Skocz do zawartości

Wymiary butli do samochodowych instalacji LPG


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdę gdzieś w necie typy i wymiary butli stosowanych w samochodowych instalacjach LPG (czy każda instalka ma swoje butle czy butla jest zamienna i jedna może podejść do kilku typów instalacji LPG). Pytam w związku z przyszłościowym zakupem samochodu i nietypowym umiejscowieniem butli.

Dokładnie chodzi o zamontowanie butli LPG pod podwoziem w terenówce. Tylko nie wiem czy walcowa czy okrągła.

BTW może ktoś się orientuje jakie są przybliżone koszta nowej butli (pewnie z 500 - 1000 pln) lub jej przeniesienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze tylko sie upewnie wśród których szukać? Pod wielozawór, czterootworowe,

pod podwozie to raczej toroidalna kształt opony.

przy montażu daje się osłonę żeby zbiornik nie był na wierzchu. koszt butli toroidalnej to raczej 500 lub mniej pln.

walcowe są tańsze i do tego większe.

koszt przeniesienia zbiornika to już zależy od robocizny gazownika.

a i zbiorniki są uniwersalne do każdej instalacji lpg możesz stosować takie same zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod podwozie to raczej toroidalna kształt opony.

> przy montażu daje się osłonę żeby zbiornik nie był na wierzchu. koszt butli toroidalnej to raczej

> 500 lub mniej pln.

> walcowe są tańsze i do tego większe.

> koszt przeniesienia zbiornika to już zależy od robocizny gazownika.

> a i zbiorniki są uniwersalne do każdej instalacji lpg możesz stosować takie same zbiorniki.

Właśnie do frotek pod podłogę ładnie wchodzą walce tylko nie znam jeszcze ilości miejsca dostępnego, ale z czasem to obmyślę. Tak czy tak dzięki za pomoc i info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być po taniości to za 100-200PLN na allegro znajdziesz jakąś używkę z ważną kilka lat

> homologacją.

> przykład

Nie posiadam Homologacji ( możliwość wyrobienia za dodatkową opłata 60 złotych).

Butla jest ważna do stycznia 2016 roku.

To w końcu ważna czy nie ważna ?

Stan oceniam na Bardzo Dobry!

Przy tej rdzy tam to bym jej nie chciał i raczej nie jest to bdb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie posiadam Homologacji ( możliwość wyrobienia za dodatkową opłata 60 złotych).

> Butla jest ważna do stycznia 2016 roku.

> To w końcu ważna czy nie ważna ?

Wygląda to tak, że data produkcji jest wybita na butli - od tej daty butla ważna jest 10 lat. Jednak do przeglądu potrzebna jest papierowa homologacja. Wszyscy producenci wystawiają ja za opłatą (50-70PLN) na podstawie nr seryjnego butli.

> Stan oceniam na Bardzo Dobry!

> Przy tej rdzy tam to bym jej nie chciał i raczej nie jest to bdb...

ja podałem tylko przykładową aukcję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Przy tej rdzy tam to bym jej nie chciał i raczej nie jest to bdb...

Faktycznie stan nieciekawy ...

Moja po 2 latach jazdy pod autkiem wygląda podobnie, ale muszę wymienić, bo w marcu przyszłego roku kończy się homologacja.

Mam już inną ważną do 2016 z papierami - muszę tylko wyjeździć lpg i podmienić butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.