Skocz do zawartości

poraz kolejny temperatura silnika


piotrulk9

Rekomendowane odpowiedzi

mam wskaźnik temperaturu od 60 do 140

podczas jazdy wskazuje na 1/4 wskażnika to ok 75stopni i teraz moje pytanko czy to jest prawidłowo czy nie i co może byc przyczyną tak małej temperatury silnika dodam że ogrzewanie przy ostatnio panujacych temperaturach daje wiele do życzenia

Zauważyłem jeszcze że jak stoje na światłach to temperatura wzrasta ok 2-3 kreski a jak ruszam to gwałtownie spada z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze jest to rzeczą normalną w naszych 1,0. U mnie też wskazuje 1/4 wzkaźnika temp.sil. .

tylko w lato jak jest jazda po mieście w korkach troszke, to wzkazówka staje baczność.

teraz w zime zamaskowałem przednią atrapę powietrza i zauwazyłem że temp jest lepsza tylko o jedną kreskę.(za rok sprubuje jeszcze pokombinować z częszciowym zatkaniem dolnej kratki i zobacze jakie będa efekty). Wogóle wydaje mi się ze troche za dużo powietrza wlatuje przez dziury z przodu, i to powoduje chyba diametralne ochłodzenie silnika (szczególnie w zimę). A ogrzewanie to porazka w uno sick.gif(zreszto jak się tak spojrzy na silniczek to taki malutki się wydaje, i może dlatego ma takie słabe samoogrzewanie)(ciekawe jak z ogrzewaniem w 899kach? , bo 1,4ki sobie chyba chwalą ogrzewanko) tuptup.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam się w 100%! 1/4 wskaźnika jest zamierzone. Ogrzewanie w UNO

> jest tylko symboliczne. UNO jest zaprojektowane dla klimatu

> typowego dla południa.

Wiecie co, aż z ciekawości sprawdze po ilu kilometrach i po jakim czasie w moim się nagrzewa!! u mnie ogrzewanie jest Super!! jazda w kurtce niemożliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie powinno być 2 kreski przed połową. Latem da się łatwo osiągnąć:

- w jeździe miejskiej po około 3 km

- na trasie powyżej temp. powietrza = 25 stopni (jeżeli jest na dworze chłodniej, to wskazówka zatrzymuje się na 2,5 - 3 kreseczek poniżej połowy wskaźnika)

- zimą w jeździe miejskiej 2 krechy przed połową osiąga się po około 11 km

- na trasie zimą wskazówka zatrzymuje się 3,5 kreski przed połową

W zeszłym roku zatykałem wloty powietrza, co przyspieszyło nagrzewanie w mieście o około 3 km

I mam do Was pytanko jeszcze.

Ile wasze bolidy palą w zimie, bo mój około 8,5 - 10 w mieście, a jak było -12 stopni, to około 11 literków frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podczas jazdy wskazuje na 1/4 wskażnika to ok 75stopni i teraz moje

> pytanko czy to jest prawidłowo czy nie i co może byc przyczyną

Przyczyną tego prawie na pewno jest niesprawny termostat, przy sprawnym termostacie nie potrzeba zasłaniać chłodnicy nawet przy -15st, po wymianie diametralnie poprawi się ogrzewanie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Od jakiegoś czasu miałem temperaturę silnika 70 stopni. Wskaźni k ma od 60 do 140 stopni taką podziałkę· Kreski są co 5 stopni. W te mrozy temperatura była nawet poniżej 70 stopni co powodowało zamarzanie przedniej szyby.

Wymieniłem termostat. Teraz mam 85 stopni. Mechanicy powiedzieli że musi być munimum 80 stopni. Przy zerze na polu rozgrzewa sie 5 km. Przy -20 rozgrzewał się 8 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.