Skocz do zawartości

ulter vs michael speeder


Rejmi

Rekomendowane odpowiedzi

> wow, trochę się odpowiedzi posypało... dzięki wszystkim za opinie

> można powiedzieć że kolejny pomysł upadł... a może chip.

gwint jest za jedyne 800 zlosnik.gif

jurkow, wydaje mi się że novitec miał w ofercie spreżyny pod mjet-teraz ich nie widzę :hhm:

chip też ci odradzą bo niby sprzęgło nie wytrzymuje zlosnik.gif

ja chciałem kombinować z zawieszeniem ze 100hp, wg mnie winno być p&p, cenowo nie wiem jak wyjdzie-myślę że bez tragedii, 1.4 wagowo powinien byc podobny do 1.2mjet (bo to jest w zasadzie 1.2 a nie 1.3 biglaugh.gif) winno usiąść w miar ok, ale to tylko moja teoria zlosnik.gif

alfa 147 1.9 mjet na zawieszeniu gta daje radę zlosnik.gif tak czytałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JUż pisalismy o tym ze jak cos jest do wszystkiego.... to do 1.1 i 1.2 pasuje ale do 1.3 tak jakos

> pasować nie chce. Silnik z osprzętem dużo cięższy jest i dlatego sa problemy

Dokładnie, nawet na ostatnim spocie rozmawialismy o tym.

Co do wydechu to albo poszukac producenta i zapytac wprost czy robi jakies wydechy do diesle i ile by to kosztowało, nawet zadac takie pytanie do Ultera lub jesli chodzi o glebe to napisz do tej firmy. Gosc mi sprowadzała FK wiec i moze do diesla cos w niemcach znajdzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, nawet na ostatnim spocie rozmawialismy o tym.

> Co do wydechu to albo poszukac producenta i zapytac wprost czy robi jakies wydechy do diesle i ile

> by to kosztowało, nawet zadac takie pytanie do Ultera lub jesli chodzi o glebe to napisz do

> tej firmy. Gosc mi sprowadzała FK wiec i moze do diesla cos w niemcach znajdzie

tak jak mówiłeś, napisałem do Ulter'a z pytaniem o tłumik do diesel'a. Co prawda nie odpisali mi lecz zadzwonili, z czego jestem zadowolony i wytłumaczyli wszystko. Tak więc tłumiki różnią się tylko (tak jak Vito powiedział) szerokością rury dolotowej, Ulter-Sport jako firma nie mają dostępu do akurat takich danych, ale jeżeli sam będę znał ten wymiar - to nie ma problemu.

Po prostu muszę zamówić, na stronie http://www.ulter.com.pl/ tłumik dedykowany do zwykłej Pandy, z końcówką jaką będę chciał, a w uwagach zaznaczyć iż jest to wersja Diesel i średnica rury dolotowej jest inna, i trzeba ją podać. Teraz najważniejsze, cena... pozostaje bez zmian, czyli taka sama jak do benzyny - ok 410 PLN.

I teraz nasuwa się pytanie: Zna ktoś ten wymiar ?? smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myslalem ze ULTER da Ci znac czy sa w stanie zrobic taki tłumik

> Az jestem ciekaw jak on bedzie sprawował sie w dieslu

Ja też, tylko najpierw muszę dorwać ten wymiar, a nie mam warunków żeby go zmierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu muszę zamówić, na stronie http://www.ulter.com.pl/ tłumik dedykowany do zwykłej Pandy, z

> końcówką jaką będę chciał, a w uwagach zaznaczyć iż jest to wersja Diesel i średnica rury

> dolotowej jest inna, i trzeba ją podać. Teraz najważniejsze, cena... pozostaje bez zmian,

> czyli taka sama jak do benzyny - ok 410 PLN.

> I teraz nasuwa się pytanie: Zna ktoś ten wymiar ??

> Pozdrawiam

to wraz o 71 zeta drozej niz za.... ultera

a nie pomyslales o tym by kupic ulterka do benzyny i u pierwszego lepszego tlumikarza dopasowac (obciac lekko rure wlotowa i dospawac o odpowiedniej srednicy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie pomyslales o tym by kupic ulterka do benzyny i u pierwszego lepszego tlumikarza dopasowac

> (obciac lekko rure wlotowa i dospawac o odpowiedniej średnicy?)

prawie na jedno wyjdzie, jeżeli chodzi o koszty, a będzie z fabryki.

jutro pojadę do ASO i może tam mi powiedzą/zmierzą rurę z magazynu. A jak nie to zrobię jak Vito mówi, podniosę pod akademikiem... tylko muszę suwmiarkę skołować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szkoda kasy na tlumik sportowy do diesla. w dieslu bardzo ciezko uzyskac jakis fajny dzwiek wydechu a nawet jak juz cos uzyskamy, to nigdy nie bedzie to brzmialo jak w benzynie a bedzie po prostu buczalo. lepiej kupic sama koncowke ultera i dospawac a tlumik pomalaowac na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chodzi o glebe to napisz do

> tej firmy. Gosc mi sprowadzała FK wiec i moze do diesla cos w niemcach znajdzie.

napisałem od razu do kolesia z allegro o te sprężyny do MJ z pytaniem, czy ma, lub czy może sprowadzić. Dzisiaj z rana otrzymałem taką o to odpowiedź:

"witam

panda wychodzi z jednym zawieszeniem

na aukcji przesylam zestaw do panskiego auta

pozdrawiam

http://www.allegro.pl/item1058402574_fiat_panda_2_gingo_sprezyny_35_40_mm_od_fk_tuning.html "

i to tyle. co Wy na to?

PS. Wolfi, tak w ogóle to Najlepszego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to tyle. co Wy na to?

No takie same mam i bedzie z przodu nisko nawet bardzo a z tyłu koza, chyba ze bedziesz sie bawił w rzemioslo i ciął z tyłu zwoje by równo siadła hmm.gif

> PS. Wolfi, tak w ogóle to Najlepszego

thx ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No takie same mam i bedzie z przodu nisko nawet bardzo a z tyłu koza, chyba ze bedziesz sie bawił w

> rzemioslo i ciął z tyłu zwoje by równo siadła

nie mam zamiaru się bawić, narazie sobie odpuszcze.

> thx

prosze bardzo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.