Skocz do zawartości

przegub, póloś??


Darczi

Rekomendowane odpowiedzi

> cos kiedys pytalem ale musze sie upewnic

> przy skrecie strzela i to dosyc głośno, w czasie jazdy słychac dudnienie, półoś czy przegub?

mechanizm różnicowy smile.gif ja tak miałem 2 tygodnie temu, skrzynia do wymiany i przy okazji sprzęgło... jak chcesz mam całą skrzynie wystarczy wymienić mechanizm... i jak byś zepsuł pół oś, lub zwrotnice prawą też do mnie pisz... też mam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak przy skrecie strzela to przegub

dobra dobra... zależy jeszcze jak strzela... czy tylko pyta, czy aż odbija kierownice lekko

moja rada to skręć koła prawie do oporu i ruszaj powoli, jak będzie szarpało to mechanizm różnicowy się posypał... bo będą oba koła się rwały do przodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra dobra... zależy jeszcze jak strzela... czy tylko pyta, czy aż odbija kierownice lekko

> moja rada to skręć koła prawie do oporu i ruszaj powoli, jak będzie szarpało to mechanizm różnicowy

> się posypał... bo będą oba koła się rwały do przodu

nic nie odbija tylko pyka, bardzo głosno pyka, strzela, jak zwal tak zwał

mechanizm r. raczej nie bo to słychac centralnie przy lewym kole ale dzieki, jak bede cos potrzebowal to sie zgłosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie odbija tylko pyka, bardzo głosno pyka, strzela, jak zwal tak zwał

> mechanizm r. raczej nie bo to słychac centralnie przy lewym kole ale dzieki, jak bede cos

> potrzebowal to sie zgłosze

a to jak tylko pyka i nie odbija to sworzeń wachacza smile.gif być może wybite łożysko lub zwichrowana zwrotnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos kiedys pytalem ale musze sie upewnic

> przy skrecie strzela i to dosyc głośno, w czasie jazdy słychac dudnienie, półoś czy przegub?

Witam podczepię się pod temat. U mnie na parkingu jak na maksa skręcę koła to jest hałas jakby o coś koła tarły. Ostatnio też od około 60 km/h zrobiło się głośniej w aucie, brzmi to jak ciągłe łuuuuuu. co to może być: łożysko, przegub czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam podczepię się pod temat. U mnie na parkingu jak na maksa skręcę koła to jest hałas jakby o

> coś koła tarły. Ostatnio też od około 60 km/h zrobiło się głośniej w aucie, brzmi to jak

> ciągłe łuuuuuu. co to może być: łożysko, przegub czy coś innego?

obstawiam łożysko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam podczepię się pod temat. U mnie na parkingu jak na maksa skręcę koła to jest hałas jakby o

> coś koła tarły. Ostatnio też od około 60 km/h zrobiło się głośniej w aucie, brzmi to jak

> ciągłe łuuuuuu. co to może być: łożysko, przegub czy coś innego?

przy większej prędkości łożysko a na parkingu może słyszysz pompe wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy większej prędkości łożysko a na parkingu może słyszysz pompe wspomagania?

A jak sprawdzić które koło? 2 miesiące temu byłem na stacji diagnostycznej i na wydruku w pozycji opory toczenia w lewym kole miałem więcej (chyba coś około 0,7 nie pamiętam bo wyrzuciłem wydruk). Z tym tarciem to może być, że koła trą o nadkola? Dzieje się tak i w prawo i w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podczas wymiany uszczelniacza półosi sprawdziłem przeguby i łożyska - są w porządku. Głośne wycie pojawia się podczas jazdy od około 60 km/h i tylko wtedy jak mam wciśnięty pedał "gazu". Jeśli w czasie jazdy puszczam pedał "gazu" dźwięk cichnie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś łożysko w skrzyni ? docisk sprzęgła ? Tak tylko strzelam, ale chyba by to trzeba

> posprawdzać.

Też mi się wydaje, że to coś z układu napędowego. Jak do tego dojść co? Pedał sprzęgła tez mi szybko łapie, ledwo popuszczam a już łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sprawdź poziom oleju w skrzyni i czy się nie poci gdzieś - jak nie cieknie przez śrubę do sprawdzania poziomu to dolać koniecznie - może na sucho lata ? Tak myślę ze jakby docisk szwankował to raczej w momencie puszczania sprzęgła byłby największy hałas, z tym pedałem, jak Ci bierze od podłogi to może tylko regulacja linki - ile od góry masz skoku jałowego ? To by trzeba sprawdzić, bo możliwe że to też sprzęgło, jaki przebieg od nowości / wymiany sprzęgła ?

Szukanie trzeba zacząć od najniższych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw to sprawdź poziom oleju w skrzyni i czy się nie poci gdzieś - jak nie cieknie przez śrubę

> do sprawdzania poziomu to dolać koniecznie - może na sucho lata ? Tak myślę ze jakby docisk

> szwankował to raczej w momencie puszczania sprzęgła byłby największy hałas, z tym pedałem, jak

> Ci bierze od podłogi to może tylko regulacja linki - ile od góry masz skoku jałowego ? To by

> trzeba sprawdzić, bo możliwe że to też sprzęgło, jaki przebieg od nowości / wymiany sprzęgła ?

> Szukanie trzeba zacząć od najniższych kosztów.

Olej do skrzyni dolewałem przedwczoraj bo wymieniałem uszczelniacz półosi, weszło 0,5L. Sprzęgło wymieniane w 2007 roku, od tego czasu ma przejechane ok 15tys km. Od wymiany nie regulowałem linki sprzęgła, a pedał bierze w 1/3 odległości od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej do skrzyni dolewałem przedwczoraj bo wymieniałem uszczelniacz półosi, weszło 0,5L. Sprzęgło

> wymieniane w 2007 roku, od tego czasu ma przejechane ok 15tys km. Od wymiany nie regulowałem

> linki sprzęgła, a pedał bierze w 1/3 odległości od podłogi.

To najpierw wyreguluj linkę, od góry martwy skok ma być ok 2 cm, od dołu też Ci się wtedy zrobi ok 2 cm. Jak sprzęgło ma 15 kkm to raczej będzie OK. Ale tak jak Darcyk pisze może siadać skrzynia, tym bardziej że piszesz że 0,5L dolałeś, a tam chyba max ok 1L wchodzi (nie pamiętam dokładnie), Jeżeli za kilka dni się nie uspokoi po dolaniu oleju to obstawiam że czeka Cię wymian skrzyni - remontować nie warto frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To najpierw wyreguluj linkę, od góry martwy skok ma być ok 2 cm, od dołu też Ci się wtedy zrobi ok

> 2 cm. Jak sprzęgło ma 15 kkm to raczej będzie OK. Ale tak jak Darcyk pisze może siadać

> skrzynia, tym bardziej że piszesz że 0,5L dolałeś, a tam chyba max ok 1L wchodzi (nie pamiętam

> dokładnie), Jeżeli za kilka dni się nie uspokoi po dolaniu oleju to obstawiam że czeka Cię

> wymian skrzyni - remontować nie warto

Oleju dolałem 0,5 l bo podczas wymiany uszczelniacza około o,3 l wyleciało. Spróbuję wyregulować linkę sprzęgła wtedy znów się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.