Skocz do zawartości

Bagnety oleju 1.1 i 1.2


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie i trywialne, ale... Silnik mam 1.2 MPI z Palio, no i razem z silnikiem założyłem i miskę i bagnet (taki długi giętki z dodatkowym kołnierzem/przedłużką dziury) od tegoż Palio. Nie wiem czy miska od startego silnika 1.1 SPI się różni od tej nowej, ale bagnet od 1.1 SPI (sztywny i krótszy) jest innej długości, tak, że miarka prawidłowego poziomu oleju jest / byłaby wyżej przy bagnecie z SPI.

Taraz, którego bagnetu powinienem używać? Pytanie może głupie, bo na chłopski rozum tego od Palio, ale jak zmieniałem olej przedwczoraj, to nowego weszło mi podejrzanie mało, tak ze 3 litry z małym hakiem. I do tego nagrzewa mi się dość szybko, aczkolwiek upały są u mnie solidne... Ale coś mi się widzi, że powinno być oleju więcej, tylko czy jak będę mierzył bagnetem z CCSa to czy nie będę miał za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz biorac skoro 1,2 ma wyższy blok od 1,1 to i miarka będzie dłuzsza oink.gifzlosnik.gif I rzeczywiscie róznia się.

Jedna z rzeczy różniacych jest wytłoczony symbol silnika na odwrocie pola min - max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Logicznie rzecz biorac skoro 1,2 ma wyższy blok od 1,1 to i miarka będzie dłuzsza I rzeczywiscie

> róznia się.

> Jedna z rzeczy różniacych jest wytłoczony symbol silnika na odwrocie pola min - max

Pytanie czy kołnierz do bagnetu jest też dłuższy, tego nie sprawdziłem, a teraz jak mam zamontowany silnik będzie mały kłopot. Dzięki za hint z symbolem, nie zwróciłem na to uwagi.

Rzecz zasadnicza jest w tym, że na 3 pełne wlania/zmiany oleju poszło mi tylko lekko ponad 10 litrów oleju, może 11, miarka za każdym razem jest na maks, dwa razy sprawdzane, a do tego mam jeszcze turbinę i chłodnicę oleju. Trochę mało mi się wydaje. Za pierwszym razem się tym nie przejąłem, bo wlałem w silnik sporo oleju przy montażu, no ale potem....? Z drugiej strony bagnet mam ori od silnika, miski nie zmieniałem, poziom montowania silnika jest taki sam, nie powinienem się tym przejmować. Chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Logicznie rzecz biorac skoro 1,2 ma wyższy blok od 1,1 to i miarka będzie dłuzsza I rzeczywiscie

> róznia się.

> Jedna z rzeczy różniacych jest wytłoczony symbol silnika na odwrocie pola min - max

Logicznie rzecz biorąc, to się mylisz - spójrz w którym miejscu bloki się różnią. Podpowiem:

Różnica jest na górze, rurki do bagnetów są takie same, odległości od miski również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Logicznie rzecz biorąc, to się mylisz - spójrz w którym miejscu bloki się różnią. Podpowiem:

> Różnica jest na górze, rurki do bagnetów są takie same, odległości od miski również.

No OK, ale czy miski są też takie same wtedy?

Bo już głupi jestem, cały czas mi się wydaje, że za mało oleju mi wchodzi, jak używam bagnetu "firmowego" od 1.2. Co będzie jak wleję za dużo oleju próbując używać bagnet od 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No OK, ale czy miski są też takie same wtedy?

> Bo już głupi jestem, cały czas mi się wydaje, że za mało oleju mi wchodzi, jak używam bagnetu

> "firmowego" od 1.2. Co będzie jak wleję za dużo oleju próbując używać bagnet od 1.1?

Miski od MPI są niemal takie same, różnią się jedynie delikatnymi przetłoczeniami w miejscu, gdzie są wyższe pod wydech ( 1.1 blokuje korby, nie obracają się. Brakuje 3 mm do luzu - tym się one różnią ). Oleju mieszczą tyle samo, nie wlejesz za dużo oleju przy bagnecie od 1.1, bo w misce mają one taką samą głębokość. A nawet jeśli, to nic złego stać się nie powinno, gdy wlejesz 100ml oleju za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miski od MPI są niemal takie same, różnią się jedynie delikatnymi przetłoczeniami w miejscu, gdzie

> są wyższe pod wydech ( 1.1 blokuje korby, nie obracają się. Brakuje 3 mm do luzu - tym się one

> różnią ). Oleju mieszczą tyle samo, nie wlejesz za dużo oleju przy bagnecie od 1.1, bo w misce

> mają one taką samą głębokość. A nawet jeśli, to nic złego stać się nie powinno, gdy wlejesz

> 100ml oleju za dużo.

Oj, będę musiał zrobić zdjęcie poglądowe, bo to nie o 100ml chodzi, tylko o całą długość miarki min-max, a to jest jakiś 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie jak to było, ale jak Huba stroił mnie i TVCa w Gdyni to była zagwłostka z bagnetami TVCa i moim:

Oba auta 1.2 8V a bagnety były różne długością o całą miarkę!

Dla porównania bagnet z 1.1 był jeszcze innej długości...

Dodam, że oba auta jeszcze jeżdzą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pamiętam dokładnie jak to było, ale jak Huba stroił mnie i TVCa w Gdyni to była zagwłostka z

> bagnetami TVCa i moim:

> Oba auta 1.2 8V a bagnety były różne długością o całą miarkę!

> Dla porównania bagnet z 1.1 był jeszcze innej długości...

> Dodam, że oba auta jeszcze jeżdzą

No właśnie, a mi do tego podejrzanie mało oleju wchodzi na tej miarce 1.2.

Widzę, że kolega z rodzinnej miejscowości 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, a mi do tego podejrzanie mało oleju wchodzi na tej miarce 1.2.

> Widzę, że kolega z rodzinnej miejscowości

a ja czasem nie wiem czy ociecu nie jeździł z bagnetem od 1.1 w silniku od 1.2 i czy nie było tak że u niego był min a jak ja włożyłem bagnet od 1.2 to było max

jak sobie zalewał na max to mu wywalało niemiłosiernie olej każdym miejscem z którego mogło bo ewidentnie było go za dużo

taka norma to 3.3 - 3.5 litra przy zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowie o rurce W ktora wkladasz bagnet. moze tez sie roznila dlugoscia i ostatecznie moglbys miec

> wlasciwy poziom na bagnecie krotszym w krotszej rurce, jak i na dluzszym bagnecie w dluzszej

> rurce.

racja...tak też może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowie o rurce W ktora wkladasz bagnet. moze tez sie roznila dlugoscia i ostatecznie moglbys miec

> wlasciwy poziom na bagnecie krotszym w krotszej rurce, jak i na dluzszym bagnecie w dluzszej

> rurce.

U mnie w obu blokach ( a w zasadzie 2x1.2 i 3x1.1 ) rzeczone rurki były takiej samej długości. Bagnety takoż samoż wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.