Skocz do zawartości

Koło dwu-masowe.


richardo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce się dowiedzieć, czy istnieje jakiś prosty sposób na sprawdzenie stanu kola dwu-masowego przed zakupem samochodu?

Z góry dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Chce się dowiedzieć, czy istnieje jakiś prosty sposób na sprawdzenie stanu kola dwu-masowego przed

> zakupem samochodu?

> Z góry dziękuję za opinie.

Niestety ale nie istnieja po za wymontowaniem kola z samochodu.

Jesli nie wydaje niepokojacych dzwiekow i sprzeglo dobrze dziala jest szansa ze bedzie w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Chce się dowiedzieć, czy istnieje jakiś prosty sposób na sprawdzenie stanu kola dwu-masowego przed

> zakupem samochodu?

> Z góry dziękuję za opinie.

przy puszczaniu sprzęgła będzie słyszeć metaliczny dźwięk. Ale to jest stan do wymiany, więc ostateczny. zeby.GIF

moja znajoma teraz jest po wymianie koła, sprzęgła, docisku po prostu wypas bow.gif tyle kasy poszło że można było sobie kpić jakiegoś dziada 16letniego grinser006.gif

od zakupu miało 8m a na zakupie byłem i nic nie słyszałem. Co prawda zrobiła od tego czasu 10000 ale co to jest nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy puszczaniu sprzęgła będzie słyszeć metaliczny dźwięk. Ale to jest stan do wymiany, więc

> ostateczny.

> moja znajoma teraz jest po wymianie koła, sprzęgła, docisku po prostu wypas tyle kasy poszło że

> można było sobie kpić jakiegoś dziada 16letniego

> od zakupu miało 8m a na zakupie byłem i nic nie słyszałem. Co prawda zrobiła od tego czasu 10000

> ale co to jest nic

Jaki samochód oglądaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli kolo dwumasowe jest niesprawne (a wiemy, ze woz takie posiada), pojawia sie szarpniecia tuz

> po zmianie biegu, zaraz po wylaczeniu silnika nastapi (nie zawsze) charakterystyczne

> "trykniecie"...

> Pozdrawiam

No niby jak tak czytam te objawy to tak sie zastanawiam czy da się w 100 procentach postawić diagnoze ze to koło dwumasowe.

Generalnei u mnie jest tak:

Auto ma 43 tyś przebiegu - gaśnie bez wciskania sprzęgła z takim tyrknięciem, przysłuchiwałem się też innego modelu co miał przebieg 80 tys i gasnął tak samo. Więc nei ejstem do końća przekonany czy to kółko.

Szarpania nie mam, przy pierwszy biegu i po puszczaniu też nie. Ale co zauważyłem - to że jak zbiżam się do skrzyżowania na biegu drugim wciskam sprzęgło patrze lewo-prawo czy nic nei jedzie i powoli je puszczam (na tej dwójce) to wtedy auto robi takiego jakby kangurka. Nigdy nie miałem diesla może to on ma tak chodzić?

No i jeszcze jedna sprawa jak pojezdze chwile, i stane np na swiatłach na biegu jałowym - to słychać takie głuche pykanie a jak wcisne sprzęgło to gaśnie.

Byłem z tym wszystkim w ASO (wtedy auto było jeszcze na gwarancji) no facet ówi tak - auto ma tak gasnąć, a to pyaknie na biegu jałowym to normalna praca skrzyni biegów. Ale teraz jak auto jest po gwarancji to pewnie prędzej zdiagnozują ustrkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam łożysko ale wiadomo jak to jest jak sie rozszczepi silnik ze skrzynią to wyjdzie wszystko. Może byś docisk.

Ale czy tak czy tak, proponuje jeździć aż całkiem go szlak nie trafi, lub jak już nie będzie się dało wytrzymać. Gdyż jak rozszczepisz to zrobisz całość koło+sprzęgło+docisk chyba że planujesz go sprzedać w ciągu roku to wymienisz tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> planujesz go sprzedać w ciągu roku to wymienisz tylko jedno.

W 95% wymiana tylko jednego padniętego podzespołu który współgra jako całość, nie da efektu normalnego funkcjonowania.

Przykład. Wymiana tarczy sprzęgła a zostawienie starego docisku.

Głupota ponad głupoty w autach osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jezeli kolo dwumasowe jest niesprawne (a wiemy, ze woz takie posiada), pojawia sie szarpniecia tuz

> po zmianie biegu, zaraz po wylaczeniu silnika nastapi (nie zawsze) charakterystyczne

a jesli szarpanie pojawia sie tylko na cieplym silniku to tez jest to objaw kola dwumasowego?

rano jak odpalam i jest zimny to jest ok, nic nie szarpie. dopiero pozniej zaczyna poszarpywac. przy zmianie biegu nic nie czuc, tylko jak ruszam z 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ma 43 tyś przebiegu - gaśnie bez wciskania sprzęgła z takim tyrknięciem,

mam to samo u siebie (przebieg 135 tys)

> Szarpania nie mam, przy pierwszy biegu i po puszczaniu też nie.

tez nie szarpie

> No i jeszcze jedna sprawa jak pojezdze chwile, i stane np na swiatłach na biegu jałowym - to

> słychać takie głuche pykanie a jak wcisne sprzęgło to gaśnie.

tezx to mam (bardziej na zimnym silniku, na cieplym prawie wogole nie slychac)

pykanie slychac pod lewa noga. Jak lekko wciskam sprzeglo to czuc troche wibracje na nim - bardzij na zimnym silniku

a w moim silniku dwumasy nie ma

skrzynie mam F17

Obstawiam ze to cos ze skrzynia, podejrzewam jeszcze poduchy pod silnikiem ktore musze niedlugo sprawdzic.

Mechanik mowi ze te skrzynie tak moga miec - nie wiem czy sie nie zna czy to faktycznie z nimi tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 95% wymiana tylko jednego padniętego podzespołu który współgra jako całość, nie da efektu

> normalnego funkcjonowania.

> Przykład. Wymiana tarczy sprzęgła a zostawienie starego docisku.

> Głupota ponad głupoty w autach osobowych.

nie zgadzam sie z tobą

wymiana samego koła, które jest uszkodzone bez sprzęgła i docisku to tylko oszczędność kasy. A nawet można spokojnie wymienić na używkę. Po co komu koszty jak auto ma jeździć dobrze przez 6 mie. max

po co zmienić docisk jak jest dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zgadzam sie z tobą

> wymiana samego koła, które jest uszkodzone bez sprzęgła i docisku to tylko oszczędność kasy. A

> nawet można spokojnie wymienić na używkę. Po co komu koszty jak auto ma jeździć dobrze przez 6

> mie. max

> po co zmienić docisk jak jest dobry ??

technologicznie wymienia sie komplet smirk.giftylko czy według ciebie wymieniając tylko koło nie wiadomo czy wytrzyma te 6 miesiecy screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> technologicznie wymienia sie komplet tylko czy według ciebie wymieniając tylko koło nie wiadomo czy

> wytrzyma te 6 miesiecy

zgadza się że wymienia sie komplet ale temat jest o tym czy wymieniać komplet jak auto chcesz sprzedać.

Wiedząc że żaden nowy nabywca nie kupi auta w cenie wyższej o 4000zł tylko dlatego że ktoś powie że coś zostało wymienione, podobno i to na pewno po emerycie i kobiecie w aucie nigdy nie bitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.