Skocz do zawartości

Gdzie jest masa pod maską w stilo JTD?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Muszę odpalić stilo na kable i minus powinienem podpiąć do masy w stilo. I tu problem, bo nie wiem gdzie ona jest. Czy to ta śrubka z przykręconym kablem do blachy obok filtra paliwa? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie. Muszę odpalić stilo na kable i minus

> powinienem podpiąć do masy w stilo. I tu problem, bo nie wiem

> gdzie ona jest. Czy to ta śrubka z przykręconym kablem do blachy

> obok filtra paliwa? Proszę o pomoc.

A do ujemnej klemy/na akumulatorze/ nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie. Muszę odpalić stilo na kable i minus

> powinienem podpiąć do masy w stilo. I tu problem, bo nie wiem

> gdzie ona jest. Czy to ta śrubka z przykręconym kablem do blachy

> obok filtra paliwa? Proszę o pomoc.

Wal bezposrednio do aku. Wiem ze w instrukcji pisze zeby nie. Montowany na pierwszy montaz MM nie robi focha. Nie raz moj klekot byl dawca pradu i chodzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wal bezposrednio do aku. Wiem ze w instrukcji pisze zeby nie.

> Montowany na pierwszy montaz MM nie robi focha. Nie raz moj

> klekot byl dawca pradu i chodzi

Zawsze tak robiłem, ale ostatnio zachciało mi się poczytać na ten temat w instrukcji a tam straszą, że może spowodować spięcie, bum, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalnie wszedzie .... jak dotkniesz jakies nieoslonietej blachy

> .... naprosciej jest jednak do klemy akumulatora raczej ...

Dzięki. Podpiąłem minus do skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Próbowałem odpalić na kablu i nic, auto nawet nie pierdło. Czy jest sens ładować akumulator i sprawdzić czy działa, czy to jednak jego definitywny koniec? Akumulator jest fabryczny MM, więc już ponad 7 lat mu stuknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze tak robiłem, ale ostatnio zachciało mi się poczytać na ten

> temat w instrukcji a tam straszą, że może spowodować spięcie,

> bum, etc.

wszystkie BMW co maja aku w bagazniku maja z przodka wyprowadzone +/- i tez w manualu pisza ze jak chcesz sie zapinac to o te wyprowadzenia a nie bezposrednio do aku hmm.gif

U mnie iskrzy za kazdym razem i dziala wink.gif wiadomo nikt nie ma na mrozie idealnej reki zeby tak zalozyc krokodyla zeby nie strzelila iskierka spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze jedno pytanie. Próbowałem odpalić na kablu i nic, auto

> nawet nie pierdło.

bo kable z malczana. Jak masz cienki drucik to mimo ze dawca zdrowy to nie zakrecisz "chorego" bo ci kabel nie przeniesie amperazu. Do stilaka to mam takie grube lagi ze mozna sie nimi holować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo kable z malczana. Jak masz cienki drucik to mimo ze dawca zdrowy

> to nie zakrecisz "chorego" bo ci kabel nie przeniesie amperazu.

> Do stilaka to mam takie grube lagi ze mozna sie nimi holować

Na kablach napisane jest, że nadają się do akumulatorów do 200Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kablach napisane jest, że nadają się do akumulatorów do 200Ah.

no to chyba lipa, niesadzisz ?

nie wiem czemu ale zakladam ze masz dizla .

moje maja 600

edycja..

zamotales mnie..

200ah ? hm to sporo hmm.gif

(edycja 2) ehehe.. dobra w temacie jest JTD wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy gdzie kupione widzialem raz kable rozruchowe 600A do osobowki i iles tam wieksze dla tira w przekroju te dla aut ciezarowych roznily sie iloscia gumy nalanej na miedziany drut. jaki byl efekt? podlaczyl tir do tira i kable sie stopily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie markietufki wink.gif

byly po 15 zl po 30.. ja za swoje dalem z 50. Roznily sie wlasnie amperem i gruboscia zewn zyly. Czy tam drut jako taki jest grubszy - nie wiem. mam nadzieje ze tak wink.gif Wiem ze cena nie jest wykladnikiem jakosci ale swiadomie wzialem "lepsze/drozsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze jedno pytanie. Próbowałem odpalić na kablu i nic, auto

> nawet nie pierdło. Czy jest sens ładować akumulator i sprawdzić

> czy działa, czy to jednak jego definitywny koniec? Akumulator

> jest fabryczny MM, więc już ponad 7 lat mu stuknęło.

Witaj ja miałem w swoim Stilo akumulator od astry z tym samym silnikiem miałem to samo co ty. rano mi nie odpalił i po kablach też nie chciał, w końcu go podładowałem i jakoś jeździł ale był za słaby żeby grzać świece jak się schłodziło i znowu były problemy, no i od niedawna mam nowy i po problemie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kablach napisane jest, że nadają się do akumulatorów do 200Ah.

Podładuj normalnie Akumulator - wyciągni go z auta jeśli nie możesz inaczej i na 10 godzin.... i wtedy zobacz ok.gif

Co do kabli to nie można obecnie kupić nic dobrego - to co sprzedają to jakieś nieporozumienie .... przewód o przekroju 1,5 mm2 zalany gumą .... max 15 A... to tyle aby kontrolki sie zaświeciły hehe.gif

Aby popłyną prąd 600 A to potrzebne są kable o przekroju przynajmniej 60 mm2 - takie jakie macie od aku do rozrusznika .... a nie jakieś telefoniczne badziewie no.gifsick.gif Rozrusznik ma moc ponad 1 KW a to przy napięciu 12V daje nam prawie 100 A co za tym idzie kable ( miedź w kablu ) muszą mieć z 20 mm2 i wtedy osobowe auto zapali .... Oczywiście przy rozładowanym akumulatorze jeszcze + 50% - 100% prądu poleci na jego ładowanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podładuj normalnie Akumulator - wyciągni go z auta jeśli nie możesz

> inaczej i na 10 godzin.... i wtedy zobacz

Właśnie tak zrobiłem. Aku właśnie się ładuje. Ustawiłem na 4A i zobaczymy co z tego będzie. Patrzyłem dzisiaj na kolor kropki na akumulatorze i jest biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Czy w akumulatorze fabrycznym MM można dostać się do cel, zęby uzupełnić elektrolit? Niby na aku jest coś co przypomina dużą zaślepkę, ale nie widać, żeby dało się to ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.