Skocz do zawartości

Historia ubezpiecznia OC ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moj obecny ubezpieczyciel domaga sie ode mnie historii ubezpiecznie OC od 2000r. Problem w tym, ze ja nawet nie pamietam jaki mialem auta przez ten czas, a dopiero co mowa o ubezpieczycielach. W jaki sposob moge jakos sprawnie i szybko uzyskac takie info, gdzie mialem OC za ostatnie 10lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U ubezpieczeczycieli u ktorych miales to ubezpieczenie

Gdybym pamietal u kogo mialem ubezpieczane samochody to nie bylby to klopot. A ja nawet nie pamietam jakie mialem auta przez ostatnie 10lat, a co tu mowa o firmach, w ktorych kupowalem OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo jak masz krótką pamięć, należałoby składać do kupy wszystkie nieważne już potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia. I tak jak stwierdził mój przedmówca, ubezpieczyciel ma prawo zażądać wglądu w historię ubezpieczenia a ty masz obowiązek takową dostarczyć. Wobec braku potwierdzenia, ubezpieczyciel może zażądać zapłaty całej składki ubezpieczenia bez zniżek. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dodatkowo jak masz krótką pamięć, należałoby składać do kupy wszystkie nieważne już potwierdzenia

> zawarcia ubezpieczenia. I tak jak stwierdził mój przedmówca, ubezpieczyciel ma prawo zażądać

> wglądu w historię ubezpieczenia a ty masz obowiązek takową dostarczyć. Wobec braku

> potwierdzenia, ubezpieczyciel może zażądać zapłaty całej składki ubezpieczenia bez zniżek.

> Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

Kolego ile miales aut przez ostatnie 10lat ? Ja mialem kilkanascie, nawet nie jestem w stanie wymienic jakie mialem, a ty mi kazesz pamietac, gdzie ktore mialem ubezpieczone ? Ja rozumiem, jak ktos ma 2-3 auta w ciagu 10lat, to bez problemu sie spamieta, ale przy pewniej ilosci przerobionych aut, przestajesz sie lapac, co i gdzie bylo ubezpieczone, bo i po co mi pamietac takie rzeczy. Auta ubezpieczam od 13lat, mam ciaglasc OC od tego czasu, zero stluczek z mojej winy, ale nie jestem w stanie powiedziec, gdzie np. mialem ubezpieczone auto w 2000r i co to bylo za auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ile miales aut przez ostatnie 10lat ? Ja mialem kilkanascie, nawet nie jestem w stanie

> wymienic jakie mialem, a ty mi kazesz pamietac, gdzie ktore mialem ubezpieczone ?

Nikt ci nie kaze pamietac....

Natomiast jak ubezpieczasz auto to dostajesz taki swistek i ten swistek wypadalo by sobie trzymac w jakims tam segragatorze czy czyms podobnym.

Gdybys tak robil to teraz bys nie mial problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt ci nie kaze pamietac....

> Natomiast jak ubezpieczasz auto to dostajesz taki swistek i ten swistek wypadalo by sobie trzymac w

> jakims tam segragatorze czy czyms podobnym.

> Gdybys tak robil to teraz bys nie mial problemu.

A Ty trzymasz takie kwitki ? Wytlumacz mi, jaki jest sens trzymania kwitkla potwierdzajacego ubezpieczenie OC sprzed 10lat ? Wiem, ze gdybym trzymal, to nie mialbym teraz klopotu, ale po prostu myslalem, ze jak udam sie do jakiegos ubezpieczyciela, podam swoj pesel, to bedzie cala historia moich poprzednich ubezpieczen, po co ja mam sobie tym glowe zaprzatac ? Moze jeszcze mam pamietac nr rejestracyjne wszystkich aut,jakie mialem przez 13lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty trzymasz takie kwitki ?

Tak wszyskie...

> Wytlumacz mi, jaki jest sens trzymania kwitkla potwierdzajacego

> ubezpieczenie OC sprzed 10lat ?

No wlasnie ten watek jest najlepszy przykladem na to ze jest w tym sens.

> Wiem, ze gdybym trzymal, to nie mialbym teraz klopotu, ale po

> prostu myslalem, ze jak udam sie do jakiegos ubezpieczyciela, podam swoj pesel, to bedzie cala

> historia moich poprzednich ubezpieczen, po co ja mam sobie tym glowe zaprzatac ?

No niestety chyba zapomniales ze mieszkasz w Polsce - kraju papierologii.

> Moze jeszcze

> mam pamietac nr rejestracyjne wszystkich aut,jakie mialem przez 13lat ?

Ja mam wszyskie gdzies zapisane.

Niestety - czy tego chcesz czy nie, dokumenty zawsze warto przechowywac bo niggdy nie wiadomo kiedy sie przydadza... a takie papierki duzo miejsca nie zajmuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak jak stwierdził mój przedmówca, ubezpieczyciel ma prawo zażądać

> wglądu w historię ubezpieczenia a ty masz obowiązek takową dostarczyć. Wobec braku

> potwierdzenia, ubezpieczyciel może zażądać zapłaty całej składki ubezpieczenia bez zniżek.

> Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

A możesz przytoczyć który paragraf z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych daje TU takie prawo (po zawarciu ubezpieczenia oczywiście, bo przed zawarciem może sobie żądać czego chce, a ja nie muszę się u niego ubezpieczać)?

Tekst ustawy jest np. TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz przytoczyć który paragraf z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych daje TU takie prawo ...

Tego nie reguluje ustawa o ubezpieczeniacvh tylko OWU danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Każde TU ma własne OWU i w nim najczęsciej zamieszcza informacje na temat systemu zniżek, podwyżek i dokumentowania przebiegu ubezpieczenia. W wielu TU otrzymujemy zniżki (podwyżki) na podstawie złożonych oświadczeń (pisemnych lub ustnych). TU zastrzegają sobie możliwość weryfikacji ich treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytlumacz mi, jaki jest sens trzymania kwitkla potwierdzajacego ubezpieczenie OC sprzed 10lat ?

Bo ubezpieczając następne auto w nowym TU, składasz oświadczenie (nie musi być na piśmie), że posiadasz zniżki w określonej wysokości lub nieprzerwanie posiadasz ubezpieczenie od wielu lat. TU ma prawo takie oświadczenie zweryfikować i tu jest Twoja sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz przytoczyć który paragraf z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...)

Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych nie, ale ... art. 815 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny (Dz. U. Nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami).

> Tekst ustawy jest np. TU

Publikują nieaktualny tekst ustawy no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie reguluje ustawa o ubezpieczeniacvh tylko OWU danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Każde

> TU ma własne OWU...

W przypadku OC nie ma OWU.

Prawa i obowiązki reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych i Kodeks Cywilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych nie, ale ... art. 815 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r.

> Kodeks Cywilny (Dz. U. Nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami).

ok.gif

Wniosek jest taki że żeby nie zawracali d... to ubezpieczenie należy zawierać przez przedstawicieli biglaugh.gif

> Publikują nieaktualny tekst ustawy

PZU ma dość dużą 'bezwładność' hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wniosek jest taki że żeby nie zawracali d... to ubezpieczenie należy zawierać przez przedstawicieli

Jest wytrych pośredni z całego ambarasu ... z dniem 11/06/2007r. wszedł w życie przepis art. 104 ust. 1 p-kt 1a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych , który mówi, że informacji o szkodowości na pięć lat wstecz ma udzielić Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny ... ciekawe dlaczego sam Fundusz się tym nie chwali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.