Skocz do zawartości

Renault Megane Coupe 2.0 vs Fiat Bravo 1.9 JTD


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiam się u was na forum bo mam pewien mały problem... mianowicie... W tym momencie posiadam fiata bravo 1.9 JTD GT 105 GT z 1998 roku (pierwsza rejestracja 1999)... Na niego nigdy sobie nie narzekałem ale robie teraz tygodniowo może z 40km i raczej boje się że on się prędzej rozleci od niejeżdżenia niż od tych 40km.... Teraz mam oryginalnie 104 tyś km przejechane... ja uważam że diesel musi jeździć a nie stać i dlatego zastanawiam się nad sprzedażą tego samochodu... Kolejnym powodem jest sztywność zawieszenia.... mianowicie nie na polskie drogi auto trzyma się drogi jak przylepione ale jadąc po takich boczniejszych drogach aż kręgosłup człowieka zaczyna boleć... Wpadło mi w oko megane coupe właśnie z silnikiem 2.0 2000rok od znajomego z przebiegiem 143 tyś km... Jak to jest w megane z zawieszeniem też jest takie sztywne?? Jak z awaryjnością/zrywnością/spalaniem tego silnika jest?? No i podstawowe pytanie czy opłaca się zamienić/kupować megane za bravo??? Czy lepiej zostawić sprawdzonego fiacika??

P.S. Jeżdżę służbowym clio 1.2 plus gaz z 1998 roku w tym momencie nakręcone ma 330 tyś km... I nie ma łatwych warunków do jazdy i to auto śmiga aż miło smile.gif ... no i zawieszenie znacznie lepsze od tego z mojego bravo... i dlatego tak jakoś przysżło mi do głowy renault przez to niezawodne clio właśnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiam się u was na forum bo mam pewien mały problem...

> mianowicie... W tym momencie posiadam fiata bravo 1.9 JTD GT 105

> GT z 1998 roku (pierwsza rejestracja 1999)... Na niego nigdy

> sobie nie narzekałem ale robie teraz tygodniowo może z 40km i

> raczej boje się że on się prędzej rozleci od niejeżdżenia niż od

> tych 40km.... Teraz mam oryginalnie 104 tyś km przejechane... ja

> uważam że diesel musi jeździć a nie stać i dlatego zastanawiam

> się nad sprzedażą tego samochodu... Kolejnym powodem jest

> sztywność zawieszenia.... mianowicie nie na polskie drogi auto

> trzyma się drogi jak przylepione ale jadąc po takich

> boczniejszych drogach aż kręgosłup człowieka zaczyna boleć...

> Wpadło mi w oko megane coupe właśnie z silnikiem 2.0 2000rok od

> znajomego z przebiegiem 143 tyś km... Jak to jest w megane z

> zawieszeniem też jest takie sztywne?? Jak z

> awaryjnością/zrywnością/spalaniem tego silnika jest?? No i

> podstawowe pytanie czy opłaca się zamienić/kupować megane za

> bravo??? Czy lepiej zostawić sprawdzonego fiacika??

> P.S. Jeżdżę służbowym clio 1.2 plus gaz z 1998 roku w tym momencie

> nakręcone ma 330 tyś km... I nie ma łatwych warunków do jazdy i

> to auto śmiga aż miło ... no i zawieszenie znacznie lepsze od

> tego z mojego bravo... i dlatego tak jakoś przysżło mi do głowy

> renault przez to niezawodne clio właśnie

Nie wiem jak coupe,ale w HB jest komfortowa zawiecha a amory mam gazowe wink.gif Silniki mają dobre ,zalezy w jakim stanie ta megana musisz przemysleć,nie jest to audi że jedziesz spokojnie 270751858-jezyk.gif ,ale pierdoły sie zdarzają. moje spalanie w 10l sie mieszcze i w trasie 6 . To jest 2.0 16V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IDE a co to wogóle znaczy bo nie miałem z takim czymś doczynienia

> nigdy

Tak jak koledzy napisali bezpośredni wtrysk benzyny, niecieszący się najlepszą opinią.

Wydaje mi się, że z 2000 to musi być to, chyba, że to stara buda 1999 rejestrowana w 2000 po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra to jest ta megana

> http://www.allegro.pl/item877354382_renault_megane_coupe_2_0_ide_skora_2000r.html

Po zdjęciach wygląda ok. Przód na dwukomorowych lampach, końcówka 2000 to powinna być bo grill już jest z chromowaną obwódką. Zderzak tył taki jak powinien być w Phase2 ok.gif

Tylne nadkole przy progach przyrdzewiałe smile.gif czyli standard w tych samochodach. Tylna klapa ze spojlerem czyli jak w 2.0 powinno być ok.gif

Jeżeli Ci się podoba to przed zakupem do ASO na podpięcie kompa, jak wszystko będzie ok, można się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zdjęciach wygląda ok. Przód na dwukomorowych lampach, końcówka

> 2000 to powinna być bo grill już jest z chromowaną obwódką.

> Zderzak tył taki jak powinien być w Phase2

> Tylne nadkole przy progach przyrdzewiałe czyli standard w tych

> samochodach. Tylna klapa ze spojlerem czyli jak w 2.0 powinno

> być

> Jeżeli Ci się podoba to przed zakupem do ASO na podpięcie kompa, jak

> wszystko będzie ok, można się zastanowić.

Lampy to mam tez dwukomorowe,i z grilem chromowanym ale w HB.

Robili jeszce zwykłe jednokomorowe lampy z H4 jak u tescia (99r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale warto się przejechać i oglądać ją?? Co do lamp to ja w bravo też mam inne niż standardowe bo od mareii soczewki i można sądzić że było walnięte 270751858-jezyk.gif A było 270751858-jezyk.gif ale naprawdę delikatnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra to jest ta megana

> http://www.allegro.pl/item877354382_renault_megane_coupe_2_0_ide_skora_2000r.html

IDE czyli jak pisali koledzy bezposredni wtrysk, takze raczej szukałbym czegos zwykłego bo jak coś padnie to ciężej będzie speca znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.