Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nissan primera P12 - na co zwrocic uwage przy kupnie?

Featured Replies

Napisano

Zaczynam sie rozgladac za takim autkiem, cos z rocznikow 2002 - 2004.

Silnik jaki mnie interesuje to 1,6 lub 1,8 benzynowy.

Czy oba te silniki sa na lancuchu rozrzadu?

Wiem, ze oba sa dosc slabe jak na primere. Jednak roznica w mocy miedzy nimi jest minimalna? Czy jest wiec sens szukac auta z 1.8 (trudniej takie znalesc u mnie) czy moze 1,6 bedzie niewiele slabszy i nie ma sensu sobie zawracac glowy.

Najbardziej mnie interesuje, na co zwrocic uwage przy ogladaniu auta, czy ma jakies typowe bolaczki na ktore warto sprawdzic?

Za wszelkie rady z gory dziekuje.

Napisano

Jezeli chcesz benzyne to szukaj tylko i wylacznie 2,0.

1,6 w tym samochodzie to nieporozumienie, on naprawde swoje wazy i przy tym silniku bedzie sporo palil a osiagi mizerne.

Co do 1,8 to swego czeasu mialy problem ze spalaniem oleju, nie wiem czy i kiedy to poprawiono.

Co do bolaczek to wnetrze lubi sobie poskrzypic. Tylne zawieszenie nie grzeszy super trwaloscia, ale tez nie jest drogie w naprawach.

Ja posiadam diesla 1,9 i jestem zadowolony smile.gif

PS. Wszystkie silniki benzynowe w Primerze sa na lancuszku.

Napisano

Jeżeli bierzesz pod uwagę silniki benzynowe to również polecam 2.0, 1.6 jest do tego auta za słaby, 1.8 miały problem z dużym spalaniem oleju (nie wiadomo na jaki egz. trafisz), poza tym różnica w spalaniu benzyny między 1.8 a 2.0 jest znikoma, atutem 2.0 jest również skrzynia 6 biegowa.

Napisano
  • Autor

> Jezeli chcesz benzyne to szukaj tylko i wylacznie 2,0.

Nie ma takich u mnie w kraju. Przejrzalem chyba wszystkie portale motoryzacyjne i nie znalazlem ani jednej sztuki - z benzynowych tylko 1.6 oraz 1.8 (rzadziej).

Po drugie 2.0 jest troche za drogi dla mnie w utrzymaniu (ubezpieczenie, podatek drogowy).

> 1,6 w tym samochodzie to nieporozumienie, on naprawde swoje wazy i przy tym silniku bedzie sporo

> palil a osiagi mizerne.

Wg danych technicznych ma 109 KM. 1.8 ma 116KM. Roznica niewielka. Teraz mam Mondeo 1.8 125KM (auto wazy raczej dosc podobnie jak primera) i mocy mim zdecydowanie nie brakuje. Takze mysle ze nawet z tym 1.6 bym jakos przezyl.

> Co do 1,8 to swego czeasu mialy problem ze spalaniem oleju, nie wiem czy i kiedy to poprawiono.

Czyli lepiej sie dobrze zastanwic i sprawdzic zanim wybiore 1.8

> Co do bolaczek to wnetrze lubi sobie poskrzypic.

Zupelnie mi to nie przeszkadza.

> Tylne zawieszenie nie grzeszy super trwaloscia,

> ale tez nie jest drogie w naprawach.

To sie da przezyc

> Ja posiadam diesla 1,9 i jestem zadowolony

Czytalem juz troche opinii, i wlasnie wszedzie pisali, zeby omijac diesle w primerach. Ale jak widac moze to tylko urban legends.

> PS. Wszystkie silniki benzynowe w Primerze sa na lancuszku.

To bardzo dobrze wink.gif

Dzieki za info wink.gif

Napisano
  • Autor

> Jeżeli bierzesz pod uwagę silniki benzynowe to również polecam 2.0, 1.6 jest do tego auta za słaby,

> 1.8 miały problem z dużym spalaniem oleju (nie wiadomo na jaki egz. trafisz), poza tym różnica

> w spalaniu benzyny między 1.8 a 2.0 jest znikoma, atutem 2.0 jest również skrzynia 6 biegowa.

Rozumiem.

Ale tak jak napisalem wyzej - po takiego 2.0 musialbym jechac do UK, albo lepiej nawet do Japonii.

A niestety przy obecnym rozkladzie cen to sie raczej zbytnio nie oplaca.

Pozatym podatek drogowy jest prawie 2x wiekszy od 2.0 niz od 1.6.

Pytanie - czy to spalanie oleju w 1.8 to zalezy jak sie trafi, czy tylko jakies konkrete egzemplarze - roczniki mialy ten problem i jest szansa zeby to sprawdzic?

Napisano

> egzemplarze - roczniki mialy ten problem i jest szansa zeby to sprawdzic?

tutaj niestety nie pomogę, obiło mi się o uszy że w późniejszych egzemplarzach coś było poprawione, ale nie jestem w stanie określic tego rocznikowo. Sprawdzić raczej się nie da, więc lepiej 1.8 omijać. Wiem że problem dotyczył aut nawet z niewielkim przebiegiem, Nissan często na gwarancji robił remont silnika lub go wymieniał.

Napisano
  • Autor

> tutaj niestety nie pomogę, obiło mi się o uszy że w późniejszych egzemplarzach coś było poprawione,

> ale nie jestem w stanie określic tego rocznikowo. Sprawdzić raczej się nie da, więc lepiej 1.8

> omijać. Wiem że problem dotyczył aut nawet z niewielkim przebiegiem, Nissan często na

> gwarancji robił remont silnika lub go wymieniał.

No czyli wyglada na to ze zostaje mi sie wpakowac w 1.6

Musze sie tym przejechac, zeby zobaczyc czy rzeczywiscie taki slaby jest. Ale szczerze mowiac, mam wrazenie ze powinien wystarczyc.

Auto bedzie glownie uzywane do jezdzenia po lokalnych drogach z predkosciami do 100km/h.

Kilka razy do roku po autostradzie.

Mozliwe ze raz na rok sie nie bede musial wybrac do Polski przez cala Europe i wlasnie tego sie obawiam, ze do kilkudziesieciogodzinnej jazdy po autostradzie 1.6 moze byc zbyt slaby.

Czy ktos wogole posiada takie auto z silnikiem 1.6 zeby mogl cos powiedziec na jego temat?

Rozumiem, ze 1.6 jest dobra konstrukcja i raczej zadnych problemow mechanicznych z nim nie powinno byc?

Napisano

> No czyli wyglada na to ze zostaje mi sie wpakowac w 1.6

> Musze sie tym przejechac, zeby zobaczyc czy rzeczywiscie taki slaby jest. Ale szczerze mowiac, mam

> wrazenie ze powinien wystarczyc.

> Auto bedzie glownie uzywane do jezdzenia po lokalnych drogach z predkosciami do 100km/h.

> Kilka razy do roku po autostradzie.

> Mozliwe ze raz na rok sie nie bede musial wybrac do Polski przez cala Europe i wlasnie tego sie

> obawiam, ze do kilkudziesieciogodzinnej jazdy po autostradzie 1.6 moze byc zbyt slaby.

> Czy ktos wogole posiada takie auto z silnikiem 1.6 zeby mogl cos powiedziec na jego temat?

> Rozumiem, ze 1.6 jest dobra konstrukcja i raczej zadnych problemow mechanicznych z nim nie powinno

> byc?

silników 1.6 nie znam, o reszcie opowiadałem jako były uzytkownik 1.8 i aktualny 2.0 smile.gif

Napisano
  • Autor

> silników 1.6 nie znam, o reszcie opowiadałem jako były uzytkownik 1.8 i aktualny 2.0

OK. Dzieki wink.gif

Napisano

> Pytanie - czy to spalanie oleju w 1.8 to zalezy jak sie trafi, czy tylko jakies konkrete

> egzemplarze - roczniki mialy ten problem i jest szansa zeby to sprawdzic?

O to musisz sie dopytac na forum Nissana. Ja sie nie interesowalem tym silnikiem, wiec mozliwe, ze to poprawili ok.gif

Napisano

> Pytanie - czy to spalanie oleju w 1.8 to zalezy jak sie trafi, czy tylko jakies konkrete

> egzemplarze - roczniki mialy ten problem i jest szansa zeby to sprawdzic?

ja mam ten silnik w P11 i NIE bierze oleju-przebieg poniżej 90kkm.

więc pewnie jak trafisz...

Napisano

dołożę jeszcze pytanie o ceny P12, np. mam na uwadze P12 2.0 benzyna w cenie 18900 (cena komisowa, z prywatnych ofert można trafić taniej) rocznik 2003

http://www.gepardauto.pl/oferta/24219-Nissan-Primera/

W moim odczuciu P12 są tańsze niż auta tej klasy innych marek. Co jest tego przyczyną?

np. Citroeny C5 są jeszcze tańsze, ale wynika to z wyższych kosztów eksploatacji, braków zamienników i nieprzygotowaniem zwykłych warsztatów do obsługi tego auta... A co jest z tymi nissanami?

Napisano

IMHO daruj sobie w ogole ogladanie najtanszych ofert w danym roczniku zlosnik.gif

To nic dobrego nie wrozy...

Napisano
  • Autor

> IMHO daruj sobie w ogole ogladanie najtanszych ofert w danym roczniku

> To nic dobrego nie wrozy...

Tez wlasnie ogladnalem kilka i w nizszych cenach sama padlina.

Nawet nie ma co ogladac takich.

Ostatecznie zarezerwowalem sobie Primere 1.8 z 2003 hatchback.

Od pierwszego wlasciciela, przebieg 100kkm, stan idealny (podobno). Tak mowi sprzedawca (dealer samochodwy) a czy rzeczywiscie tak bedzie to sie okaze w czwartek jak pojade go zobaczyc i wziac o ile wszystko jest OK.

Jednak cena raczej z tych srednich (tzn mozna kupic takiego nissana za okolo 70% tego co zamierzam zaplacic), ale mysle ze warto bedzie doplacic.

Jedyne co mam nadzieje, to ze nie bedzie bral oleju tak jak tu straszyliscie...

Napisano
  • Autor

No i ostatecznie kupilem to co napisalem.

Primera rocznik 2003 silnik 1.8, wersja hatchback.

Dopiero mam go kilka dni ale jestem ogromnie zadowolony. Auto jest w stanie idealnym. Nie znalazlem ani jednej rzeczy do ktorej moglbym sie przyczepic. Jezdzi sie znakomicie, chociaz mondeo ktore mialem wczesniej (tez 1.8) bylo ciut szybsze.

Tutaj kilka fotek.

Jednoczesnie wiec korzystajac z okazji witam sie na kaciku skosnookich, jako ze ta primera to moje pierwsze w zyciu japonskie auto (czy tam francuskie - jak kto woli).

Napisano

> Jednoczesnie wiec korzystajac z okazji witam sie na kaciku skosnookich, jako ze ta primera to moje

> pierwsze w zyciu japonskie auto (czy tam francuskie - jak kto woli).

raczej angielskie hehe.gif

Napisano
  • Autor

> raczej angielskie

Dobra niech bedzie ze japonska konstrukcja, zrobiona we francji i zlozona w anglii.... ujdzie?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.