Skocz do zawartości

problem z wycieraczką przednią - MKII


grzes2822

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj podczas ulewy wycieraczka przednia lewa machnęła w lewo i już nie wróciła.

Po zjechaniu na pobocze i zajrzeniu pod maskę okazało się że zeszła "wajcha" prowadząca (???). Zdjęcie poniżej dla jaśniejszego spojrzenia:

39828651.jpg

Widać ewidentnie że odpadła taka czarna podkładka, która powinna tą wajchę utrzymywać na trzpieniu.

Dokładnie taka jak na tym zdjęciu:

17342401.jpg

Od strony pasażera niczego nie brakuje i nic nie zlatuje.

Podejrzewam, że poprzedni właściciel coś musiał kombinować z tą wycieraczką bo przeskakiwała do tej pory na niektórych prędkościach wycierania (wiem, że taki problem występuje w MKII - tttm). Zresztą podszybie coś nie po dokręcane co potwierdza moje przypuszczenia.

Przy okazji chciałbym byłemu właścicielowi (autokacikowiczowi) podziękować za parę innych niespodzianek o których nie wspomniał, lub celowo zataił.

Wracając do mojego problemu: próbowałem coś z tą usterką zrobić, ale na razie bez skutecznie - nadal "wajcha" czy "prowadnica" spada.

Tu mam pytanie. Cy da się ten trzpień jakoś wybić, aby zamienić go na śrubkę i skręcić to wszystko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiercic tulejke i nagwintowac w srodku i dac srube z duzym lbem lub odpowiednia podkladka ?

czyli nie zostaje nic, jak wymontować cały mechanizm i dopiero się z tym bawić?

a jakiś pomysł jak coś z tym na szybko zrobić, aby jeszcze pojeździć z parę dni, aż do poprawy pogody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli nie zostaje nic, jak wymontować cały mechanizm i dopiero się z tym bawić?

> a jakiś pomysł jak coś z tym na szybko zrobić, aby jeszcze pojeździć z parę dni, aż do poprawy

> pogody??

a może kup po prostu nowy na allegro = spokój na dłużej

lub przyspawaj duża podkładkę, będzie działać, ale może być luz na ramieniu co w dłuższym czasie i tak spowoduje, że będziesz musiał wymienić mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakiś pomysł jak coś z tym na szybko zrobić, aby jeszcze pojeździć z parę dni, aż do poprawy

> pogody??

daj folie na trzpien i przeciegnij przez zawleczke

tylko folie daj odpowiedniej grubosci nie taka z woreczka na kanapki, wiem ze to "drut" zeby.GIF

ale jak na trasie w ulewie cos tak zlapie to chyba szybciej sie tego nie naprawi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie przyspawałem grubsze podkładki

wiem z innego kącika, że niektórzy dospawają gwint od śruby i na to podkładka i nakrętka.

i tak trzeba będzie zrobić.

Na razie jest prowizorka, o której jeszcze nikt nie wspomniał, ale grunt, że już nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.