Skocz do zawartości

Amortyzatory Honda Civic VII 2003 rok 1.7 CTDi


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Właśnie robi mi się zawieszenie w moim Civicu 1.7 CTDi i okazało się ,że oprócz konieczności wymiany gum, wylany jest jeden amortyzator, ale to i tak parami trzeba wymieniać. Jaki jest koszt amortyzatorów i jakie kupić (KYB?) ? Z góry dzięki za info. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę robić to samo. Po przewertowaniu forum civicklub, zdecydowałem się na KYB Excel-G (koszt ok. 300zł/szt za przód). Właściwie nie ma dla nich alternatywy, chyba że chcesz coś kombinować z obniżaniem.

Są tańsze niż wątpliwej jakości oryginały (ASO - ponad 500zł/szt).

Czekam tylko na osłony amortyzatora, które wczoraj zamówiłem w hondzie (2 tyg oczekiwania boje_sie.gif!!) i będę wymieniać, bo prawy wylał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie będę robić to samo. Po przewertowaniu forum civicklub, zdecydowałem się na KYB Excel-G

> (koszt ok. 300zł/szt za przód). Właściwie nie ma dla nich alternatywy, chyba że chcesz coś

> kombinować z obniżaniem.

> Są tańsze niż wątpliwej jakości oryginały (ASO - ponad 500zł/szt).

> Czekam tylko na osłony amortyzatora, które wczoraj zamówiłem w hondzie (2 tyg oczekiwania !!) i

> będę wymieniać, bo prawy wylał.

Ciesz się, że masz benzynę. Ja wczoraj kupiłem 2 amortyzatory (450 zł sztuka - Kayaba Excel-G). Czemu tak drogo ? Cennikowo są po 700 zlosnik.gif, rabat był dobry. Do diesla idzie ten sam zawias na przód, co do Type-R, stąd cena. Osłony amortyzatora udało mi się z dnia na dzień załatwić, ale ludzie którzy to załatwiają są cudotwórcami ok.gif U mnie też prawy wylał, przy jakim przebiegu Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciesz się, że masz benzynę. Ja wczoraj kupiłem 2 amortyzatory (450 zł sztuka - Kayaba Excel-G).

> Czemu tak drogo ? Cennikowo są po 700 , rabat był dobry. Do diesla idzie ten sam zawias na

> przód, co do Type-R, stąd cena.

Wiem, czytałem o tym. Współczuje, ale i tak za dobrą kasę wyrwałeś ok.gif

Osłony amortyzatora udało mi się z dnia na dzień załatwić, ale

> ludzie którzy to załatwiają są cudotwórcami

Zszokowali mnie trochę, bo to duży salon w Łodzi. Kiedyś u siebie we Włocławku zamawiałem dużo mniej specyficzną część i miałem ją u siebie praktycznie z dnia na dzień z jakiegoś magazynu w Europie, także nie wiem skąd taki okres oczekiwania... sick.gif

U mnie też prawy wylał, przy jakim przebiegu

> Twój ?

83kkm, a u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, czytałem o tym. Współczuje, ale i tak za dobrą kasę wyrwałeś

Gdyby nie moi mechanicy, byłoby grubo. 700 zł to jednak potężny wydatek, a trzeba wymienić przecież dwa.

> Zszokowali mnie trochę, bo to duży salon w Łodzi. Kiedyś u siebie we Włocławku zamawiałem dużo

> mniej specyficzną część i miałem ją u siebie praktycznie z dnia na dzień z jakiegoś magazynu w

> Europie, także nie wiem skąd taki okres oczekiwania...

Różnie z częściami bywa, 2 tygodnie to jednak bardzo bardzo długo, zwłaszcza że to normalna eksploatacyjna część. Nie wiem skąd taki okres oczekiwania, a dowiadywałeś się np w Intercars ?

> U mnie też prawy wylał, przy jakim przebiegu

> 83kkm, a u Ciebie?

115 tyś. No cóż, jak się zrobi, to będzie spokój na długi czas ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby nie moi mechanicy, byłoby grubo. 700 zł to jednak potężny wydatek, a trzeba wymienić przecież

> dwa.

Dokładnie ok.gif

> Różnie z częściami bywa, 2 tygodnie to jednak bardzo bardzo długo, zwłaszcza że to normalna

> eksploatacyjna część. Nie wiem skąd taki okres oczekiwania, a dowiadywałeś się np w Intercars

> ?

Tak, ale mają zamiennik tylko i na dodatek droższy, to już wolę poczekać na oryginał.

> 115 tyś. No cóż, jak się zrobi, to będzie spokój na długi czas

Oby, chociaż na wiosnę planuję przeskoczyć na nowego sedana, jednak nie ma co robić sobie zaległości z naprawami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 150kkm i zawias 100% fabryczny Mam sie bać ?

> M.

Ja dość mocno za... w dziurę w zimie, przed zimą na przeglądzie sprawność amortyzatorów na poziomie 75 %, więc pech po prostu frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę się dołączyc do dyskusji. U mnie w KLEKOCIE nie wiem co za pancerny zawias siedzi ale postaram się to jakoś sprawdzić i wam przekazać jak najszybciej. A zatem Autko jest obniżone -40mm przód i tył. Jest wyczuwalnie sztywniejsze, ale nie jest aż taka taczka. Jeździ się na prawdę rewelacyjnie. Pokonywanie zakrętów i w ogóle jazda nim jest jak zabawa. Oczywiście na dziurki trzeba się nauczyć widzieć z daleka i jak sonarem wykrywać. Ale wracam do zawiasu. Przede wszystkim przelatałem nasza zimę na nim i nic się dzieje jak na razie, teraz mam piękne 17" zlosnik.gifz oponkami 215/40 i powiem ze wybieranie nierówności jest lepsze i cichsze niż na kołach zimowych. Powiem też ze czasami zdazylo się wpier....... w jakąś piękną dziurke których po zimie nie brakuje i nic. Posiadam tez jakieś dokumenty na te zawieszenie i jak to rozszyfruję to się wam pochwalę. Plenuje tez zamontowac rozpórkę kielichów na przód żeby autko lepiej się składało do zakrętow.

Pozdrawiam MuleZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie będę robić to samo. Po przewertowaniu forum civicklub, zdecydowałem się na KYB Excel-G

> (koszt ok. 300zł/szt za przód).

Dobra ta cena, w Intercars widzę po 450 zl sztuka

> Są tańsze niż wątpliwej jakości oryginały (ASO - ponad 500zł/szt).

U mnie ASO to okolo 700 zl z wymiana

> Czekam tylko na osłony amortyzatora, które wczoraj zamówiłem w hondzie (2 tyg oczekiwania !!) i

> będę wymieniać, bo prawy wylał.

Jakie to oslony ?

Mnie tez prawy wylał, przy przebiegu prawie 85 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra ta cena, w Intercars widzę po 450 zl sztuka

Załatwiał mi je użytkownik civicklub akurat z mojej okolicy. Jak chcesz to zapytam czy mógłby Ci je wysłać. Oczywiście jest paragon i 2 lata gwarancji, bez limitu kilometrów.

> U mnie ASO to okolo 700 zl z wymiana

> Jakie to oslony ?

Chodzi o część nr 4 z obrazka:

18-20a25.gif

W ASO ok 85zl/szt. Potem mogę Ci napisać jaki to nr katalogowy, bo mam na kartce w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załatwiał mi je użytkownik civicklub akurat z mojej okolicy. Jak chcesz to zapytam czy mógłby Ci je

> wysłać. Oczywiście jest paragon i 2 lata gwarancji, bez limitu kilometrów.

Dzieki, poszukałem i już znalazłem za podobna cenę z alledrogo

> Chodzi o część nr 4 z obrazka:

no to jasne

> W ASO ok 85zl/szt. Potem mogę Ci napisać jaki to nr katalogowy, bo mam na kartce w samochodzie.

Podaj, może jednak znajdę zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.