Skocz do zawartości

Plama oleju silnikowego na tapicerce - jaki i czym.


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Przez moje gapiostwo rozlało się w bagażniku prawie 0,5l oleju silnikowego, podciąganie kapilarne sprawiło że, olej dotarł aż do kanapy i teraz za karę mam tłuste, brzydkie plamy.

Czym ich się pozbyć bez nadmiernego demontowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie Wanish do dywanów dał radę. Ale nie ten podstawowy, tylko z jakimiś hiper mega technologiami zlosnik.gif Wiem, że buteleczka 0.5l była droższa od zwykłego wanisha o 2-3 zł. Zwykły dał rade odświeżyć tapicerkę, ale nie dał rady wtartemu brudowi na boczkach i odciskowi mojej ręki, pozostawionemu po wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak olej dotarł do gąbki w siedzeniach to pozostaje jedynie wymiana, sam to przerabiałem po każdym praniu plamy wracały. Ewentualnie można spróbować wyprać materiał i włożyć pod spód folię spożywczą żeby nie przesiąkało z gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Obydwa kupiłem w buteleczkach. Jeszcze gdzieś na warsztacie powinien się poniewierać, to dam znać, o ile ktoś się nie zainteresował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to zastosowałem Loygras, jak przeschnie zobaczymy jakie efekty, a trochę się narobiłem to muszę przyznać palacz.gif

Wykukałem też że da się zdemontować dość prosto całą kanapę, więc jeśli nie będzie efektu to karcher pójdzie w ruch zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.