Skocz do zawartości

(H)zaświecenie kontrolki emisji spalin 1.4 twin


jardo

Rekomendowane odpowiedzi

Włóż kluczyk, ale nie przekręcaj. Naciśniej do oporu gaz i hamulec ( jednocześnie) i przekręć kluczyk do zapalenia siękontrolek. Na wyświetlaczu kilometrów pojawi sięnapis ECN i cyferki. Spisz je to sprawdzimy jakie wywala błędy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włóż kluczyk, ale nie przekręcaj. Naciśniej do oporu gaz i hamulec ( jednocześnie) i przekręć

> kluczyk do zapalenia siękontrolek. Na wyświetlaczu kilometrów pojawi sięnapis ECN i cyferki.

> Spisz je to sprawdzimy jakie wywala błędy..

Ok dzieki dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> franki

> Na wyświetlaczu kilometrów pojawi sięnapis ECN i cyferki. Spisz je to sprawdzimy jakie wywala

> błędy.

> brat

cyferki sie nie pojawily ale z migotania kontrolki ustalilem kody

0130

0136

wstepnie patrzac to cos z sonda lambda chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

0136 Sygnał sondy 2 za wysoki z tym ja też walczę kontrolka raz się świeci raz nie .... i nie mogę znaleść przyczyny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

> 0136 Sygnał sondy 2 za wysoki z tym ja też walczę kontrolka raz się świeci raz nie .... i nie mogę

> znaleść przyczyny :/

A czy można z tym jakiś czas jeździć bo problem jest chyba z 2 sonda która niema tak mi się wydaje wpływu na pracę silnika? Silnik pracuje jak narazie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy druga sonda jest tylko dla ekologów, u mnie silnik pracuje normalnie mimo świecącej i gasnącej kontrolki , co do wymiany u mnie nie ma problemu rozpinasz wtyczkę i chyba płaskim kluczem 22 lub 24 wystarczy wykręcić ale co do twojego silnika to nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pojechalem do mechaniora na diagnoze. podlaczyl laptopa z op com i skasowal bledy sprawdzil jeszcze prace sond i wszystko ok, wiec zobaczymy moze byla to jakas anomalia? a tak na marginesie nie wiecie gdze mozna kupic opcom z interfrejsem za jakies sensowne pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> marginesie nie wiecie gdze mozna kupic opcom z interfrejsem za jakies >sensowne pieniadze?

Na ebayu od 90-100 zł z Azji i od ok 150 z Anglii (to też chińczyki ale posrednik siedzi w Anglii)

Na allegro były z tydzień temu po 199 oczywiście nie jako opcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ebayu od 90-100 zł z Azji i od ok 150 z Anglii (to też chińczyki ale posrednik siedzi w Anglii)

> Na allegro były z tydzień temu po 199 oczywiście nie jako opcom.

a co lepiej kupic interfejs z opcom czy tech2? generalnie zalezy mi na wlaczeniu kompa i innych gadgetow i mozliwosc odczytania i kasowania bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co lepiej kupic interfejs z opcom czy tech2? generalnie zalezy mi na wlaczeniu kompa i innych

> gadgetow i mozliwosc odczytania i kasowania bledow

Ten kabelek o nazwie tech2 z allegro czy ebaya nie obsługuje szyny CAN wiec do diagnostyki Astry H sie nie nadaje.

Opcomem kompa nie włączysz. To potrafi póki co tylko kosztujący kilkanaście tysi tester TECH-2 który jest na wyposażeniu ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.