Skocz do zawartości

Parowanie misia


antares

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie mam w tej kwestii.

Jak to jest z parowaniem szyb w taką pogodę. Wydaje mi się, że paruje więcej niż powinien. hmm.gif

Płynu chłodniczego w kabinie nie czuć, więc to raczej nie to

Filtr ppyłkowy wymieniony.

jakieś pomysły ?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie pytanie mam w tej kwestii.

> Jak to jest z parowaniem szyb w taką pogodę. Wydaje mi się, że paruje więcej niż powinien.

> Płynu chłodniczego w kabinie nie czuć, więc to raczej nie to

> Filtr ppyłkowy wymieniony.

> jakieś pomysły ??

pogoda pod psem to i szyby zaparują icon_rolleyes.gif

Byś musiał dobrze odkurzyć auto, pozbyć się piasku, kurzu i może by mniej parowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoisz na takim wietrze, to organizm "wlacza grzanie" i jak wsiadasz do samochodu, to przez jakis czas jeszcze odparowuje z Ciebie wilgoc.

nie zakleiles czasem kalapki ujscia powietrza na tylnym pasie?

nie jestem pewien czy Panda tez tam ma, ale jak inne F1aty maja, to pewnie i Pandy. skutecznie zaburza to cyrkulacje powietrza. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [..]nie zakleiles czasem kalapki ujscia powietrza na tylnym pasie?

> nie jestem pewien czy Panda tez tam ma, ale jak inne F1aty maja, to pewnie i Pandy. skutecznie

> zaburza to cyrkulacje powietrza.

niczego nie dotykałem. Wiem, że inne Fjaty mają, ale panda to dla mnie nowość zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klimatyzacja pomoże

pomaga, ale momentalnie po jej wyłączeniu przednia szyba, na którą jest nawiew, zaczyna zachodzić. Jeździłem do tej pory i Fjatami i autami inszych marek z klimą i tak się nie działo. Stąd moje pytanie.

A poza tym 60KM i non stop włączona klima to osiągi siadają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pogoda pod psem to i szyby zaparują

wiem że pogoda jest ... ale w żadnym innym samochodzie aż tak mi nie parowały szyby , najgorzej przednia mimo nawiewu.

> Byś musiał dobrze odkurzyć auto, pozbyć się piasku, kurzu i może by mniej parowało

auto czyściutkie skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchyl lekko dywanik bagażnika tak by był dostęp do kratki wentylacyjnej w tylnej ściance bagażnika waytogo.gif

niestety przy obecnej pogodzie nic innego nie poradzisz- oceniając wentylację Pandy w skali od 1-10 ( gdzie 10 to bdb) oceniam na 4 no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odchyl lekko dywanik bagażnika tak by był dostęp do kratki wentylacyjnej w tylnej ściance bagażnika

tak zrobię waytogo.gif

> niestety przy obecnej pogodzie nic innego nie poradzisz- oceniając wentylację Pandy w skali od 1-10

> ( gdzie 10 to bdb) oceniam na 4

czyli powinienem się cieszyć, że nic nie nie popsuło czy może jednak martwić tą 4 hmm.gif

dzięki cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak zrobię

> czyli powinienem się cieszyć, że nic nie nie popsuło czy może jednak martwić tą 4

> dzięki

sprawdź czy masz włączony obieg zewnętrzny to raz dwa - jak więcej niż 2 osoby wejdą w mokrych ubraniach butach to nie ma mocnych zaparuje na 1000%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mowie bo gdzies nie tak dawno bylo z podobnmym zagadnieniem i.... winny byl zamkniety obieg

sugestia jak najbardziej słuszna. Szczególnie jak klapki są sterowane elektrycznie, ale w Pandzie jest linka i słychać jak chodzi więc raczej nie smile.gif

> ale skoro na klimie uzywane autko to moze jednak?

nie rozumiem hmm.gif klima manualna nie steruje chyba klapką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź czy masz włączony obieg zewnętrzny to raz dwa - jak więcej niż 2 osoby wejdą w mokrych

> ubraniach butach to nie ma mocnych zaparuje na 1000%

mowa jest o jeździe w max dwie osoby (przynajmniej do tej pory więcej nie jeździło zlosnik.gif )

znaczy że tam się coś psuje, zacina ?? ustawione na "tablicy" jest oczywiście zewnętrzny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugestia jak najbardziej słuszna. Szczególnie jak klapki są sterowane elektrycznie, ale w Pandzie

> jest linka i słychać jak chodzi więc raczej nie

> nie rozumiem klima manualna nie steruje chyba klapką ??

włączasz klime dodasz do tego ogrzewanie i nic nie paruje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugestia jak najbardziej słuszna. Szczególnie jak klapki są sterowane elektrycznie, ale w Pandzie

> jest linka i słychać jak chodzi więc raczej nie

> nie rozumiem klima manualna nie steruje chyba klapką ??

pewnie nie - nie wiem ale czesto jak ktos uzywa klime to zamyka obieg - nie pytaj dlaczego i po co bo ja nie wiem ale tak ludzie robia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź czy masz włączony obieg zewnętrzny to raz dwa - jak więcej niż 2 osoby wejdą w mokrych

> ubraniach butach to nie ma mocnych zaparuje na 1000%

ee Darek niej est tak zle

kilka ostatnich dni raczej wolgotnych wiec i wsiada czlowiek a dokladnie trzy osoby i raczej nie suche do samochodu i ewentualnie tylne boczne szyby moga byc lekko przyparowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie nie - nie wiem ale czesto jak ktos uzywa klime to zamyka obieg - nie pytaj dlaczego i po co

> bo ja nie wiem ale tak ludzie robia

w instrukcji coś tam było o zamykaniu, ale dokładnie nie czytałem, pewnie dlatego ludzie tak robią wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strona 73 z prawej u góry w instrukcji

w pandzie nie mam klimy wiec moge sobie pozwolic na brak wiedzy w tym temacie

w drugim toczydelku jak szyba zaczyna parowac i wezme tylko na szybe to klima sie sama zalacza wiec tez mi to lotto - a zeby bylo ciekawiej to obieg zamkniety moge tylko przy wlaczonej klimie zapodac.. ot taka wydumka

a obiegu zamknietego uzywam tylko wtedy jak nie mam ochoty czerpac malo fajnych zapachow z zewnatrz

ps.

chcialo ci sie strony szukac?

to mogles przytoczyc przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomaga, ale momentalnie po jej wyłączeniu przednia szyba, na którą jest nawiew, zaczyna zachodzić.

> Jeździłem do tej pory i Fjatami i autami inszych marek z klimą i tak się nie działo. Stąd moje

> pytanie.

> A poza tym 60KM i non stop włączona klima to osiągi siadają

Jeśli zachodzi od zewnątrz to róznica temperatur to powoduje i wilgotność na dworze. Jeśli cała zachodzi a nie tylko przy wlotach to prawdopodobnie klima za bardzo chłodzi powietrze. Z nawiewów powinno 6-8 stopni dmuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zachodzi od zewnątrz to róznica temperatur to powoduje i wilgotność na dworze. Jeśli cała

> zachodzi a nie tylko przy wlotach to prawdopodobnie klima za bardzo chłodzi powietrze. Z

> nawiewów powinno 6-8 stopni dmuchać

jak jest na minimum a roznica temp jest spora (wew/zew) to sie robi szron na szybie zlosnik.gif

samo powietrze z klimy ni powinno powodowac parowania bo jest suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pandzie nie mam klimy wiec moge sobie pozwolic na brak wiedzy w tym temacie

> w drugim toczydelku jak szyba zaczyna parowac i wezme tylko na szybe to klima sie sama zalacza wiec

> tez mi to lotto - a zeby bylo ciekawiej to obieg zamkniety moge tylko przy wlaczonej klimie

> zapodac.. ot taka wydumka

> a obiegu zamknietego uzywam tylko wtedy jak nie mam ochoty czerpac malo fajnych zapachow z zewnatrz

> ps.

> chcialo ci sie strony szukac?

> to mogles przytoczyc przy okazji

z google szukalem

moja ksiazka poszla z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zachodzi od zewnątrz to róznica temperatur to powoduje i wilgotność na dworze. Jeśli cała

> zachodzi a nie tylko przy wlotach to prawdopodobnie klima za bardzo chłodzi powietrze. Z

> nawiewów powinno 6-8 stopni dmuchać

chodzi o parowanie od wewnątrz całej szyby.

w zbytnią skuteczność klimy też bym raczej nie wierzył wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o parowanie od wewnątrz całej szyby.

> w zbytnią skuteczność klimy też bym raczej nie wierzył

5 lat mam pandę z klimą i nigdy nie miałem problemu z parowaniem. Czasem szyba lekko zachodziła od zewnatrz ale to tak jak pisze tomek wycieraczki i po problemie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat mam pandę z klimą i nigdy nie miałem problemu z parowaniem.

dla przypomnienia mocne zaparowanie przedniej następuje momentalnie po wyłączeniu klimy a nie podczas pracy to po raz. Dwa bez klimy paruje IMO za bardzo, ale Misiem jeżdżę od niedawna i nie wiem czy może TTTM

> Czasem szyba lekko zachodziła od zewnatrz

> ale to tak jak pisze tomek wycieraczki i po problemie

oczywiście waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paruje miś paruje...ale tragedii nie ma. Bez klimy przy ostatnich dniach i deszczowej pogodzie jedynie paruje wszystko od środkowego słupka w kierunku zgrabnego tyłeczka Pandy, więc da się przeżyc;) Nie zdarzyło mi się mieć problemu z zaparowanymi przednimi bocznymi o czołowej nawet nie wspominając szybami. Nawiew ustawiony na szybę lub szyba/nogi, wentylator na 1st i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paruje miś paruje...ale tragedii nie ma. Bez klimy przy ostatnich dniach i deszczowej pogodzie

> jedynie paruje wszystko od środkowego słupka w kierunku zgrabnego tyłeczka Pandy, więc da się

> przeżyc;) Nie zdarzyło mi się mieć problemu z zaparowanymi przednimi bocznymi o czołowej nawet

> nie wspominając szybami. Nawiew ustawiony na szybę lub szyba/nogi, wentylator na 1st i

> problemu nie ma.

no widzisz a u mnie problem właśnie jest, przy dwóch osobach boczne parują, przednia też delikatnie chce zachodzić. Wentylator tak jak mówisz na szybę / szybę i nogi.

Dziś sprawdzę odpowietrznik w bagażniku i zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widzisz a u mnie problem właśnie jest, przy dwóch osobach boczne parują, przednia też delikatnie

> chce zachodzić. Wentylator tak jak mówisz na szybę / szybę i nogi.

> Dziś sprawdzę odpowietrznik w bagażniku i zobaczymy co będzie

Bo to zależy jak leży... cool.gifwpysk.gifnono.giffurious.gifmulher.gifpolicial.gifmlot.gifbanana-wave.gifslinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.