Skocz do zawartości

wyrejestrowanie auta


grzes2822

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małe pytanko. Może ktoś już miał z taką sytuacją do czynienia.

Dzisiaj sprzedałem auto (zarejestrowane na ojca).

Przydało by się je wyrejestrować, z tym tylko, że w poniedziałek ojciec jedzie na wycieczkę do Włoch.

I tu pojawia się problem.

Czy wyrejestrować musi ojciec osobiście czy mogę zrobić to ja z jego upoważnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wyrejestrować musi ojciec osobiście czy mogę zrobić to ja z jego upoważnieniem?

Sprzedales (oficjalnie ojciec sprzedal) wiec nie wyrejestrowujesz, a zglaszasz w WK fakt sprzedazy.

Mysle, ze urzednik nie bedzie Cie z DO legitymowal, wiec bez problemu zalatwic powinienes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedales (oficjalnie ojciec sprzedal) wiec nie wyrejestrowujesz, a zglaszasz w WK fakt sprzedazy.

> Mysle, ze urzednik nie bedzie Cie z DO legitymowal, wiec bez problemu zalatwic powinienes.

ok.

to spróbuję po niedzieli. najwyżej zrobię ksero dowodu, napiszemy jakieś upoważnienie, zabiorę wszystkie papiery i się zobaczy.

dzięki za radę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest autko jest taty ,lub jestes wspolwlascicielem musisz napisac z tata upowaznienie ciebie do

> danej operacji

i zaplacic 17zl oplaty skarbowej od upowaznienia grinser006.gif

Wiem, ze co WK to obyczaj, ale sam fakt zgloszenia sprzedazy mysle, ze bez upowaznien przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zaplacic 17zl oplaty skarbowej od upowaznienia

kurde, wszędzie ta biurokracja i wyzysk. no już trudno jakoś przeboleje te 17zł. grinser006.gif

> Wiem, ze co WK to obyczaj, ale sam fakt zgloszenia sprzedazy mysle, ze bez upowaznien przejdzie.

no miejmy nadzieję.

bo jeszcze jedno pytanko:

tak dla formalności - jak nie zgłoszę, że sprzedałem to ten co kupił nie będzie mógł zarejestrować auta? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie wystarczyło ręcznie napisane upoważnienie, wyrejestrowałem tak trzy pojazdy zarejestrowane

> na ojca

no to fajnie.

już się bałem, że trzeba będzie jeszcze kombinować jakieś urzędnicze pismo z upoważnieniem, ale jak mówisz, że ręcznie wystarczy to luz. / a opłatę jakąś uiszczałeś jak kolega wyżej wspominał???

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to fajnie.

> już się bałem, że trzeba będzie jeszcze kombinować jakieś urzędnicze pismo z upoważnieniem, ale jak

> mówisz, że ręcznie wystarczy to luz. / a opłatę jakąś uiszczałeś jak kolega wyżej wspominał???

> dzięki za info.

żadnych opłat nie było ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam małe pytanko. Może ktoś już miał z taką sytuacją do czynienia.

> Dzisiaj sprzedałem auto (zarejestrowane na ojca).

> Przydało by się je wyrejestrować, z tym tylko, że w poniedziałek ojciec jedzie na wycieczkę do

> Włoch.

> I tu pojawia się problem.

> Czy wyrejestrować musi ojciec osobiście czy mogę zrobić to ja z jego upoważnieniem?

równie dobrze możesz poczekać aż ojciec wróci do PL. Nic się nie stanie nawet jak pójdziesz do WK za pół roku - a w razie jakiegoś wypadku, czy innej przypadłości nowego właściciela (choćby mandatu), Ty jesteś kryty, bo masz papier w postaci umowy KS ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam małe pytanko. Może ktoś już miał z taką sytuacją do czynienia.

> Dzisiaj sprzedałem auto (zarejestrowane na ojca).

> Przydało by się je wyrejestrować, z tym tylko, że w poniedziałek ojciec jedzie na wycieczkę do

> Włoch.

> I tu pojawia się problem.

> Czy wyrejestrować musi ojciec osobiście czy mogę zrobić to ja z jego upoważnieniem?

mozna poleconym

sam tak zrobilem

pisz jutro na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie wystarczyło ręcznie napisane upoważnienie, wyrejestrowałem tak trzy pojazdy zarejestrowane

> na ojca

Ja zawsze sam rejestrowalem i sam zglaszalem sprzedaz (bez wspolwlasciciela), tyle ze przy rejestracji przychodzilem z wnioskiem podpisanym przez wspolwlasciciela, a zglaszalem juz zupelnie bez nikogo.

Samochody rejestrowane tylko na ojca tez sam zglaszalem fakt sprzedazy przychodzac poprostu z umowa do WK (umowa jest umowa, nie wazne chyba kto ja pokazuje, a ze ktos dal mi swoja umowe to juz jego sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.