Skocz do zawartości

Szczeki hamulcowe


jacekgdy

Rekomendowane odpowiedzi

> Byłem dzis na przegladzie i okazało sie, ze mam z tyłu juz słabe hamulce. Przebieg 70kkm. Czy ktos

> juz wymieniał szczeki i przy jakim przebiegu?

ja mam 110kkm i jeszcze seria, choć niedługo będzie wymiana zestawu całego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cylinderki do wymiany na 99%

> szczęki powinny wystarczyć na ok drugie tyle- najlepiej zdjąć bęben i ocenić

> a jak wypadł ręczny hamulec?

bardzo możliwe, że to cylinderki, we fiatach zawsze były problemy z tylnymi hamulcami/ręcznym

o ręcznym nic nie mówił, wiec chyba dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to masz to samo co ja w ub roku - wymiana 2 cylinderków jak się uda to przewody zostaną a jak

> nie plus przewody. przy okazji wymień płyn w układzie- CAŁYM

do wymiany płynu juz sie troche przymierzałem, ale jak powiedziałem o tym mechanikowi, to zrobił niechetny wyraz twarzy i stwierdził, ze własnie to moze sie skonczyc wymianą przewodów hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do wymiany płynu juz sie troche przymierzałem, ale jak powiedziałem o tym mechanikowi, to zrobił

> niechetny wyraz twarzy i stwierdził, ze własnie to moze sie skonczyc wymianą przewodów

dla mnie - niemechanika- wymiana cylinderków wraz z przewodami zajęła godzinę po obu stronach łącznie wiec tragedii nie ma waytogo.gif

aha - Ty masz Pandę z ABS-em- poszukaj takowych cylinderków waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie - niemechanika- wymiana cylinderków wraz z przewodami zajęła godzinę po obu stronach

> łącznie wiec tragedii nie ma

u mnie pewnie nigdy bębny nie były ruszane, wiec moze zejść troche dłuzej hehe.gif

> aha - Ty masz Pandę z ABS-em- poszukaj takowych cylinderków

wiem, juz sprawdziłem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2004- 43kkm nieruszane

> 2005-81kkm nieruszane

2007 - 70kkm ruszane odpowietrzniki przy wymianie płynu. Nie było problemów.

Pamiętajcie, że płyn w układzie hamulcowym praktycznie się nie miesza i to, że mechanik sprawdzi płyn w zbiorniczku i powie, że jest oki nie znaczy, że przy zaciskach jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2007 - 70kkm ruszane odpowietrzniki przy wymianie płynu. Nie było problemów.

> Pamiętajcie, że płyn w układzie hamulcowym praktycznie się nie miesza i to, że mechanik sprawdzi

> płyn w zbiorniczku i powie, że jest oki nie znaczy, że przy zaciskach jest oki.

Razem z klockami i tarczami w lutym (pierwszy raz, przenieg 65 tys. wyiana przed przegladem rej. - 5 lat) wymieniłem tez płyn hamulcowy. Mechanik powiedział, że przy jednym tylnim kole czegos tam nie odkręcił, ale płyn sie wymiesza.. 270751858-jezyk.gif

Nie pamietam juz czego, ale gdyby próbował to by sie skonczyło wymianą czegos wiekszego... moze cylinderka własnie.. smile.gif

tylne hamulce nieruszone.

Badanie hamulców wypadło OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik na bystrego nie wyglądał... mógł sie mylić

Moim skromnym zdaniem, to nie jest kwestia inteligencji, tylko braku doświadczenia. Każdy kto choć raz odpowietrzał hamulce, wie, że najpierw leci brudny płyn hamulcowy, a dopiero potem czysty. To najlepszy dowód na to, że płyn się nie miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.