Skocz do zawartości

Laguna I - parę pytań


JustRalf

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedzieli ujeżdżam i pewnie jeszcze chwilę poujeżdżam Lagunę I Kombi zlosnik.gif (jakiś czas temu chorowałem ogólnie na kombi)

Ma to i owo rozpsute i chciałem się dowiedzieć co się mogło stać / co można z tym zrobić ok.gif

1) na stałe się pali SERV

2) na stałe się pali ABS

3) przy hamowaniu zapala się przeciwmgielne zlosnik.gif

A jak hamuję na włączonym kierunku, to mryga jak szalony (jak odpuszczę hamulec mryga normalnie)

no i oczywiście przeciwmgielne przy każdym hamowaniu zlosnik.gif

4) najlepsze zlosnik.gif tym autem szybko (ale przepisowo) się stoi wink.gif zdjęcie przed rozpoczęciem jazdy ok.gif

5) Wskaźnik temperatury silnika NIE ŻYJE cfaniaczek.gif

lalunia4.jpg

No to teraz, kto ma jakie pomysły i rady bow.gifbow.gif

A Lalunia prezentuje się tak waytogo.gif

lalunia1.jpg

lalunia3.jpg

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) na stałe się pali SERV

Proszę się odprężyć i przyzwyczaić, to już tak zostanie zeby.GIF

> 2) na stałe się pali ABS

A tak poważnie SERV mowi, że masz nie-krytyczną usterkę (w przeciwieństwie do STOP> w tym wypadku na 99,9% chodzi o ten ABS, SERV zazwyczaj pali się łącznie z tym, co jest przyczyną. Co do ABS-u bardzo możliwym jest czujnik ABS przy którymś z kół. Jeśli masz szczęście, to ten, który mi zalega po sprzedaży Laguny...

> 3) przy hamowaniu zapala się przeciwmgielne

Problem z masą??

> A jak hamuję na włączonym kierunku, to mryga jak szalony (jak odpuszczę hamulec mryga normalnie)

Problem z masą chyba.

> no i oczywiście przeciwmgielne przy każdym hamowaniu

> 4) najlepsze tym autem szybko (ale przepisowo) się stoi zdjęcie przed rozpoczęciem jazdy

Ogólnie jakaś elektryka od licznika. Ja miałem sytuację odwrotną - jak się okazało dzięki pomocy kolegi hebel z Grupy Lubelskiej - zimne luty na jednym ze złącz licznika.

> No to teraz, kto ma jakie pomysły i rady

Pomysł taki, że może ktoś z Autokącika Ci te sprawy ogarnie, w sumie nie będą to poważne rzeczy, ale zawsze życie utrudnią. A potem to już tylko ciesz się z komfortu tego sympatycznego autka wink.gif

> A Lalunia prezentuje się tak

ładna wink.gif

pzdr

chemicq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę się odprężyć i przyzwyczaić, to już tak zostanie

> A tak poważnie SERV mowi, że masz nie-krytyczną usterkę (w przeciwieństwie do STOP

> Problem z masą??

> Problem z masą chyba.

> Ogólnie jakaś elektryka od licznika. Ja miałem sytuację odwrotną - jak się okazało dzięki pomocy

> kolegi hebel z Grupy Lubelskiej - zimne luty na jednym ze złącz licznika.

> Pomysł taki, że może ktoś z Autokącika Ci te sprawy ogarnie, w sumie nie będą to poważne rzeczy,

> ale zawsze życie utrudnią. A potem to już tylko ciesz się z komfortu tego sympatycznego autka

> ładna

> pzdr

> chemicq

- Czyli teoretycznie, jak zniknie kontrolka "ABS" to zniknie też SERV? zlosnik.gif

- Z masą z kolei, chyba nie pozostaje mi nic innego, jak wyciągnąć tylne lampy i poczyścić styki zlosnik.gif tylko kiedy ja znajde na to czas icon_rolleyes.gif

- Co do zegarów (prędkości), nie napisałem jednej rzeczy, która podobno mogła mieć wpływ cfaniaczek.gif Auto było w zime ciągnięty na holu tyłem cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skąd taką gablotę żeś wytrzasnął

Teściowóz skromny.gif

No Ty to się mogłeś domyślić biglaugh.gif po blaszkach cfaniaczek.gifzlosnik.gif

Teraz z racji na sytuację jeżdżę do Łasku co tydzień a Lalunia ma coś, czego Pug ni ma cfaniaczek.gif Co to takiego? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile elpedżi toto konsumuje

a nie liczyłem zlosnik.gif

> i po ile teraz literek wychodzi?

wczoraj lałem za 2,26 ok.gif

Takie zestawienie se machnąłem zlosnik.gif ILE i ZA ILE przejadę CZYM spineyes.gif

MATIZ (gaz):

45zł - ok. 200km

LAGUNA (gaz):

91zł - ok. 340km co daje:

45zł - ok. 170km

307 (benzyna):

160zł - 368km co daje:

80zł - 184km

jakieś pytania? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystko już Ci opisali,

serce też pcha mnie we francuzy zlosnik.gif

zakochany jestem w Meganie I ph II coupe,

ale jedyny minus to, że chcę z LPG

a do tych meganek tylko sekwencja,

przy moich krótkich przebiegach nawet nie zdąży się przełączyć na gaz a diesel mało ekonomiczny będzie na trasach 5km do pracy i jakies wyskoczenie do miasta.

gaz tez, ale jest po 2,10 hehe.gif

Clio 8v nadaje się pod II gen LPG, ale podobają mi się dopiero te po lifcie czyli chyba od 2003r. a te już mają tylko 16v hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serce też pcha mnie we francuzy

u mnie w większosci jest to przypadek hehe.gif

> przy moich krótkich przebiegach nawet nie zdąży się przełączyć na gaz a diesel mało ekonomiczny

> będzie na trasach 5km do pracy i jakies wyskoczenie do miasta.

ja mam do pracy jeszcze mniej a od przyszłego roku bedę miał 1600m 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz, kto ma jakie pomysły i rady

Nic nie rób i nie naprawiaj to może samo się naprawi. Mi się naprawił rozrusznik i radio. A swoją drogą tak pomyślałem, że laguna taka to ładne auto i duże i wygodne i tanie jak barszcz zapewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka już nie jednego w głupa zrobiła, wystarczy brak płynu w spryskiwaczu i już do serwisu smile.gif Tylne lampy i masa to też przerabiałem ale robota na 10 minut i po krzyku.

Co do tego holowania do tyłu raczej bym sie nie czepiał szybciej coś z licznikiem.

Ogólnie ładnie się prezentuje oby długo i bezawaryjnie jeździła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3) przy hamowaniu zapala się przeciwmgielne

No dobra, to jeden punkt z listy mam z głowy waytogo.gif

Wczoraj ze szwagrem rozebraliśmy lampy, wyczyściliśmy styki i poodginaliśmy blaszki zlosnik.gif

Problem nr 3 wyeliminowany ok.gif

lalunia.jpg

Natomiast co do prędkości startowej 60 km/h zlosnik.gif problem nadal istnieje zlosnik.gif Dzięki czemu bez większych problemów można się konkretnie bujnąć zlosnik.gif

A tak serio, opcje są dwie... wyciągnąć zegary, rozebrać i przelutować styki, jak radziliście cfaniaczek.gif lub jak szwagier radzi - kupić zegary zlosnik.gif

PS:

nie polecam jechać w pełnym słońcu 2,5 godziny z łapą poza autem icon_rolleyes.gif W nocy spać nie mogłem oslabiony.gif

zdjcie095d.jpg

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczy okrutnie podczas dodawania gazu.

Dźwięk ciężko jednoznacznie określić.... coś jak charakterystyczny "gwizd" dużego fiata cfaniaczek.gif połączony z rozklekotaniem hmm.gif

Początkowo myślałem, że to tłumik końcowy, bo brzmi to trochę, jak by miał ostre przegwizdy ok.gif

Ale wczoraj pojeździłem trochę z zamkniętymi szybami i icon_eek.gif te odgłosy dochodzą w 100% spod maski oslabiony.gif

Do tego zauważyłem, że chyba się pogorszyło (przejechałem Lalunią już około 1000km).

Jeszcze jedna rzecz, jaką zaobserwowałem (może to coś wnosi)... jak się ją depnie na wstecznym to nie ma tego "brzęczenia" hmm.gif

a przy jeździe na wprost, na każdym biegu brzęczy, gazując na jałowym - również ok.gif Na tyle głośno, że trochę obciach icon_rolleyes.gifzlosnik.gif

Ma ktoś jakiś pomysł? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nauczylem z nia zyc... Nie wiem czemu ale wlasnie w silnikach f4x jakos tak dosc czesto padaja.. Mam znajomego ktory w Sporcie juz 3 razy wymienial ta pompe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie nauczylem z nia zyc... Nie wiem czemu ale wlasnie w silnikach f4x jakos tak dosc czesto

> padaja.. Mam znajomego ktory w Sporcie juz 3 razy wymienial ta pompe...

lalunia w sporcie nie śmiga hehe.gif

Ale ma już ponad 300.000 to może na jedno wychodzi biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie nauczylem z nia zyc... Nie wiem czemu ale wlasnie w silnikach f4x jakos tak dosc czesto

> padaja.. Mam znajomego ktory w Sporcie juz 3 razy wymienial ta pompe...

Mój scenic w sporcie nie jezdzi hehe.gif ale ma 188tys. na blacie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzęczy okrutnie podczas dodawania gazu.

> Dźwięk ciężko jednoznacznie określić.... coś jak charakterystyczny "gwizd" dużego fiata połączony

> z rozklekotaniem

> Początkowo myślałem, że to tłumik końcowy, bo brzmi to trochę, jak by miał ostre przegwizdy

> Ale wczoraj pojeździłem trochę z zamkniętymi szybami i te odgłosy dochodzą w 100% spod maski

> Do tego zauważyłem, że chyba się pogorszyło (przejechałem Lalunią już około 1000km).

> Jeszcze jedna rzecz, jaką zaobserwowałem (może to coś wnosi)... jak się ją depnie na wstecznym to

> nie ma tego "brzęczenia"

> a przy jeździe na wprost, na każdym biegu brzęczy, gazując na jałowym - również Na tyle głośno,

> że trochę obciach

> Ma ktoś jakiś pomysł?

No to się dzisiaj wyjaśniło zlosnik.gif

JEDNAK układ wydechowy... ale sam jego początek cfaniaczek.gif

Tak wygląda pęknięcie cfaniaczek.gif

lalunia1.jpg

lalunia2.jpg

wspomaganie pompy.... to cichutka sprawa przy tym biglaugh.gif

Lalunia odstawiona do Pana Kazia, jutro zobaczymy co i jak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.