Skocz do zawartości

Przegląd 40 tysięcy Panda 1.1 robić czy nie?


fellino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem.

Moja Panda ma 40 tysięcy przebiegu. Powinienem zrobić przegląd.

Tu moje pytanie:

Sam serwisuje swoje auto, bierzące sprawy jak olej filtry, wszelkie płyny wszystko wymieniam sam.

Robię to częściej niż zaleca książka.

Co 7 tysięcy olej, co 10 tysięcy powietrze.

Ale konkretnie:

Gwarancję mam do końca roku, więc można odpuścić, za przegląd zapłacę około 700zł.

Wolę sam wymienic płyny i świece i mieć pewność że zrobię to dobrze. A za zaoszczędzone pieniądze dołożę sobie coś do samochodu.

Ale jest jedno ale.

Regulacja luzu zaworów.

Czy mogę przesunąć tą regulację w czasie? Czy lepiej jest ją robic w ASO czy może u jakiegoś speca?

To całe kombinowanie wynika z tego że widziałem jak wygląda przegląd w ASO. Poprostu dramat.

Stary olej nie ściekł a mechanik już zakręca i nalewa nowy i inne takie, szkoda pisać, znacie to pewnie z własnego doświadczenia.

A może pojechać do aso i zarzyczyć sobię wyłącznie regulację luzu zaworowego?

Dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile mi wiadomo to regulacja zaworów jest hydrauliczna - czyli automatcyzna w pewnym sensie. ale

> niech jeszvze inni sie wypowiedzą

Nie jest hydrauliczna.

Sam byłem na początku czerwca robić (48kkm). Mechanicy dosyć zdziwieni byli. Powiedzieli, że jak nie słychać "klepania" to nikt tego nie robi. Ale profilaktycznie sprawdził i nawet nic nie trzeba było regulować.

Koszt w sumie nie jakiś kosmiczny 70zł w aso + ~15/płytka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam mały problem.

> Moja Panda ma 40 tysięcy przebiegu. Powinienem zrobić przegląd.

Jeśli nie zależy Ci na gwarancji to nie ma sensu płacić fachowcom za fatygę

Jak potrafisz te wszystkie czynności zrobić sam to na bank to zrobisz staranniej i dokładniej. Na moje wymiana oleju po 7tys i filtra powietrza po 10tys to za często (olej 15-20, filtr 20). Pamiętaj że przy 40 świece są do wymiany.

Co do zaworów to wystarczy mieć miernik grubości albo znaleźć speca który majstrował w 126p bo mechanizm działania ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile mi wiadomo to regulacja zaworów jest hydrauliczna - czyli automatcyzna w pewnym sensie. ale

> niech jeszvze inni sie wypowiedzą

źle Ci wiadomo,

zawory: sprawdzenie/regulacja co 40 tys i brak w pandzie samoczynnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> toście mnie zdziwili teraz a ja zawsze myslalem ze te charakterystyczne delikatne male klekotanie

> to panda ma tak od zawsze

bo ma, ale zawory profilaktycznie co 40 tys mozna wyregulować, nie kosztuje to majątku a czlowiek spi spokojniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.