Skocz do zawartości

Thalia 1.4 8V brak iskry.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - nie odpala na benzynie (bo musi, ma gaz sekwencyjny). Cewki są sprawne bo wymieniłem na dobre i jest to samo. Na złączu wtyczce do cewek przy kręceniu rozrusznikiem miga podłączona dioda LED, ale żaróweczka w próbniku nie świeci. Nie wiem, czy w tym module są same cewki czy jest jakaś elektronika - wzmacniacz? Co mogło paść? Komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie w Thalii 1.4 8V raz na jakiś czas nie zapala, ale na codzień chodzi jak należy, równo i bez problemów. Zawsze jak sie pojawia problem to wystarczy, ze wyjme wtyczke z wiązką z cewki, fajki od przewodów, wepne z powrtem i zaskakuje. nie wiem czy nie mamy podobnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o tym nie wiesz, ale na gazie też sie da odpalić silnik, nawet w przypadku sekwencji (stag np wymaga dłuższego przytrzymania guziczka po włączeniu zapłonu a przed zakręceniem rozrusznikiem)

Sprawdź najpierw, czy na gazie też nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź najpierw, czy na gazie też nie odpali.

W samochodzie ewidentnie nie ma iskry, to już wiemy. Benzyna jest podawana bo wtryskiwacze pracują, pompa też i śmierdzi jak cholera. Po "naprawie" komputera przez fachowca tydzień było dobrze i teraz znowu samochód stanął, żeby po kilku godzinach zapalić. Czyli wracamy do punktu wyjścia. Może się kończyć albo nie stykać jakiś fabryczny alarmoimmobiliser? Co on odłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.