Skocz do zawartości

c-max - ogólnie o oświetleniu


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dziś żarówkę z przodu.

W książce mieli rację - trzeba zacząć od wymontowania reflektora. Na szczęście to tylko jedna śruba. Złącza elektrycznego nie trzeba odpinać (próbowałem, ale mi nie wyszło). Szkoda tylko, że do świateł mijania nie dali tańszych H1 tylko droższe H7, ale nic to, może nie będą się tak często palić.

Idźmy dalej.

Oświetlenie podłoża, w lusterku. Nie świeci mi od jakiegoś czasu z prawej strony. Spoko, wyciągnę żarówkę i dam nową - no problem! Ale gdzie tam - wg książki należy odchylić lusterko tak, aby widać było bebechy. Odchylam. Lipa jakaś - nic nie widać, żadnego zaczepu dolnej lampki ani nic podobnego. Śrubokrętem jakoś udało mi się wyciągnąć jednak całą lampkę i odłączyć kable. Ale cóż ciekawego - jakieś popękane i poklejone czymś toto jest. Rozebrać nie idzie, coś lata w środku - może żarówka wypadła z mocowań/styków. Ktoś ma wiedzę czy to jest rozbieralne? Czy trzeba całą lampkę kupić (żarówka, klosz, kable) i wymienić?

O, mam fotkę. Chodzi mi o tę, która świeci:

ford_c-max_2.0_tdci_powershift_platinium_x_2008_19.jpg

Dobra, to przechodzimy dalej.

Oświetlenie blachy. Są 2 żarówki (prawa i lewa). Prawa jest jakoś tak prawie pod spryskiwaczem tylnej szyby. I to właśnie w niej styki żarówki co zrobiły? Przer-dze-wia-ły. I dlatego nie świeci już.

Czy to normalna przypadłość w tych autach? 3 lata i już taki babol. Macie jakiś patent na to? Czy są jakieś uniwersalne mocowania takich żarówek, które można by wykorzystać do naprawy?

t_sv85_11x38_589.jpg

I jeszcze coś.

Jakby ktoś się zastanawiał, czy tylne lampy diodowe podpasują do wersji sprzed liftu to odpowiem, że dziś widziałem takiego cudaka co to z przodu miał lampy sprzed liftu a z tyłu świeciły się poliftingowe diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem dziś żarówkę z przodu.

> W książce mieli rację - trzeba zacząć od wymontowania reflektora. Na szczęście to tylko jedna

> śruba.

jest to genialne rozwiązanie, idelanie jakby jeszcze ta śruba była na "motylka"

w żadnym aucie które miałem, nie wymienia się tak wygodnie żarówek

> Oświetlenie blachy. Są 2 żarówki (prawa i lewa). Prawa jest jakoś tak prawie pod spryskiwaczem

> tylnej szyby. I to właśnie w niej styki żarówki co zrobiły? Przer-dze-wia-ły. I dlatego nie

> świeci już.

> Czy to normalna przypadłość w tych autach? 3 lata i już taki babol. Macie jakiś patent na to?

u mnie jeszcze świeci, ale widać już rdzę na szybce, więc pewnie nie długo, czyli TTTM hehe.gif

> I jeszcze coś.

> Jakby ktoś się zastanawiał, czy tylne lampy diodowe podpasują do wersji sprzed liftu to odpowiem,

> że dziś widziałem takiego cudaka co to z przodu miał lampy sprzed liftu a z tyłu świeciły się

> poliftingowe diody.

oczywiście że się da, sam myślę nad taką zmianą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to genialne rozwiązanie, idelanie jakby jeszcze ta śruba była na "motylka"

> w żadnym aucie które miałem, nie wymienia się tak wygodnie żarówek

W sumie racja, dostęp jest świetny, ale czy nie trzeba potem ustawiać świateł? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niemiecką precyzją dziś druga żarówka mijania poszła w diabły! Ciekawe czy raz na 60 tys km się wymienia czy też o niebo częściej... No i nurtuje mnie pytanie czy nie trzeba regulować świateł po takiej wymianie?

A co do podświetlenia blachy to na razie wykombinowałem takiego potworka, ale nadal mi nie świeci, bo... żarówka się spaliła :/

SDC11949-800x600.jpg

SDC11953-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z niemiecką precyzją dziś druga żarówka mijania poszła w diabły! Ciekawe czy raz na 60 tys km się

> wymienia czy też o niebo częściej... No i nurtuje mnie pytanie czy nie trzeba regulować

> świateł po takiej wymianie?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to swiatelko kosztuje na allegro niewiele ponad 20zl

> kup nowe

A już naprawiłem, włożyłem żarówkę i działa. Next time jak już nie będzie czego zbierać to kupię nowe. POnoć można zabezpieczyć listwę na klapie tak, aby woda nie dostawała się do lampki - to też trzeba będzie wtedy wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.