Skocz do zawartości

glosniki - co by tu wybrac


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Powoli przymierzam sie do wymiany seryjnych glosnikow w Swifcie (2007) i zastanawiam sie co by tu zapodac. Zalozenia sa nastepujace:

- oczywiscie zestaw separowany 165mm

- beda pedzone pod radiem (jest seryjne zabudowane, wymiana nie wchodzi w gre, wzmacniacz tez baaaardzo malo prawdopodobny)

- duza efektywnosc

- nieagresywne brzmienie

- raczej plytkie 62...3mm max (nie jestem pewien ile tak faktycznie sie zmiesci) dystanse z MDF beda ale jeszcze nie wiem jakie - moze cos podpowiecie

- muzyka to rock/progres czasem chillout

- moga byc uzywki

celowo nie napisalem ceny wink.gif poniewaz sam nie wiem czego chce zlosnik.gif i walcze ciagle z wezem w kieszeni. Rezultat walki nie jest przesadzony wiec poki co sa 2 opcje:

- opcja 1: okolice 250-300zl

- opcja 2: okolice 500zl

z opcji 1 wytypowalem np. DSK165 - jestem ciekaw bo nigdy ich dluzej nie sluchalem. Odpada np. Helix DB62.1, Signat H16/T3 (oba to bardzo fajne glosniki ale juz je mialem) czy PB S-6C (mialem i naprawde nie znosze)

z opcji 2 rozwazam np.

- uDimension EL6comp

- Rainbow SLX265 deluxe

- Audio System Radion 165 (uzywka, pertraktuje z JustRalf'em hehe.gif)

- cos z DLS ?

bardzo zaluje ze nie da sie upchnac glebszych glosnikow bo. zaryzykowalbym np. Rodek RC165 ktore sa na alledrogo ew. do wyboru dochodzi DLS, Dego czy cos z Focala

Aha:

- marki jak JBL, Infinity, Sinuslive, Magnat, PowerBass odpadaja - uprzedzenia osobiste

- o wygluszeniu drzwi mozecie nie pisac - jest juz zrobione (STP)

co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Powoli przymierzam sie do wymiany seryjnych glosnikow w Swifcie (2007) i zastanawiam sie co by tu

> zapodac. Zalozenia sa nastepujace:

> - oczywiscie zestaw separowany 165mm

> - beda pedzone pod radiem (jest seryjne zabudowane, wymiana nie wchodzi w gre, wzmacniacz tez

> baaaardzo malo prawdopodobny)

> - duza efektywnosc

> - nieagresywne brzmienie

> - raczej plytkie 62...3mm max (nie jestem pewien ile tak faktycznie sie zmiesci) dystanse z MDF

> beda ale jeszcze nie wiem jakie - moze cos podpowiecie

> - muzyka to rock/progres czasem chillout

> - moga byc uzywki

> celowo nie napisalem ceny poniewaz sam nie wiem czego chce i walcze ciagle z wezem w kieszeni.

> Rezultat walki nie jest przesadzony wiec poki co sa 2 opcje:

> - opcja 1: okolice 250-300zl

> - opcja 2: okolice 500zl

> z opcji 1 wytypowalem np. DSK165 - jestem ciekaw bo nigdy ich dluzej nie sluchalem. Odpada np.

> Helix DB62.1, Signat H16/T3 (oba to bardzo fajne glosniki ale juz je mialem) czy PB S-6C

> (mialem i naprawde nie znosze)

> z opcji 2 rozwazam np.

> - uDimension EL6comp

> - Rainbow SLX265 deluxe

> - Audio System Radion 165 (uzywka, pertraktuje z JustRalf'em )

> - cos z DLS ?

> bardzo zaluje ze nie da sie upchnac glebszych glosnikow bo. zaryzykowalbym np. Rodek RC165 ktore sa

> na alledrogo ew. do wyboru dochodzi DLS, Dego czy cos z Focala

> Aha:

> - marki jak JBL, Infinity, Sinuslive, Magnat, PowerBass odpadaja - uprzedzenia osobiste

> - o wygluszeniu drzwi mozecie nie pisac - jest juz zrobione (STP)

> co poradzicie?

Dsk dobrze, ze nie słuchałes bo ich sie nie da słuchać grinser006.gif

Mam el comp-y 6 i przymierzam się do zmiany na MOREL Dotech Ovation 6.

Możesz ich u mnie posłuchać w Aleksandrowie lub na Teofilowie, ba nawet jeśli sie spodobają kupic zlosnik.gif są na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - beda pedzone pod radiem (jest seryjne zabudowane, > wymiana nie wchodzi w gre, wzmacniacz tez

> baaaardzo malo prawdopodobny)

U mnie Radiony chodziły najpierw na samym radiu, potem ze wzmaka. Różnica spora ok.gif

Jak chcesz iść w kwotę ok 500zł to pomyśl jednak nad zmianą radia, bo jak dla mnie to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie Radiony chodziły najpierw na samym radiu, potem ze wzmaka. Różnica spora

> Jak chcesz iść w kwotę ok 500zł to pomyśl jednak nad

> zmianą radia, bo jak dla mnie to nie ma sensu.

rozumiem, jdnak podjalem taka a nie inna decyzje. Wygluszenie i glosniki to max co mam zamiar robic z audio w tym aucie. Wymiana radia w tym akurat aucie jest dla mnie bez sensu bo z miejsca trace sterowanie z kierownicy (wiem mozna odzyskac ale to dodatkowe koszty), poza tym cos trzeba zrobic z konsola gdzie fabryczne jest zainstalowane (fabryczne calkiem dobrze sie komponuje z reszta auta), do tego dochodzi problem ew. zastanawiania sie czy ukradna czy nie (z fabrycznym problem tez istnieje ale jest sporo mniejszy - maly popyt bo praktycznie kazdy swift ma to radio). Jesli juz to predzej probowalbym dorobic wyjscie na wzmak z ori radia - daleko mniej kombinowania i ww problemy odpadaja.

tak wiec nadal prosze o podawanie propozycji zgodnych z zalozeniami = pedzone z radia

high-endu nie oczekuje, efekt ma po prostu przebic poziom ponizej ktorego audio mnie drazni a a wiem ze to mozliwe (kilka zestawow pedzonych z radia juz mialem i efekt nie byl zly). Jestem daleki od powielania stereotypu ze bez wzmaka nic nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, jdnak podjalem taka a nie inna decyzje. Wygluszenie i glosniki to max co mam zamiar robic

> z audio w tym aucie. Wymiana radia w tym akurat aucie jest dla mnie bez sensu bo z miejsca

> trace sterowanie z kierownicy (wiem mozna odzyskac ale to dodatkowe koszty), poza tym cos

> trzeba zrobic z konsola gdzie fabryczne jest zainstalowane (fabryczne calkiem dobrze sie

> komponuje z reszta auta), do tego dochodzi problem ew. zastanawiania sie czy ukradna czy nie

> (z fabrycznym problem tez istnieje ale jest sporo mniejszy - maly popyt bo praktycznie kazdy

> swift ma to radio). Jesli juz to predzej probowalbym dorobic wyjscie na wzmak z ori radia -

> daleko mniej kombinowania i ww problemy odpadaja.

W 100% rozumiem i nie zamierzam podważać ok.gif

Ale w takim razie możesz śmiało opuścić poprzeczkę w kwestii głośników zlosnik.gif

> tak wiec nadal prosze o podawanie propozycji zgodnych z zalozeniami = pedzone z radia

> high-endu nie oczekuje, efekt ma po prostu przebic poziom ponizej ktorego audio mnie drazni

a a

> wiem ze to mozliwe (kilka zestawow pedzonych z radia juz mialem i efekt nie byl zly).

Kupno głosników za ok 500zł i granie nimi z radia to cos jak kupić sportowy samochód i świadomie założyć blokadę do 50 km/h ok.gif

> Jestem

> daleki od powielania stereotypu ze bez wzmaka nic nie gra.

"coś" (słowo klucz) ZAWSZE zagra zlosnik.gif Jak podepniesz to walkmana, też zagra zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w takim razie możesz śmiało opuścić poprzeczkę w kwestii głośników

dzieki za rade ale nie potrzebuje jej tak bardzo jak porad w kwestiach technicznych - na jakie glosniczki warto zwrocic uwage

> Kupno głosników za ok 500zł i granie nimi z radia to cos > jak mieć sportowy samochód z blokadą do 50 km/h

a kto bogatemu zabroni? zlosnik.gif poza tym lubie miec fajne zabawki ktorych wiekszosc nie ma (bo nie sa im potrzebne czy jakiekkolwiek inne wytlumaczenie)

> "coś" (słowo klucz) ZAWSZE zagra Jak podepniesz to walkmana, też zagra

lubie walczyc ze stereotypami zlosnik.gif radyjko radyjku nierowne. Poza tym konkretne polaczenie radyjko-glosnik moze zgrac zadziwiajaco dobrze ... albo wrecz przeciwnie

BTW. W domu mam "kolumienki" wlasnej konstrukcji 2 x basik 15'' + sredniak i magnetostat na wysokich i pedze toto tymczasowo z miniwiezy. Gra nienajgorzej (acz na pewno lepiej mozna ale do pelni szczescia musialbym zrobic system w pelni aktywny- jest w planach) i potrafi osiagnac spoooore poziomy dzwieku zlosnik.gif

jeszcze raz poprosze o ograniczenie porad do tych o ktore prosze - na jakie glosniki warto zwrocic uwage. To co wyjdzie to bedzie juz moj problem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto bogatemu zabroni? poza tym lubie miec fajne zabawki ktorych wiekszosc nie ma (bo nie sa im

> potrzebne czy jakiekkolwiek inne wytlumaczenie)

sztuka dla sztuki, czemu nie zlosnik.gif

Ale ogólnie, to facepalm.gif

> lubie walczyc ze stereotypami radyjko radyjku nierowne. Poza tym konkretne polaczenie

> radyjko-glosnik moze zgrac zadziwiajaco dobrze ...

Dorzucaj jeszcze suba pod to radyjko biglaugh.gif

I zagra i będziesz miał zlosnik.gif

> BTW. W domu mam "kolumienki" wlasnej konstrukcji 2 x basik 15'' + sredniak i magnetostat na

> wysokich i pedze toto tymczasowo z miniwiezy. Gra nienajgorzej (acz na pewno lepiej mozna ale

> do pelni szczescia musialbym zrobic system w pelni aktywny- jest w planach)

pogrubione słowa są tak totalnie względne, że aż zupełnie niemiarodajne tongue.gif

Dlatego też "nie chciałem" Ci napisać swojej opinii o radionach bo raczej nic by Ci nie dała ok.gif

> i potrafi osiagnac

> spoooore poziomy dzwieku

i poziom dźwięku = cel osiągnięty? icon_eek.gif

> jeszcze raz poprosze o ograniczenie porad do tych o ktore prosze - na jakie glosniki warto zwrocic

> uwage.

Żeby było głośno, kup byle jakie, byle duzo zlosnik.gif

> To co wyjdzie to bedzie juz moj problem

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabryczne radio bedzie miało mało w RMS Nie ma co pakować wiecej niż: dsk, uD.

> Wiesz moje uD możesz posłuchać.

Jak każde radyjko wink.gif

Ale z tymi głośnikami będzie to jakoś grało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorzucaj jeszcze suba pod to radyjko I zagra i będziesz miał

ale o co ci chodzi? aktywny sub byc moze kiedys powstanie ale najpierw potrzebuje przody

> pogrubione słowa są tak totalnie względne, że aż zupełnie niemiarodajne

> Dlatego też "nie chciałem" Ci napisać swojej opinii o radionach bo raczej nic by Ci nie dała

Najwyrazniej mamy do sprawy inne podejscie. Ja nie widze problemu w wymienianiu pogladow czy tez weryfikowaniu ich na wlasne uszy. Traktuje to zarowno jako zabawe ale i nauke.

O mojej konstrukcji nie napisalem wiecej bo nie stanowi to tematu ww. watku, to byla tylko taka ciekawostka. Poza tym ow wynalazek jest w dosc wczesnej wersji rozwojowej. Ale ja nie widze problemu w ujawnieniu swojego zdania w kilku czy kilkunasto-zdaniowym rozwinieciu jesli ktos o to prosi.

> i poziom dźwięku = cel osiągnięty?

nic takiego nie napisalem, jednak przyzwoity SPL jest jednym z czynnikow - dlatego napisalem w wymaganiach przyzwoita efektywnosc

> Żeby było głośno, kup byle jakie, byle duzo

to jakas zlosliwosc jest? pytam powaznie o konkretna porade na konkretny temat i nikogo do wypowiedzi nie zmuszam. Prosilem tez o niekomentowanie moich zalozen i prosze mnie na sile nie zbawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o co ci chodzi? aktywny sub byc moze kiedys powstanie ale najpierw potrzebuje przody

> Najwyrazniej mamy do sprawy inne podejscie. Ja nie widze problemu w wymienianiu pogladow czy tez

> weryfikowaniu ich na wlasne uszy. Traktuje to zarowno jako zabawe ale i nauke.

> O mojej konstrukcji nie napisalem wiecej bo nie stanowi to tematu ww. watku, to byla tylko taka

> ciekawostka. Poza tym ow wynalazek jest w dosc wczesnej wersji rozwojowej. Ale ja nie widze

> problemu w ujawnieniu swojego zdania w kilku czy kilkunasto-zdaniowym rozwinieciu jesli ktos o

> to prosi.

> nic takiego nie napisalem, jednak przyzwoity SPL jest jednym z czynnikow - dlatego napisalem w

> wymaganiach przyzwoita efektywnosc

> to jakas zlosliwosc jest? pytam powaznie o konkretna porade na konkretny temat i nikogo do

> wypowiedzi nie zmuszam. Prosilem tez o niekomentowanie moich zalozen i prosze mnie na sile nie

> zbawiac.

peace waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę w moim przekonaniu bardzo ciekawy zestaw pod fabryczne radio. Intertechnik TN19 na górę, Signat L16 na dół, zwrtonica robiona do tego (w moim wypadku były to tylko cewka na woofer, kondensator na tweeter, poziomy wyregulowane fader'em na radiu).

Zasilić to w taki sposób że tweetery z przednich kanałów radia, woofery z tylnich kanałów radia (o ile radio ma wzmacniacz 4ch). Z pełną odpowiedzialnością mogę Ci ten zestaw polecić - sam przerobiłem sporo różnych zestawów i ten wspominam najmilej z tych które miałem zapięte pod samo radio. Testowałem też jeszcze pod samym radiem DLS'a C5 - można by pomyśleć o C6 w twoim wypadku - ale jak dla mnie to IT+Signat fajniej grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.