Skocz do zawartości

Czyszczenie i prostowanie kolektorów


zet

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie - czym i jak czyścicie kolektory wydechowe ? Ma ktos pomysl jak wyprostować wgniotke w jednej z rurek ? Słonko zaświeciło trzeba powoli szykowac sprzeta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ma się błyszczeć jak psu... czy działać? zlosnik.gif

Kurna, u mnie wszystko pordzewiałe i jeszcze na dokładkę znaczna część motocykla w błocie po pogoni za lisem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to ma się błyszczeć jak psu... czy działać?

> Kurna, u mnie wszystko pordzewiałe i jeszcze na dokładkę znaczna

> część motocykla w błocie po pogoni za lisem

o toto wlasnie, dzis caly dzien przy sprzecie rdze i brud czyscilem, a i tak nie udalo mi sie przywrocic stanu sprzed zimy, moto teraz to typowy wol roboczy styrany praca zimowa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to typowy wol roboczy styrany praca zimowa

nie mam na mysli sprzętów uzytkowych oraz crossów zlosnik.gif mi przy okazji wiekszego serwisu zachcialo sie wyczyscic kolektorki skoro są juz zdjęte wiec wrzucilem je do sody (są z "kwasówki"). Ciekawią mnie wasze rozwiazania odnośnie czyszczenia ciężkich osadów (jak np te z wydechów). No i mam jedną mała wgniotkę, ale z nia tez sie rozprawie zlosnik.gif

Następne pytanko jest o uszczelki kolektora (te miedziane) - jak myslicie koniecznie pakować nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A da się do środka zalać wody i zamrozić ?

Mialem taki pomysł, ale chyba trzebabyloby uszczelnić końce, czekac na duze mrozy (albo znalesc duza zamrazarke) a i tak nie ma pewnosci ze da rade. Fachowo robi sie to ciśnieniowo z miejscowym grzaniem wgniotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.