Skocz do zawartości

do zbiornika 53 l - ile wchodzi faktycznie gazu?


oxxxz

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w temcie. pytam, bo już zgłupiałem i nie wiem.

Mam i ja...

Teoretycznie - 0,8 x 53 = 42,4 l.

Ale teraz chyba jest coś takiego, że sekwencja ma czujnik ciśnienia. Jak za niskie przełącza na Pb.

Skutkiem u mnie właziło 39,5, teraz po podregulowaniu włazi 41,5 - i jeszcze nie szarpie.

Może też pływaczek być tak ustawiony, że jednak trochę mniej wlezie... to nie jest taka jakaś precyzyjna robota - przynajmniej ten zbiornik co rozbierałem to nie wyglądał.

Pozdr,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i ja...

> Teoretycznie - 0,8 x 53 = 42,4 l.

> Ale teraz chyba jest coś takiego, że sekwencja ma czujnik ciśnienia. Jak za niskie przełącza na Pb.

> Skutkiem u mnie właziło 39,5, teraz po podregulowaniu włazi 41,5 - i jeszcze nie szarpie.

> Może też pływaczek być tak ustawiony, że jednak trochę mniej wlezie... to nie jest taka jakaś

> precyzyjna robota - przynajmniej ten zbiornik co rozbierałem to nie wyglądał.

> Pozdr,

> Griba

co znaczy to nie jest jakas precyzyjna robota? można samodzielnie "podgiąć" pływak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Skutkiem u mnie właziło 39,5, teraz po podregulowaniu włazi 41,5 - i jeszcze nie szarpie...

A dlaczego ma szarpać? U mnie poprostu przełącza się na gaz ale poza sygnalizacją jest to niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mam zbiornik 42 litry. Wchodziło mi 32-33 litry teraz po wygięciu pływaka wchodzi mi 36.

> Żadnych skutków ubocznych.

mnie właśnie wchodzi 40 l, a po winno wchodzić 42-43... ile podgiałeś pływak, że zwiększyłeś o te 3 lirty pojemność? Jego się podgina w górę czy w dół? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie właśnie wchodzi 40 l, a po winno wchodzić 42-43... ile podgiałeś pływak, że zwiększyłeś o te 3

> lirty pojemność? Jego się podgina w górę czy w dół? Jak to jest?

Podgiął gazownik do góry. Powiedział, że bardziej sie nie da ile do góry Ci nie powiem. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie właśnie wchodzi 40 l, a po winno wchodzić 42-43... ile podgiałeś pływak, że zwiększyłeś o te 3

> lirty pojemność? Jego się podgina w górę czy w dół? Jak to jest?

Ja też mam zbiornik 53 litry, po samoczynnym przełaczeniu sie na PB z braku LPG weszło równe 40 litrów, podobno róznice 1-2 litry zalezne od pogody - temperatura, ciśnienie - to norma.

Te 80% = 42 litry => ilość jaka wolno zatankować do pustego zbiornika, a przełączenie się na benzynę następuje na pewno wcześniej - zawsze cos tam jest na dnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam zbiornik 53 litry, po samoczynnym przełaczeniu sie na PB z braku LPG weszło równe 40

> litrów, podobno róznice 1-2 litry zalezne od pogody - temperatura, ciśnienie - to norma.

> Te 80% = 42 litry => ilość jaka wolno zatankować do pustego zbiornika, a przełączenie się na

> benzynę następuje na pewno wcześniej - zawsze cos tam jest na dnie?

ok. ale wydaje mi się, zę mimo wszystko 40 l w tak dużym zbiorniku to sporo za mało. miałem 43 l (poj. wodna) i wchodziło mi regularnie 32-33, wiec tylko 7-8 l mniej niz do znacznie większego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....Skutkiem u mnie właziło 39,5, teraz po podregulowaniu włazi 41,5 - i jeszcze nie szarpie...

> A dlaczego ma szarpać? U mnie poprostu przełącza się na gaz ale poza sygnalizacją jest to

> niezauważalne.

Szarpałoby jakby ciśnienie gazu było za małe - przy prawie pustym zbiorniku...

Zbiornik sie opróżnia, ciśnienie LPG spada do jakiegoś granicznego, kiedy instalacja przełącza na Pb. To ciśnienie przełączenia - chyba - można wyregulować...

Pozdr,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co znaczy to nie jest jakas precyzyjna robota? można samodzielnie "podgiąć" pływak?

Można jak rozbierzesz zbiornik, można nawet zablokować - ale ja nie namawiam nikogo do takiej roboty. wink.gif

Druga sprawa to czy rurka ciągnąca gaz jest na samym dnie zbiornika... powinna pobierać płynne LPG z samego dołu...

Pozdrawiam,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. ale wydaje mi się, zę mimo wszystko 40 l w tak dużym zbiorniku to sporo za mało. miałem 43 l

> (poj. wodna) i wchodziło mi regularnie 32-33, wiec tylko 7-8 l mniej niz do znacznie większego

> zbiornika.

43 x 80% = 34

53 x 80% = 42

Wychodzi, że w obu przypadkach jest to jakieś 75% pojemności nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można jak rozbierzesz zbiornik, można nawet zablokować - ale ja nie namawiam nikogo do takiej

> roboty.

> Druga sprawa to czy rurka ciągnąca gaz jest na samym dnie zbiornika... powinna pobierać płynne LPG

> z samego dołu...

Ale ze zbiornika płynny gaz jest "wypychany" tylko przez ciśnienie parującego i rozprężającego się gazu nad powierzchnią tego skroplonego - nie ma tu pompy, jak przy benzynie czy ON.

Jak gazu już zostanie mało, to ciśnienie w zbiorniku spadnie, reszta skroplonego gazu odparuje i do parownika już nic nie dopłynie, choć w sumie gaz w zbiorniku jeszcze będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ze zbiornika płynny gaz jest "wypychany" tylko przez ciśnienie parującego i rozprężającego się

> gazu nad powierzchnią tego skroplonego - nie ma tu pompy, jak przy benzynie czy ON.

> Jak gazu już zostanie mało, to ciśnienie w zbiorniku spadnie, reszta skroplonego gazu odparuje i do

> parownika już nic nie dopłynie, choć w sumie gaz w zbiorniku jeszcze będzie ...

Dokładnie tak jak napisałeś.

Pływak można podginać, gdyby za szybko odcinał i za mało płynnego LPG było do zbiornika możliwe do wlania przy tankowaniu.

A rurka ssącą powinna być jak najniżej, żeby ssała płynne LPG do samego końca...

Pozdrawiam,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.