Skocz do zawartości

Air box w oleju z odmy ...


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam troszkę pytań się nazbierało, wiosna jest i chce auto do stanu fabrycznego doprowadzić z tąd kila postów . wink.gif

W grudniu czyściłem filtr odmy i skrzynke f pow z oleju rozpuszczalnikiem także miał i mógł puszczać olej do air boxa , bo miał pełny przelot i mógł puszczać olej .

Teraz ściągam filtr i patrze a tu znów połowa skrzynki filtra pow zalana olejem z odmy, nie żeby się przelewało ale jest połowa skrzynki mokra z oleju taka 1 warstwa i koło wtrysku też jest mokre.

Czy tak może się dziać?

Olej wymieniałem na jesień i jest go 3/4 wg bagnetu czyli nadmiaru nie ma , przebieg 90 kkm, silnik czysty bez wycieków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam troszkę pytań się nazbierało, wiosna jest i chce auto do stanu fabrycznego doprowadzić z tąd

> kila postów .

> W grudniu czyściłem filtr odmy i skrzynke f pow z oleju rozpuszczalnikiem także miał i mógł

> puszczać olej do air boxa , bo miał pełny przelot i mógł puszczać olej .

> Teraz ściągam filtr i patrze a tu znów połowa skrzynki filtra pow zalana olejem z odmy, nie żeby

> się przelewało ale jest połowa skrzynki mokra z oleju taka 1 warstwa i koło wtrysku też jest

> mokre.

> Czy tak może się dziać?

> Olej wymieniałem na jesień i jest go 3/4 wg bagnetu czyli nadmiaru nie ma , przebieg 90 kkm, silnik

> czysty bez wycieków .

U mnie to się dzieje przy przebiegu 135kkm jestem drugim właścicielem może auto ma jeszcze większy przebieg.Przedmuchy ze skrzyni korbowodowej świadczą o nadmiernie zużytch lub uszkodzonych pierścieniach tłokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> korek z oleju wlew, jest mokry z oleju lekko wylgły po jeździe a pownien być suchy, lekko cieknie

> mi uszczelka głowicy może to mieć cos do tego ? .

Sorry ale Cię nie rozumie...

Chodzi o to że korek wlewowy oleju jest mokry po jeździe? jak tak to chyba normalka bo pod deklem masz wałek który się obraca w oleju i bryzga...

A spod głowicy ewentualnie może Ci lać woda a to zbytnio powiązania w takim przypadku nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to się dzieje przy przebiegu 135kkm jestem drugim właścicielem może auto ma jeszcze większy

> przebieg.Przedmuchy ze skrzyni korbowodowej świadczą o nadmiernie zużytch lub uszkodzonych

> pierścieniach tłokowych.

fajerki tak mają - nawet w miarę nowe plują olejem w filtr powietrza.

nawet gdy pierścienie są ok.

taki urok silnika przez "pseudokomputery" projektowanego...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.