Skocz do zawartości

Czujnik położenia wału w Lacetti 1.4 - JAKI ???


woju

Rekomendowane odpowiedzi

> Dziekowac

> Czyli bedzie TAP - 01

Mam coś takiego w obecnie mało używanym Lanosie. Jest szansa, że w wolnej chwili przełożę to sobie do Laczka i zobaczę, czy to cokolwiek namacalnego daje. W Lanosie poprawa była, ale tam nie miałem czujnika spalania stukowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam coś takiego w obecnie mało używanym Lanosie. Jest szansa, że w wolnej chwili przełożę to sobie

> do Laczka i zobaczę, czy to cokolwiek namacalnego daje. W Lanosie poprawa była, ale tam nie

> miałem czujnika spalania stukowego.

i czujnika polozenia walka hmm.gif

p.s. generalnie na gazowym same pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziekowac

> Czyli bedzie TAP - 01

Zapytaj się najpierw p. Jacka Łabanowskiego z firmy AC (twórca wariatora) czy obsługuje toto Laczka. Jak kupiłem TAP-01 do Renault to nie dzialał, pomimo teoretycznej zgodności podanej w instrukcji obsługi. Pan Jacek pomógł mi w problemie przysyłając jakiś nowy soft, którego do dziś nie ma na stronie zresztą. Ja z uwagą będę przyglądał się dyskusji, gdyż na jesień też daję go do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj się najpierw p. Jacka Łabanowskiego z firmy AC (twórca wariatora) czy obsługuje toto

> Laczka. Jak kupiłem TAP-01 do Renault to nie dzialał, pomimo teoretycznej zgodności podanej w

> instrukcji obsługi. Pan Jacek pomógł mi w problemie przysyłając jakiś nowy soft, którego do

> dziś nie ma na stronie zresztą. Ja z uwagą będę przyglądał się dyskusji, gdyż na jesień też

> daję go do gazu.

Dzwonilem juz smile.gif niby jeszcze nie ma go na liscie ale widze ,ze sa astry 1.4 a to chyba podobny motor niewiem.gif.

p.s. ja planuje to ,to w lipcu zapodac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam coś takiego w obecnie mało używanym Lanosie. Jest szansa, że w wolnej chwili przełożę to sobie

> do Laczka i zobaczę, czy to cokolwiek namacalnego daje. W Lanosie poprawa była, ale tam nie

> miałem czujnika spalania stukowego.

W Felicii biedniejszy brat wariatora - emulator MAP`a, dał bardzo dobre rezultaty waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pałer i mniejsze spalanie

A jeszcze jako efekt uboczny występuje mniejsze obciążenie cieplne głowicy (a ściślej gniazd i zaworów), bo mieszanka spala się dłużej w cylindrze. Ktoś na forum AC nawet podawał kiedyś o ile mu się temperatura spalin obniżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeszcze jako efekt uboczny występuje mniejsze obciążenie cieplne głowicy (a ściślej gniazd i

> zaworów), bo mieszanka spala się dłużej w cylindrze. Ktoś na forum AC nawet podawał kiedyś o

> ile mu się temperatura spalin obniżyła.

No to jak bede montwal lpg do SX4 to na dziendobry to wsadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wartości w jednostkach SI?

Wszystko zalezy od auta i ustawien smile.gif wrzuc w szukajke (bo ja nie mam do niej cierpliwosci) wariator i zaznacz kacik gazowy - sa nawey wykresy z hamowni.

Generalnie pisza o 10nm i okolo litrze w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Woju - działałeś coś z wariatorem? Odgrzewam kotleta, bo sam się zastanawiam, czy go nie zamontować w wakacje. Może ktoś inny testował?

Odnośnie firmy AC, to chyba mają ważniejsze sprawy na głowie - już 2 lata minie niedługo jak podesłali mi wersję softu 1.4 (dopiero na niej wariator mi zadziałał w silniku renault k7j), a na stronce jeszcze 1.3 wisi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.