Skocz do zawartości

Większy akumulator


Complit100

Rekomendowane odpowiedzi

> Wcześniej było dobrze podejrzem że aku już w środku zamarza i nie

> trzyma pojemności

no to kiepa ta Centra...

Exide chyba lepszy (roczny, doladowany miesiac temu) bo przy -30 zarzęził ale odpalił. a dziś przy -25 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej było dobrze podejrzem że aku już w środku zamarza i nie

> trzyma pojemności

Też bym tak podejrzewał. U mnie było podobnie czyli naładowałem gada a po dwóch dniach juz nie chciał zagadać wiec kupiłem nowy z tym ze mój miał 6 lat. Obawiam sie jednak ze ten już nie wytrzyma tyle bo nie tak dawno zamontowałem prądożerny sprzęt grający.

Nie wiem dokładnie jaki powinien byc aku w benzynie z klimą i czy w ogóle jest róznica w pojemności. Altek napewno masz mocniejszy grinser006.gif ale jeśli jest tak jak ktoś tu napisał to masz "mały" aku a do tego ze dwa wzmacniacze w bagażniku grinser006.gif co też nie wpływa pozytywnie na jego żywotność grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś- problem jest w tym że narodowi się wydaje, iż jak nowy aku to minimum 3-4 lata nic nie trzeba z nim robić- otóż największy bład!

a później czytamy że taki a taki to kupa do bani etc.

raz w roku czy powinno się podładować aku w domku małym prądemdodatkowo u Szyby aku to centra futura - widziałem chyba 53 ah o ile pamiętam no ale do tego odpowiednie audio, nie był ładowany przed zimą wiec wcale się nie dziwię iż zbuntował się

ja bym nie kupił Centry - za dużo usterek sie słyszy - jak już to Exide - jak fabryczny lub Moll-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 5 latek nie wiadomo czemu (moze wczorajsze 50km na A4 zadziałało...) daje rade. Gdyby jednak padl, mam sklepik na przeciwko a wnim tylko centry, std 40 i 44Ah, plus 44Ah (wąski, jak fabryczny) no name, oraz BOSCH (NAJDROZSZY 224ZŁ).

Boscha brac jakby co, czy jednak centre, moze te plus 44Ah - w cenie 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój 5 latek nie wiadomo czemu (moze wczorajsze 50km na A4

> zadziałało...) daje rade. Gdyby jednak padl, mam sklepik na

> przeciwko a wnim tylko centry, std 40 i 44Ah, plus 44Ah (wąski,

> jak fabryczny) no name, oraz BOSCH (NAJDROZSZY 224ZŁ).

> Boscha brac jakby co, czy jednak centre, moze te plus 44Ah - w

> cenie 200zł?

Hmm nie chce sie powtarzac, ale widac ze w tym watku ludzie pisali ze jesli centre to exide bo fabrycznie byla montowana i wytrzymuje ponad 5 lat. Przeciez moze Ci chyba gosc sprowadzic taki aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trza pomyśleć o większym. Zobaczymy jak to się potoczy.

Jakie piecyki jak ja od listopada radia nie słucham nawet szkoda prundu zlosnik.gif

Jeszcze pytanko jakie macie łądowanie na włączonym obciążonym i nie obciążonym altku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze pytanko jakie macie łądowanie na włączonym obciążonym i nie

> obciążonym altku??

dołączam się do pytania.

u mnie 13,6V jutro kupie miernik cyfrowy i sprawdze dokładnie (teraz sprawdzone wychyłkowym)

ps. gdzie pod maską są połączenia z masą

od altka, masy?

EDIT:

okazało się że wina leży po stronie miernika analogowego napięcie wynosi 14,05V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dołączam się do pytania.

> u mnie 13,6V jutro kupie miernik cyfrowy i sprawdze dokładnie (teraz

> sprawdzone wychyłkowym)

> ps. gdzie pod maską są połączenia z masą

> od altka, masy?

Ja mam nowy miernik cyfrowy dośc profi wiec jak chcesz to zapraszam do firmy ( jutro jestem cały dzień) Sprawdzimy zeby.GIF

ps: możesz komode przywieść do sciecia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po roku aku doladowywac??? to chyba nie swiadczy dobrze o aku i/lub ukladzie ladowania

bo lampka temperatury podczas odpalania fruwała na czerwone pole. po doładowaniu problem zniknął. no i zazwyczaj dziennie 30 km robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo lampka temperatury podczas odpalania fruwała na czerwone pole. po

> doładowaniu problem zniknął. no i zazwyczaj dziennie 30 km

> robię.

tym bardziej dziwi mnie ze juz aku tak sie dziwnie zachowuje i nie daje rady...

jak masz jeszcze na gwarancji to ja na twoim miejscu bym z niej korzystal zeby te sprawe sobie porzadnie obczaic i ewentulanie wyeliminowac nieprawidlowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez obciążeń czy z włączonymi światłami dmuchawa ogrzewanie tylnej

> szyby?

hmmm... ogrzewaniem tylnej szyby? icon_eek.gif toś wymyślił. grinser006.gif

Rozumie swiatła, dmuchawa, radio, ale ogrzewanie szyby pierwsze słysze by ktoś mierzył ładowanie z włączonym tym ustrojstwem skoro rzadko sie z tego korzysta.

W sumie to mała róznica jest czy na obciążeniu czy bez bo coś koło 0.05 różnicy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no mówiłeś że to mało mocy? nie włączasz zimą szyby tylnej? chyba

> sprawdza się przy max obciążonym a nie tylko światła

No to proponuje włączyć jeszcze swiatła drogowe w wersji ostrzegawczej, przeciwmgielne przednie i tylne, dmuchawa na 4 bieg, radio na full, otworzyć klape by światełko w bagażniku sie zaświeciło, włączyć lampke sufitową, kręcić kierownica by silnik ze wspomagania pobierał prąd, włączyć awaryjne itd.....

Jak nie masz czegoś w tego wyposażenia to kup i zamontuj w samochodzie bo ci pomiar wyjdzie błędny grinser006.gif

Sory ale nie wytrzymałem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wentylator prawie nie używam, radio ostatni raz właczone w grudniu

> p.s jak wlaczylbym radio to na wlaczonym czasami spadało do 11V na

> kondensatorze pokazywało

nie wyobrażam sobie jazdy bez dmuchawy w zimie to raz a dwa - musisz mieć uszkodzony altek lub aku mówi papa ( wiadomo- centra)- pamiętasz opis dziwnych dźwięków altka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.