Skocz do zawartości

krótkie pytania, filt paliwa i pompa paliwa?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi:

jakie są objawy zapchanego filtra i/lub kończącej się pompy paliwa. Pytam gdyż mam takie coś, że jak auto postoi dłużej (ponad 24h) to po ruszeniu jest taki objaw jakby silnik się dławił (brak mocy, chwilowe zwolnienia, powolna reakcja na pedał gazu) i zastanawiam się czy przypadkiem filtr nie jest zabrudzony i się zatyka jak poleży chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał zapchany filtr paliwa to przy większym naciśnięciu gazu silnik będzie się dławił i nie będzie wchodził na obroty (albo będzie wchodził i szarpał). Na biegu jałowym może pracować dobrze.

Padająca pompa to schodzenie z obrotów w czasie jazdy i gaśnięcie. Jak zgaśnie i będziesz chciał zapalić od razu to powinien odpalić bez problemu. Po jakimś czasie znów będzie gasł. W uno mi tak gasł. W Sceniku najpierw gasł np. po przejechaniu 10 km. Odpaliłem i znów mogłem przejechać z 10 km. Gdy pompa była już na wykończeniu to gasł po przejechaniu 2 km a nawet po 1 km crazy.gif

na twoim miejscu wymienił bym najpierw ten filtr paliwa (koszt około 15 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przemek napisal, tyle ze filtr zalezy czy do gaznika czy do wtrysku (ten pierwszy ok 15zl ten drugi do 50)

sprawdz uklad ssania (przy wtrysku moze wystarczy reset kompa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobię reset wtrysku, a potem zobaczę... dzisiaj dzień postał i po ruszeniu tak jakby lekko go zamuliło a potem poszedł jak burza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, zrobię reset wtrysku, a potem zobaczę... dzisiaj dzień postał i po ruszeniu tak jakby lekko go

> zamuliło a potem poszedł jak burza...

No to Fenix, widzę, że mamy podobne objawy. ja się właśnie biorę za wymianę filtra.

Tyle, że mi jak zgasł, to już nie chciał odpalić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.