia zgadzasz albo nie. Wq mnie bezgotowkowo w takim wypadku sie nie oplaca, normalnie wez $$ do reki, naprawisz w warsztacie i pewnie jeszcze zostanie troche zebys odlozyl sobie na webasto 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja tez jestem ubezpieczony w mtu- problemów miał nie bedziesz, tylko lepiej bierz kase do ręki i naprawiaj we własnym zakresie to Cie taniej wyniesie.

ps. napewno Ci mało wyliczą, ale żeby dostać więcej, to trzeba mieć znajomości w TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko lepiej bierz kase do ręki i naprawiaj we własnym zakresie

> to Cie taniej wyniesie.

No, ale jak będę chciał robić bezgotówkowo, to co mnie obchodzi ile to ma kosztować ?

Wiem, wiem. Naiwny jestem grinser006.gif

> ps. napewno Ci mało wyliczą, ale żeby dostać więcej, to trzeba mieć

> znajomości w TU

Tak sobie myślę, tylko jak miałbym to robić sam, to nowy (używany z Allegro) zderzak ~300zł, malowanie ~300zł i kierunek ~50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. napewno Ci mało wyliczą, ale żeby dostać więcej, to trzeba mieć

> znajomości w TU

wystarczy sie odwolac od wyceny;-)

a co do naprawy bezgotowkowej to moj tata mial siena chyba w 2001 r kolizje i wszystko wymienili na nowe i lakierowane. Aha szkoda pomimo ze byla drobna zostala wyceniona na prawie 10 tys zl biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ze jak zrobisz bezgotówkowo to założą Ci czarny zderzak- wiem

> cos o tym bo kumplowi do albei tak założyli pomimo tego ze

> fabrycznie miał w kolor

No kur....ka wodna, przecież to można ustalić z naprawiającym prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy sie odwolac od wyceny;-)

> a co do naprawy bezgotowkowej to moj tata mial siena chyba w 2001 r

> kolizje i wszystko wymienili na nowe i lakierowane. Aha szkoda

> pomimo ze byla drobna zostala wyceniona na prawie 10 tys zl

Mam nadzieję, że pójdzie gładko i po mojej myśli ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyjdz z zalozenia jak wiekszosc uzytkownikow juz nie nowych aut

> "bylo bum bedzie tjun"

Nie, no zgadza się ok.gif

Zdaje sobie sprawę, że auto nie jest pierwszej młodości, tylko nie chciałbym dokładać do interesu z powodu jakieś ofermy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie paru moich znajomych mialo kolizje, zawsze brali $$ do reki i

> jeszcze zaden nie musial dokladac do naprawy zawsze zostalo

> jeszcze pare zlotych na felgi czy wydech.

Oby tak było ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniasz kierunek, zderzak dajesz do spawania i lakierowania i

> bedzie gitara

Jak mam dać zderzak do spawania i lakierowania, to wolę kupić używany na allegro.

Jest tak pęknięty, że spaw będzie widać, a tego nie zniosę grinser006.gif

PS Kierunek już kupiłem oryginalny 30zł z przesyłką ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mam dać zderzak do spawania i lakierowania, to wolę kupić używany

> na allegro.

> Jest tak pęknięty, że spaw będzie widać, a tego nie zniosę

> PS Kierunek już kupiłem oryginalny 30zł z przesyłką

na mój gust ~1500 min dostaniesz max 2300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kur....................ka, o takich kwotach nawet nie myślę i

> szczerze wątpię, żeby były realne

Sienolot powiem ci tak, niech ci zrobią wycenę, będziesz miał mało, to się odwołuj, tak aby ci jeszcze coś kaski zostało, masz hiene w dobrym stanie, nawet bym powiedział że w bardzo dobrym, kieruj się do ubezpieczyciela że będziesz kupować części w ASO i upieraj się przy tych cenach, że samochód masz dobrze utrzymany i nie masz zamiaru kupować zamienników, targuj się jak najwięcej bo na prawdę warto, u nas w pracy samochód dostawczy miał lekko pęknięte światło tylnie i lekko zarysowany zawias plus prawie nie widoczne wgniecenie na rogu karoserii, mój pracodawca wytargował na tym 3500 zł. Po prostu musisz się upierać że samochód nie będzie miał wkładanych zamienników i tyle, musisz tylko się zorientować ile by cię kosztowało w ASO wszystko a później z kasą zrobisz co uwarzasz moje jest takie zdanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kolizje z gościem co mi po Albeli przejechał po całym boku, gość właśnie miał ubezpieczenie w MTU i muszę powiedzieć że wszystko przebiegło lepiej jak w niejednej reklamie, normalnie byłem w szoku. Jak zgłosiłem to przyjechał na drugi dzień miły pan z laptopem, drukareczką, wszystko przy mnie wypisał, bez żadnego gadania błotnik i drzwi do wymiany przy czym zastrzegł ze jeżeli czegoś się nie da naprawić to należy zgłosić i wtedy tęż to wymienią. Po oględzinach dostałem protokół z którym się udałem do ASO a po tygodniu auto miałem z powrotem jak z przed kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przygode z MTU też miałem do wymiany zderzak i lampe lewą. Ta firma robi wszystko na zamiennikach. Takze nie polecam. Bo na zamiennikach lakier mi opryskiwał płatami. Wielokrotne poprawki nic nie dały. A na wypłate czekałem 3 tygodnie. Bardzo uciążliwa firma!!! nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tego właśnie się obawiam.

Lakier odpryskiwał Ci pewnie nie z przyczyny kiepskiego zderzaka, tylko zderzak nie był przeznaczony pod malowanie, a lakiernik go odpowiednio nie przygotował wink.gif

Ja bardziej boję się jakości ewentualnego zamiennika sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... A na wypłate czekałem 3 tygodnie. Bardzo uciążliwa

> firma!!!

Nie wiem , ile czekało ASO na wypłate, ale najpierw dostałem rozliczenie jedno a po jakiś 2 miesiącach jeszcze rozliczenie uzupełnienia według faktur które to było zresztą wyższe niż to pierwotne smile.gif. Tak czy siak widziałem wykaz części zamontowanych i nie było mowy o żadnych zamiennikach, a czy coś się będzie działo to się okaże z czasem. Jak lakiernik zchrzani to najlepsze części nie pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> firma robi wszystko na zamiennikach. Takze nie polecam.

a która nie robi. jak sie nie odezwiesz o swoje, to każdy Ci wsadzi zamiennik

ciesz się, że nie miałeś styczności z axą, oni to dopiero migają sie od wypłacania i naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić moim pięknym kierunkowskazem grinser006.gif

rotfl.gif Jak widać, szybka jest bardzo zaawansowana technologicznie.

Przyklejona na super glue, wyprofilowana za pomocą suszarki do włosów i zmatowiona bezbarwnym lakierem (rozmazanym palcem) do paznokci (bo zmywacza, nie było hehe.gif)

Na koniec dla lepszego efektu rozpraszania światła podziurawiona gorącym widelcem winner.gif

Chyba po oględzinach rzeczoznawcy, wystawię go na aukcję

img1359medium.jpg

img1358medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem przygode z MTU też miałem do wymiany zderzak i lampe lewą. Ta

> firma robi wszystko na zamiennikach. Takze nie polecam. Bo na

> zamiennikach lakier mi opryskiwał płatami. Wielokrotne poprawki

> nic nie dały. A na wypłate czekałem 3 tygodnie. Bardzo uciążliwa

> firma!!!

zmieścili się w 30 dniach cfaniaczek.gif

btw

fotka w avatarze robiona pod była cukrownią na wjeździe do Lewina od Opola cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to moze nawet znajdziesz zderzak w swoim kolorze i duzo kasy Ci

> jeszcze zostanie

> na allegro jest siena na czesci i wydaje mi sie ze własnie kolor taki

> jak Twojej

Dawaj linka wink.gif

Ja szukam od kilku dni, ale są rocznikowo 1998, to jest inny odcień (bardziej wpadający w brąz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.